VB 2014

Alkalmatlan bíró, gyenge brazilok, holland bronzérem

Játékvezetői hibákkal tarkított meccsen 3-0-ra legyőzte Hollandia Brazíliát, így megszerezte a harmadik helyet a világbajnokságon.

Hiába volt a kezdőben a németek elleni blamából kimaradó Thiago Silva, épp őt futotta le a második percben Arjen Robben, és mivel a brazil csak szabálytalanul tudta megállítani, tizenegyeshez jutott Hollandia. Jogtalanul, mivel a lerántás a tizenhatoson kívül történt. A játékvezető tetézte még a hibát azzal, hogy nem vállalta be Silva kiállítását, pedig egyértelmű volt a gólhelyzet. A megítélt büntetőből Van Persie a bal felsőbe lőtt. 0-1

A hollandoké a bronzérem - Fotó: AFP

Az elődöntőhöz hasonlóan nehezen heverte ki a pofont a brazil válogatott, és a 17. percben nőtt is a hollandok előnye. Igaz, ezúttal néhány centis lesről indult a jobb szélen De Guzman, akinek a beadása után David Luiz középre fejelte ki a labdát, a tizenegyespontnál teljesen egyedül helyezkedő Blind pedig levette, és a léc alá lőtte azt. 0-2

Ezt követően aktívabbá váltak a hazaiak, főleg Oscar villogott, de a beadásairól rendre lemaradtak a társak Cillessen kapuja előtt.

A második félidőben sokáig még ennyire sem tudtak közel kerülni a szépítéshez a sárgamezesek, de a 69. percben tizenegyest kellett volna kapniuk, amikor Blind felborította Oscart a tizenhatoson belül. Ehelyett a brazil kapott sárgát műesésért, pedig az ütközés következtében a holland védőt még le is kellett cserélni, mert megsérült.

A játékvezető ez után már teljesen elbizonytalanodott, így nem adott meg egy egyértelmű tizenegyest Robbennek sem. Az végül nem rajta múlott, hogy a hollandok lőttek még egyet, miután a 91. percben Robben Janmaatot szöktette a jobb szélen, a beadásából pedig Wijnaldum lőtt a bal alsóba. 0-3

Így aztán megérdemelten, de mindenképp egy furcsa mérkőzésen nyert Hollandia, és szerezte így meg a bronzérmet.

[1444468] 2014-07-12 22:00:00 Brazília - Hollandiax;
Percről percre: Brazília-Hollandia 2014-07-12x