US Open

Nadal és Federer simán nyert, Babos továbbjutott párosban

Továbbra is hibátlan Rafael Nadal kemény pályás mérlege 2013-ban: a második helyen kiemelt spanyol 6:2, 6:1, 6:0-ra verte a brazil Rogerio Dutra Silvát az amerikai nyílt teniszbajnokság 2. fordulójában. Babos Tímea, oldalán a 2010-ben Roland Garros-győztes olasz Francesca Schiavonéval bejutott a második fordulóba női párosban.

Nadal másfél órát töltött a pályán - Fotó: AFP

A mallorcai klasszis a 3. fordulóban a horvát Ivan Dodiggal találkozik, és újabb lépést tehet meg a végső siker felé, amit a hatharom.com tippje vizionál. Roger Federer hat szettet engedélyezett az argentin Carlos Berlocqnak. Következő ellenfele Adrian Mannarino lesz. A francia a 26. kiemelt, hazai közönség előtt versenyző Sam Querreyt búcsúztatta.

A nőknél a tavaly elődöntős, negyedik helyen rangsorolt Sara Errani búcsúja volt a nap meglepetése, az olasz teniszezőt honfitársa Flavia Penetta két sima szettben győzte le. Az első két kiemelt, Serena Williams és Viktorija Azarenka magabiztosan lépett tovább. Serena a US Open legnagyobb favoritja, talán csak a fehérorosz Viktorija Azarenka veheti el tőle a koronát, a hatharom.com tippje szerint ők ketten jutnak döntőbe női egyesben.

Babos Tímea - aki az idén már négy tornán nyert párosban - és partnere csütörtökön két játszmában, 1 óra 19 perc alatt győzte le az Okszana Kalasnyikova, Alicja Rosolska grúz, lengyel duót.

Babosék a legjobb 32 között a hatodik helyen kiemelt Anna-Lena Grönefeld, Kveta Peschke német, cseh és a Hao Csing Csan, Jung Jan Csan tajvani duó összecsapásának győztesével találkoznak.

Páros, 1. forduló:
Babos, Schiavone (magyar, olasz)-Kalasnyikova, Rosolska (grúz, lengyel) 7:6, 6:2