La Liga

Őrült meccs San Sebastiánban, a Valencia odaérhet a BL-be

A Real Madrid többször is vezetett, végül 3-3-as döntetlent játszott a Real Sociedad otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 37., utolsó előtti fordulójában. A baszk csapat a pontvesztéssel helyet cserélt a Valenciával és lemaradhat a Bajnokok Ligájáról. A már bajnok Barcelona két góllal nyert a katalán derbin.

Sociedad-Real Madrid

A baszkok számára óriási volt a tét, hiszen a Bajnokok Ligája-selejtezőt érő negyedik helyért harcolnak, míg a királyiak már rég bebiztosították az ezüstérmet. José Mourinho utolsó előtti meccsén ült a kispadon, és nagy "ellenségét", Iker Casillast már a cserék közé sem nevezte, CristianoRonaldo pihenőt kapott. A hazaiak rögtön nekiestek a Madridnak, de előnybe a vendégek kerültek: a hatodik percben Mikel Gonzalo Higuaínhoz passzolt, aki köszönte az ajándéklabdát és kissé jobbról, nyolc méterről a hosszú alsóba helyezett (0-1). A gól után is Sociedad irányított, egymás után dolgozták ki a veszélyes helyzeteket, főleg Agirretxe volt elemében, de Griezmann is adott munkát fejesénél Diego Lópeznek. Hiába, a szünetig semmi sem jött össze a hazai együttesnek. A szünet után Agirretxe löketét is fogta López, de azután megzavarodott a Sociedad, sorjáztak a helyzetek a Madridnál. Az 57. percben Kaká balról tálalt Callejón elé, aki négy méterről szép mozdulattal a bal alsóba segítette a labdát (0-2).

A 63. percben Khedira kezezett a 16-oson belül, Xabi Prieto a bal alsóba vágta a büntetőt (1-2). A hazaiak hajtottak az egyenlítésért, és a 78. percben Carlos Martínez jobb oldali beadását Griezmann góllal fejezte be (2-2). Nem sokáig örülhettek San Sebastiánban, Özil játszott Khedirához, aki a jobb alsóba lőtt (2-3). A hosszabbításban Griezmann szerzett kérdéses lesgólt, majd Agirretxe csúsztatott fölé. Végül csak kicsikarta a pontot a Sociedad, Xabi Prieto a 93. percben López mellett fejjel begyötörte a labdát a jobb sarokba (3-3). A szezon egyik legjobb meccse 3-3-es döntetlennel zárult, de mivel a Valencia nyert, Philippe Montanier csapata lecsúszott a negyedik helyről és sorsa már nincs a saját kezében.

Espanyol-Barcelona

Városi derbit rendeztek a katalán fővárosban, ahol az első negyedóra végén Alexis Sánchez pazar gólt szerzett: a chilei Villával kényszerítőzött, a visszakapott labdát 11méterről a bal alsóba tekerte (0-1). Az első félóra végén Fabregas növelhette volna az előnyt, de a kapufát találta el, amott Colotto lövését kellett védenie Valdésnek. A félidő végén Iniesta távolról csavart a bal alsó mellé. A szünet után Villa majd Alexis hibázott ziccerben, de a hazaiaknak is voltak helyzeteik, partiban volt a bajnokkal. A hajrában eldöntötte a meccset a Barcelona, Pedro a Xavitól kapott labdát lőtte a kapuba (0-2). Az Espanyol időközben tíz emberre fogyatkozott, és sorozatban ötödik meccsén maradt nyeretlen.

A többi mérkőzésen

A Valencia Roberto Soldado góljával legyőzte a Granadát, és megelőzte a tabellán a Sociedadot. A negyedik helyről az utolsó forduló dönt, de a Denevéreknek akár egy pont is elég lehet a BL-selejtezőhöz. A Mallaroca nem tudott győzni az Atlético Madrid otthonában, ezzel szinte biztosan kiesett, a Real Zaragoza az eltiltott Pintér Ádám nélkül kapott nagy zakót a Betistől, és szintén csak matematikai esélye maradt a bennmaradásra. A Celta Vigo legyőzte idegenben a Valladolidot, de továbbra is kieső helyen áll. A három említett csapaton kívül a Deport fenyegeti még a másodosztály, az Osasuna és a Granada megmenekült.

Primera División, 37. forduló:
Athletic Bilbao-Levante 0-1 (0-0)
gólszerző: gólszerző: Juanlu (90.)
kiállítva: Muniain (62.) - Athletic

Atletico Madrid-Real Mallorca 0-0

Getafe-Rayo Vallecano 1-2 (0-0)
gólszerző: Rafa (48.), ill. A. Domínguez (53.), Diego Castro (90. - öngól))

Málaga-Deportivo La Coruna 3-1 (1-0)
gólszerző: Saviola (45.), Baptista (65.), Isco (80.), ill. Salomão (76.)

Osasuna-Sevilla 2-0 (0-0)
gólszerző: Punal (63.), Cejudo (79.), ill. Negredo (50.)

Espanyol-FC Barcelona 0-2 (0-1)
gólszerző: Sánchez (14.)
kiállítva: W. Mubarak (80.) - Espanyol

Real Betis-Real Zaragoza 4-0 (2-0)
gólszerző: Rubén Castro (1.), Pabón (17., 71.), Molina (51.)

Real Sociedad-Real Madrid 3-3 (0-1)
gólszerző: Xabi Prieto (64. - 11-esből, 90+3.), Griezmann (78.), ill. Higuaín (6.)

Real Valladolid-Celta Vigo 0-2 (0-1)
gólszerző: Cabral (28.), Aspas (56. - 11-esből)

Valencia-Granada CF 1-0 (0-0)
gólszerző: Soldado (60.)