Wimbledon

Bartoli 47. GS-tornáján ért a csúcsra

A 15. helyen kiemelt francia Marion Bartoli nyerte a wimbledoni tenisztorna szombati női egyes döntőjét, mivel 1 óra 21 perc alatt 6:1, 6:4-re legyőzte a 23.-ként rangsorolt német Sabine Lisickit.

Bartoli hosszú évek kemény munkája után ünnepelhetett - Fotó: AFP

A 28 éves Bartolinak - aki Wimbledonban hét összecsapás alatt egyszer sem veszített játszmát - ez volt pályafutása első Grand Slam-diadala. "Már kislány koromban erről a pillanatról álmodtam. Ráadásul a legvadabb rész az volt, hogy ásszal fejezem be a mérkőzést, és ez is sikerült. Sokat gyakoroltam az adogatást, hogy tökéletesebb legyen" - mondta Bartoli, aki ezzel pályafutása nyolcadik tornagyőzelmét aratta. A két játékos most találkozott ötödik alkalommal, Bartoli másodszor diadalmaskodott.

A francia teniszezőnek ez volt a 47. GS-tornája. A végső diadalt arató női játékosok közül korábban senkinek nem kellett ilyen nagy számú részvétel az első Grand Slam-sikerhez. Az eddigi rekorder a cseh Jana Novotna volt, aki a 45. GS-indulásakor tudott győzni, ugyancsak Wimbledonban, még 1998-ban.