Nagy nehezen kibrusztolta a tizediket a Real Madrid

A 90+2. percig győztesnek érezhette magát az Atlético Madrid, de Real Madridé a Bajnokok Ligája trófeája.

Costa korai cseréje sokba került - Fotó: AFP

Finoman szólva nem indult izgalmasan a mérkőzés, az Atlético teljes mértékben uralni tudta a játékot, ez pedig a várakozásoknak megfelelően azt jelentette, hogy a Matracosok lezárták a térfelüket, és nem engedték játszani a Realt. Így egyáltalán nem forogtak veszélyben a kapuk. Bale még így is vezetést szerezhetett volna a Blancóknak, miután Tiagótól kapott egy ajándék labdát, de a jobb alsó mellé passzolta a labdát ziccerben.

Ezt megbüntette az ellenfél, kis szerencsével gólt szerzett az Atlético. Egy szöglet után röviden szabadított fel a Real, visszafejelték a labdát, Godín tovább bólintotta, Casillas szörnyen mozdult ki, és hiába igyekezett visszafelé, csak a vonal mögül húzta ki a játékszert. Azt is hiába, Raúl Garciáról újra a hálójába pattant. 0-1

Godíné volt az első gól - Fotó: AFP

Ebben az időszakban nem volt képes párharcot nyerni a mezőnyben a Királyi Gárda, és ez egészen a második félidő közepéig így is folytatódott. Akkor azonban látványosan elkezdett fáradni az Atlético, egyre több lett a Real-lehetőség. Főleg Bale-nek voltak helyzetei, de egyszerűen mindent kihagyott a láthatóan görcsös walesi.

Bale-nek összességében nem nagyon ment - Fotó: AFP

Úgy tűnt, kibírhatják az óriási nyomást a Matracosok, de a játékvezető ötperces hosszabbítást rendelt el, aminek a harmadik minutumában a Real tavaszának hőse, Sergio Ramos egy szöglet után fejesből egyenlített. 1-1

Ramos mentette meg a Realt - Fotó: AFP

Jöhetett a valódi hosszabbítás, kétszer tizenöt perc, és egyértelműnek tűnt, hogy csak a Blancók nyerhetnek, hiszen sokkal frissebbek voltak. Ekkor talán jól jött volna Diego Simeonénak egy cserejátékos, de nem volt már lehetősége váltani, többek között azért, mert Diego Costát kezdőként küldte be, a csatárt pedig tíz perc után le kellett cserélni, mert kiújult a sérülése.

Végül Bale közeli fejese döntötte el a meccset - Fotó: AFP

A ráadás első félidejét még kihúzta az Atlético, de a 110. percben Di María átszlalomozott a védelmükön, lövését Courtois még védte, de a labda Bale fejére pattant, ő pedig bebólintotta azt. 2-1

Tizedszer a Realé a trófea - Fotó: AFP

A folytatásban Marcelo is megverte még egyszer a teljes védelmet, lövése pedig Courtois-ról pattant be, majd egy tizenegyest is kiharcolt a Real, amit Cristiano Ronaldo belőtt. 4-1

A Real Madrid így - összességében túlzó különbséggel - megnyerte a döntőt, és tizedszer hódította el a BEK, illetve a Bajnokok Ligája trófeáját.

[1689206] 2014-05-24 20:45:00 Real Madrid - Atlético Madridx;
[1689206] 2014-05-24 20:45:00 Real Madrid - Atlético Madridx
Percről percre: Real Madrid-Atletico Madrid BL-donto 2014-05-24x