Rooney-parádé, a Real tíz emberrel hengerelt, a Juve fellélegezhet

A Manchester United Wayne Rooney vezérletével 5-0-ra kiütötte idegenben a Bayer Leverkusent a Bajnokok Ligája csoportszakaszának ötödik, utolsó előtti fordulójában, a gyárvárosiak ezzel továbbjutottak. Ott lesz a nyolcaddöntőben a Real Madrid és a Paris Saint-Germain is, méghozzá csoportelsőként. Nem lehet panaszunk a szerdai játéknapra, potyogtak a gólok, nyolc találkozón összesen 36.

Rooney vezér volt - Fotó: AFP

A Sahtar Donyeck jó hangulatban várhatta a meccset, hiszen a hétvégén az élre állt az ukrán bajnokságban. A Sociedad gólparádát rendezett, 4-3-ra verte a Celta Vigót és egyre kapszkodik a Primera Divisiónban a gyenge kezdés után. A BL-ben viszont nem megy a baszkoknak, az első félidő hajrájában Luiz Adriano szerezte meg a vezetést (1-0). A fordulás után a 48. percben Inigo Martínez hibázott, Alex Teixeira használta ki (2-0). A másik oldalon Griezmann lövését Pjatov a kapufa segítségével hárította. Nem sokkal később Douglas Costa egy tökéletes kontra végén iszonyatos erővel kilőtte balról a rövid felsőt (3-0). A 87. percben Costa adta meg a kegyelemdöfést a vendégeknek (4-0).

Az MU mind a bajnokságban, mint a BL-ben egy döntetlenre volt képes a legutóbbi fordulóban. Robin van Persie és Nemanja Vidics sérülés miatt nem utazhatott el Németországba. Ott volt viszont Wayne Rooney: az angol válogatott támadó a 22. percben tökéletesen készített elő Valenciának (0-1). A 30. percben megint Rooney volt az egyik főszereplő, bal oldali szabadrúgását Spahic segítette fejjel a saját kapujába (0-2). A fordulás után hazai lehetőség adódott: előbb De Gea védett, Spahic ismétlésénél a kapufa segített. A 65. percben Rooney szöglete tán Evans kotorta be a hálóba saját kipattanóját (0-3). A 77. percben megint Rooney tálalt jobbról, Smalling megszerezte a Vörös Ördögök negyedik gólját (0-4). A végén Giggs tanári labdája után Nani lőtt balról Leno kapujába (0-5). Aki velünk tartott és megfogadta a PROTIPPÜNKBEN javasolt tippet, vagyis, hogy a Manchester United nem kap ki, jókora profitra tehetett szert.

A gyárvárosiak már biztosan a nyolcaddöntősök, a záró fordulóban a Sahtar Donyecket fogadják. Az ukránok akár csoportelsők is lehetnek, ha győznek az Old Traffordon. A Bayernek már nincs saját kezében a sorsa, több pontot kell szereznie a Sociedad ellen, mint amennyit a Sahtar gyűjt Manchesterben.

A-csoport:
INFO Bayer Leverkusen (német)-Manchester United (angol) 0-5 (0-2)PROTIPP
INFO Sahtar Donyeck (ukrán)-Real Sociedad (spanyol) 4-0 (1-0)
  Team M Gy D V Gk Kg Gk P
1. Manchester United 5 3 2 0 11 3 +8 11
2. Sahtar Donyeck 5 2 2 1 7 5 +2 8
3. Bayer Leverkusen 5 2 1 2 8 10 -2 7
4. Real Sociedad 5 0 1 4 1 9 -8 1

Története legrosszabb BL-rajtját produkálta a Juventus, a Köbenhavn ellen nyernie kellett a torinói alakulatnak. A 29. percben Podga elől Jacobsen kézzel mentett, a tizenegyest Arturo Vidal értékesítette (1-0). Az 52. percben Pogba kevergetett, az oldalhálót találta el. Az 56. percben egy óriási bedobás után nem tudott felszabadítani a hazai csapat, Mellberg lőtt a kapuba a kavarodásban (1-1). A 67. percben ismét büntetőhöz jutott a Juve, éppen Mellberg lökte fel Llorentét. Vidal állt ismét a labda mögé, nem hibázott (2-1). Két perccel később Antonio Conte együttes bebiztosította győzelmét, a meccs hőse, Vidal csodálatos fejesével (3-1). Utoljára Filippo Inzaghi jegyzett mesterhármast a Zebrák mezében a BL-ben, 13 esztendeje.

Bale csodás szabadrúgással jelentkezett - Fotó: AFP

A Galatasary hiányzókkal állt ki a Bernabéuban, többek között az első számú kapus, Fernando Muslera sem játszhatott. A királyiaknál Cristiano Ronaldo a lelátón ült sérülése miatt. Gareth Bale ziccerével indult a találkozó, a walesi rontott nagy helyzetben. A 26. percben Sergio Ramos utolsó emberként szabálytalanodott Buluttal szemben, kiállította  a játékvezető. Ennek ellenére a Real szerzett vezetést egy szenzációs Bale-szabadrúgással a 37. percben (1-0). Egyetlen percben belül válaszolt a Galatasaray, a piros lapot kiharcoló Bulut révén (1-1). A fordulást követően Di María beadását Arbeloa belsőzte a jobb alsóba (2-1). A Madrid továbbra is ment előre, az előny és az emberhátrány ellenére: a 63. percben Di María 12 méterről lőtt a kapuba (3-1). Még mindig nem volt vége, Isco cselezgetett, első kísérletét blokkolták, visszaszerezte a labdát és begurította a jobb alsóba (4-1).

A Real Madrid csoportelső, a Juventusnak a zárófordulóban döntetlen is elég a Galatasaray otthonában.

B-csoport:
INFO Real Madrid (spanyol)-Galatasaray (török) 4-1 (1-1)
INFO Juventus (olasz)-FC Köbenhavn (dán) 3-1 (1-0)
    M Gy D V Rg Kg Gk P
1. Real Madrid 5 4 1 0 18 5 +13 13
2. Juventus 5 1 3 1 9 8 +1 6
3. Galatasaray 5 1 1 3 7 14 -7 4
4. Köbenhavn 5 1 1 3 4 11 -7 4

A Benfica az Anderlecht ellen igyekezett életben tartani továbbjutási reményeit. A 18. percben némi szerencsével Mbemba előtt maradt a labda, a kongói védő megszerezte a vezetést (1-0). Rákapcsolt a lisszaboni együttes, a 34. percben Pérez bal oldali szabadrúgása után Matics fejelt a bal alsóba (1-1). A szünet után, az 52. percben Mbemba ért bele szerencsétlenül Gaitán labdájába (1-2). A 77. percben Bruno egyenlített a hazaiaknak (2-2). Úgy tűnt, pontosztozkodás lesz a vége, ám a 90. percben a csereként beállt Rodrigo szerezte meg a győztes gólt (2-3).

Ibráé volt az első gól - Fotó: AFP

A Parc de Princes-ben a Cavani, Ibrahimovic, Lavezzi hármas rohamozott, a svéd szerezte meg a vezetést a 7. percben, van der Wiel jobb oldali passzából (1-0). A hórihorgas csatár pályafutása 100. BL-mérkőzésén lépett pályára. Nem adta fel az Olimpikosz, Mitroglu kapáslövését Sirigu hárította remek mozdulattal. A 46. percben Verratti megkapta második sárgáját, emberhátrányba került a PSG. A 80. percben egalizált a vendégcsapat: szögletet követően Manolasz továbbította a labdát a kapuba, kissé lesgyanús volt a találat (1-1). A 90. percben, ha nehezen is, de kiharcolta a győzelmet a párizsi együttes, Cavani értékesítette ziccerét (2-1).

A PSG megnyerte kvartettjét, az utolsó körben az Olimpiakosz az Anderlechtet, a Benfica a PSG-t fogadja, hajszállal a görögök vannak jobb helyzetben.

C-csoport:
INFO Anderlecht (belga)-Benfica (portugál) 2-3 (1-1)
INFO Paris Saint-Germain (francia) - Olimpiakosz (görög) 2-1 (1-0)
  Team M Gy D V Rg Kg Gk P
1. PSG 5 4 1 0 15 3 +12 13
2. Olimpiakosz Pireusz 5 2 1 2 7 7 +0 7
3. Benfica 5 2 1 2 6 7 -1 7
4. Anderlecht 5 0 1 4 3 14 -11 1

A D csoportban a lényegi kérdések a forduló előtt eldőltek, az elsőség és a harmadik, Európa Ligát érő hely sorsa maradt nyitott. Sűrű hóesésben, mínusz 7 fokban kezdődött a CSZKA Moszkva-Bayern München találkozó az orosz fővárosban. A 17. percben mintaszerű kontra végén Robben bombázott a kapuba (0-1). Az 56. percben Götze szólózott, higgadtan fejezte be az akciót (0-2). Bő öt perccel később Dante kezezett a büntetőterületen belül: Honda bevágta a tizenegyest (1-2). Három perccel később a másik oldalon is a mészpontra mutatott a bíró: Senyikov buktatta Robbent. Thomas Müller állt a labda mögé, amit a bal alsóba lőtt (1-3). A 79. percben Tosics rúgott kapufát, a eredmény már nem változott. A címvédő bajorok Bajnokok Ligája-rekordot írtak, ugyanis sorozatban tizedik mérkőzésükön diadalmaskodtak a legrangosabb európai kupasorozatban, ez pedig még egyetlen csapatnak sem sikerült. Josep Guardiola játékosai emellett klubrekordot is beállítottak azzal, hogy egymást követő ötödik idegenbeli európai kupamérkőzésüket nyerték meg. Ez korábban csak az 1995/96-os szezonban UEFA Kupa-győztes alakulatnak sikerült.

Dzeko fejjel volt eredményes - Fotó: AFP

A Manchester Cityben hetek óta napirenden van a kapuskérdés, ezúttal Joe Hart kapott bizalmat. A meccs elején Samir Nasri találta el a kapufát. A csehek is jelezték, hogy a pályán vannak, Horava suhintott a jobb alsó mellé. A 33. percben vitatható tizenegyest kapott a City, Agüero szerezte meg a vezetést a hazaiaknak (1-0). Még az első félidőben Horava 18 méterről lőtt bombagólt (1-1). A szünetet követően próbálta felpörgetni a játékot a City, Nasri akrobatikus mozdulattal szerezte vissza a vezetést (2-1). Megint jött a válasz: Tecl balról lőtte ki a hosszú alsót (2-2). Manuel Pellegrini beküldte Negredót, aki a 78. percben passzolta Navas beadását a hálóba (3-2). A végén Dzeko fejese biztosította be a győzelmet (4-2).

Két hét múlva a Bayern és a City Münchenben dönti el a csoportelsőséget, a Plzennek több góllal le kellene győzni a CSZKA Moszkvát az Európa Ligához.