La Liga

Ötcsillagos rangadó, hét gól és Barca-siker Madridban

A Barcelona 4-3-ra nyert a Real Madrid otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának rangadóján.

Négyszer ünnepelhetett a Barcelona - fotó: AFP

A Barcelona elég korán, már a negyedik percben jelezte, nem óvatoskodni érkezett a Bernabéu Stadionba. A 4. percben egy kontra végén Neymar jobbról lőhetett, de gyengén találta el a labdát. Nem úgy Iniesta, aki három perccel később szétlőtte a madridi kaput. Messi középről balra tolta a labdát, Iniesta lendületből érkezett és 11 méterről, ballal, hatalmas erővel a hosszú felső sarokba bombázott (0-1). Ezt követően bődületes barcelonai védelmi hibákat regisztráltunk, főképp Benzemáról feledkeztek meg a vendégvédők. Di María remekelt, a bal oldalról rendre gond nélkül középre juttatta a labdákat. A 13. percben Benzema tisztán lőhetett, de nyolc méterről fölé trafált, majd a 20., és a 24. percben már gólokat eredményezett az argentin-francia művelet. Előbb Di María beadását befejelte (1-1), majd négy perccel később a kapuba rúgta Benzema (2-1). A 27. percben Piqué a gólvonalról vágta ki a francia csatár lövését, vagyis könnyedén mesterhármast szerezhetett volna Benzema. A 42. percben váratlanul egyenlített a Barca, Messi jobbról középre passzolt, Carvajalról vissza pattant a labda az argentinhoz, aki nyolc méterről a bal alsóba lőtt (2-2). Ezzel Messi az El Clásicók történetének legeredményesebb játékosa.

Az 54. percben ismét a Real vezetett, Ronaldo tört volna be a 16-oson, Daniel Alvés otthagyta a lábát, amiben a portugál elbukott. A vonalon történt az eset, a bíró mégis 11-est ítélt, Ronaldo a jobb sarokba lőtte a büntetőt (3-2). A 63. percben Messi labdájára Neymar startolt, beérte a 16-oson és elvágódott Sergio Ramos mellett. A bíró 11-est ítélt, kiállította a madridi védőt, Messi pedig a bal sarokba küldte a büntetőt (3-3). Ezzel még nem volt vége a büntetőparádénak, a 83. percben Iniesta belépett Xabi Alonso és Carvajal közé a 16-oson belül, és elbukott Xabi lábában. Újabb 11-es, Messi ezt is bevágta (3-4). A maradék időben nem esett több gól, a Barca 4-3-ra nyert és ezzel egy pontra csökkentette hátrányát a Real Madrid mögött.

Az El Clásico számos olyan szituációt hozott, ami beszédtémát jelentett, hiszen mindkét csapat kapott kérdéses büntetőket. Maga a játék azonban elsőrangú volt, végig hatalmas iramot diktáltak a csapatok és ötcsillagos rangadót hoztak össze.

La Liga
29. forduló
INFO Real Madrid-Barcelona 3-4 (2-2)
Gól: Benzema (20., 24.), Ronaldo (55. - 11-esből), ill. Iniesta (7.), Messi (42., 65., 84. - a másodikat és a harmadikat 11-esből)
Kiállítva: Sergio Ramos (64.)
[1506098] 2014-03-23 21:00:00 Real Madrid - Barcelonax;