Vízilabda Eb

Háromgólos hátrányból nyert, és hibátlan maradt a Benedek-csapat

A már biztos elődöntős, világbajnok és továbbra is százszázalékos magyar válogatott 7-6-ra legyőzte az olimpiai bajnok horvát csapatot a budapesti vízilabda Európa-bajnokság férfitornáján a B csoport zárómérkőzésén, hétfőn.

A horvátok sem törték meg a magyar lendületet - fotó: MTI

Nem kezdődött jól a meccs a magyar csapat számára. Három emberelőny is kimaradt az első negyedben, Pavic kapus könnyedén fogta a lövéseket. A másik oldalon két gólt esett, Milakovic akcióból, Sukno előnyből talált be (0-2), vagyis a horvátok kétgólos előnyt szereztek az első nyolc percben.

A második nyolc perc ott folytatódott, ahol az első befejeződött, gólt szereztek a horvátok, Setka emberelőnyben talált be (0-3). Ezt követően beindult a magyar csapat, Hosnyánszky nyitotta a gólok sorát, lövése után a lécről a gólvonal mögé pottyant a labda (1-3), majd Erdélyi és Szivós lőtt pontosan (3-3). Alig örültük ki magunkat, amikor Jokovic büntetőből ismét előnyt szerzett Horvátországnak, de Varga Dénes fórban gyorsan egalizált (4-4). Tizenhat perc után döntetlenre állt a meccs.

Sokáig hasztalan próbálkoztak a csapatok a harmadik negyedben, majd a meccs folyamán először megszereztük a vezetést, Madaras bombagólt szerzett (5-4). Sutko a következő akcióból azonnal egyenlített (5-5), nyolc perccel a vége előtt egál volt az állás.

A záró negyedben Tóth egy bejátszást közelről a hálóba pöttyintett, aztán Muslim a következő támadásból 6-6-ra alakította a meccset. Miénk volt az utolsó szó, Hárai svédcsavarral betalált, 7-6-ra vezettünk, és miután a horvátok utolsó akciója nem járt sikerrel, megnyertük a meccset.

A magyar csapat hibátlan teljesítménnyel, öt győzelemmel a csoport élén végzett. Benedek Tibor együttese az Olaszország-Horvátország mérkőzés győztesével találkozik a pénteki elődöntőben.

Vízilabda Európa-bajnokság, férfiak
B-csoport, 5. forduló
Magyarország-Horvátország 7-6 (0-2, 4-2, 1-1, 2-1)
Gól: Hosnyánszky, Erdélyi, Szívós, Varga Dénes, Madaras, Tóth M., Hárai, ill. Milakovic, Sukno 2, Setka, Jokovic, Muslim.