Indiai Nagydíj

Vettel győzött, világbajnok, legenda

• PKJ

Egy ötödik hely is elég lett volna Vettelnek a vb-címhez, de ő nem ismert kegyelmet, és Indiában is győzött. Négyszeres bajnok lett, a sportág legendája.

Ellentmondást nem tűrő versenyzéssel, fölénye felől szemernyi kétséget sem hagyva nyerte az Indiai Nagydíjat Sebastian Vettel. A német zsinórban harmadszor nyert az ázsiai országban, sikerével pedig egyhuzamban negyedik világbajnoki címét biztosította be.

Fernando Alonso, a német első számú üldözője a rajt után koccant, orrkúpot is kellett cserélnie, így hátra csúszott, és végül csak a 11. helyen futott be.

Bár a sokáig vezető, később a második helyen hajtó Mark Webber generátorának meghibásodása miatt kiesett, a Red Bull így is bebiztosította a konstruktőri bajnoki címet. Az osztrák csapat Vettelhez hasonlóan szintén 2010 óta verhetetlen.

A második helyen a mercedeses Nico Rosberg, a harmadikon a 17. helyről rajtoló, de zseniális taktikával felzárkózó Romain Grosjean végzett. Utóbbi zsinórban harmadik versenyén tudott dobogós helyet szerezni, többek között csapattársát, Kimi Räikkönent is versenyben, kerék a kerék elleni csatában megelőzve.

Pontot szerzett még Massa, Pérez, Hamilton, Räikkönen, di Resta, Sutil és Ricciardo.

A bajnokságból három futam (USA-, Abu Dzabi- és Brazil Nagydíj) van hátra.