Spanyol Nagydíj

Hamilton ismét megcsinálta, Rosberg újabb pofont kapott

Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-1-es Spanyol Nagydíjat csapattársa, Nico Rosberg előtt. A dobogó harmadik fokán Daniel Ricciardo végzett a Red Bullal.

Hamilton elöl, Rosberg mögötte - Fotó: AFP

Szombaton nem volt meglepetés, a két Mercedes utcahosszal nyerte a az időmérőt. Vasárnap sem lehetett sokkal nagyobb izgalmakra számítani...

Lewis Hamilton simán megőrizte első helyét a rajtnál csapattársa, Nico Rosberg előtt, Valtteri Bottas viszont megelőzte Daniel Ricciardót és feljött a harmadik pozícióba. Romain Grosjean óriásit fékezett a célegyenes végén, de tartotta magát a két Ferrari előtt. Az öt rajthelyes büntetést kapott Sebastian Vettel koccant az első körben Kevin Magnussennel. Az első kör végén Hamilton, Rosberg, Bottas, Ricciardo, Grosjean, Räikkönnen volt az első hat sorrendje.

Hamilton meglépett, Ricciardo Bottas mögött autózott, de nem tudta megelőzni a Williams finn pilótáját. Pastor Maldonado hozta szokásos formáját, Marcus Ericssont szedte szét, öt másodperces büntetést kapott érte.

A 12. körben Vettel kezdte a kerékcseréket, kemény keveréket kapott, Bottas közepesen kemény abroncsokon folytatta. Hamilton a 18. körben állt ki a közepes keverékért. Rosberg kinn maradt, a 19. körben megfutotta a verseny leggyorsabb körét, a 20. körben Hamilton a friss gumikon válaszolt. Bottas Ricciardo mögé jött vissza kerékcseréje után. A 21. körben Rosberg kemény gumikat kapott, de nem tudott brit kollégája elé kerülni. Az első kerékcserék végrehajtása után az első hat sorrendje annyiban változott, hogy Ricciardo feljött harmadiknak, Bottas pedig visszacsúszott negyediknek.

A 24. körben Räikkönen támadta Grosjeant az ötödik helyért, sikertelenül, ám egy körrel később a finn megelőzte korábbi csapattársát. Majd Alonso is elment a francia mellett. Vettel ekkor már a kilencedik helyen haladt.

A 28. körben Massa nyitotta a második hullámos kerékcseréket, kemény keveréken jött vissza. Rosberg Hamiltont igyekezett utolérni, Vettel bátor előzésekkel lopakodott előre. A verseny felénél, a 33. körben a két Mercedes száguldott az élen, közel 30 másodperces előnnyel a harmadik helyen haladó Ricciardo előtt, utóbbit Bottas, valamint Räikkönen és Alonso követte.

Hamilton a 43. körben cserélt kereket, picit bakiztak a szerelők. A 45. körben Rosberg ment ki a boxba, az 50. körben 3.1 másodperc volt a különbség a két ezüst nyíl között, érett a bahreini meccs visszavágója. A német folyamatosan közeledett, rendre megfutotta a leggyorsabb kört.

Hamilton rálépett a gázra, az 54. körben Hamilton, Rosberg, Ricciardo, Bottas, Räikkönen, Vettel, Alonso, Grosjean, Pérez, Hülkenberg volt a top10 sorrendje. Az 56. körben Vettel maga mögé utasította Räikkönent. A 60. körben kibontakozott az Alonso Räikkönen-csata, a spanyol szurkolók kedvencüket biztatták. Négy körrel a vége előtt 1.1 másodperc volt a különbség Hamilton és Rosberg között, Vettel Bottassal csatázott. 64. körben Alonso előzött, a hatodik helyre lépett előre. Rosberg ismét begyújtotta a rakétákat, közben megtörtént a Vettel-Bottas helycesre is. Két körrel a vége előtt érkezett a német, mindent egy lapra tett fel. Nagyon kellett volna neki ez a győzelem mentálisan Rosbergnek, de Hamilton kivédekezte, zsinórban negyedszer intették le a kockás zászlóval az első helyen. Vettel a 15. helyről rajtolva a negyedik helyen zárt.

Hamilton (k) rajt-cél győzelmet aratott - Fotó: AFP

Rosbergen látszott, hogy nagyon megviselte az újabb vereség, ráadásul összetettbeli első helyét át kellett adnia márkatársának. A 29 éves Hamilton pályafutása 26. futamgyőzelmét aratta, idén sorozatban negyedszer diadalmaskodott, Barcelonában pedig karrierje során először nyert.

A Mercedes óriási fölényét jól mutatja, hogy a harmadik helyen célba értl Daniel Ricciardo majdnem egy perccel maradt el az élen végző duótól. A világbajnokság két hét múlva, Monte-Carlóban folytatódik.