Madridi házidöntő lesz, saját pályáján kapott ki a Chelsea

Hátrányban volt, de 3-1-re nyert a Chelsea otthonában, így döntőbe jutott a Bajnokok Ligájában az Atlético Madrid.

Döntős az Atlético - Fotó: AFP

Úgy kezdtek, a csapatok, ahogy várhattuk: óvatosan. Többnyire a két tizenhatos között zajlott a játék, elvétve, már-már véletlenül kerültek csak helyzetbe a játékosok. Így ment ez az első gólig, azaz a 36. percig. Akkor Willian birkózta ki két ember közül a labdát a jobb szélen, Azpilicueta lőtte azt középre, Torres kapura továbbította, és a lábak erdejében be is jutott. 1-0

Mivel idegenben 0-0-ra végzett, ezzel még nem lehetett nyugodt a Chelsea, és gyorsan, még a szünet előtt egyenlített is az Atlético: a jobb oldalról Juanfran kotorta középre az alapvonalról a játékszert, az elment mindenki mellett, Adrián pedig a hálóba jutatta. 1-1

A fordulás után nem tudott egyértelmű fölényt kialakítani a góllövési kényszerben lévő hazai csapat, sőt, a vendégek kis idő után átvették az irányítást. A csereként beállt Eto'o egy buta hibával még a kezükre is játszott, felborította Diego Costát a tizenhatoson. A jogos büntetőt a sértett a léc alá vágta, ezzel komoly bajba kerültek a Kékek. 1-2

A sorsuk a 72. percben aztán el is dőlt: egy jobb oldali beadásból Arda Turan még a kapufát találta el fejjel, de a kipattanónál már nem hibázott lábbal. 1-3

Lejátszották még a felek a hátralévő időt, mert le kellett, de Courtois-nak csak egyszer kellett nagyot védenie, azt is a hosszabbításban, így az Atlético Madrid került a döntőbe. Legutóbb 40 éve jártak az akkor még BEK-nek nevezett sorozat fináléjában.

[1689205] 2014-04-30 20:45:00 Chelsea - Atlético Madridx
[1689205] 2014-04-30 20:45:00 Chelsea - Atlético Madridx;
Percről percre: Chelsea-Atlético Madrid 2014-04-30x