Női kézilabda

Gálázott az A csapat, de nyert a B is

A magyar A és B válogatott is győzött szombaton, a Kecskeméten rendezett női kézilabda felkészülési tornán.

A Németh András irányította A keret remekül kezdett Angola ellen, majd az első félidő tizedik perce környékén visszaesett, egyenlített az ellenfél. A szövetségi kapitány időkérése után azonban pontosabbá váltak a támadásbefejezések, miközben a védekezés jól működött, így már a szünetben tizenegy gólos volt a különbség.

A fordulás után mindenki lehetőséget kapott, a kapusok remekeltek, és támadásban sem csökkent a tempó, így végül tizennégy találattal nyert csapatunk.

A B keret szintén nagyon jól kezdett Románia ellen, 11-3-ra is vezetett. Azonban ezen a mérkőzésen is visszaesés következett, csak egy gól volt a két együttes között az első félidő végén. A szünet után újra a mieink irányítottak, és végül háromgólos győzelmet arattak.

Női kézilabda válogatott felkészülési torna, Kecskemét
2. forduló
Magyarország-Angola 40-26 (24-13)
Magyarország B-Románia 23-21 (13-12)

Pénteki eredmények:
Magyarország-Magyarország B 30-27 (15-13)
Románia-Angola 30-26 (17-13)

Vasárnap játsszák:
Magyarország B-Angola 13.15
Magyarország-Románia 16.30

Az állás: 1. Magyarország 4 pont (70–53), 2. Románia 2 (51–49), 3. Magyarország B 2 (50–51), 4. Angola 0 (52–70)