Serie B

Mindhárom magyar légiós csapata kiesett

Vereséget szenvedett az Ascoli a Cittadella vendégeként a Serie B 42., utolsó fordulójában, így kiesett az olasz másodosztályból.

Feczesin Róbert végig pályán volt az Ascoliban. Laczkó Zsolt csapata, a Vicenza gól nélküli döntetlenre végzett a Regginával. A magyar balhátvéd kezdőként 73 percet játszott azon a meccsen, az Ascoli szintén elbúcsúzott a Serie B-től.

A Vicenza osztályozót játszhatott volna a bennmaradásért a Virtus Lancianóval, ám a Serie B versenyszabályzatának van egy kitétele, amely szerint a 18. helyezett automatikusan megmenekül, ha legalább 5 ponttal megelőzi a 19.-et. Jelen esetben pedig 6 egység a különbség a két csapat között, így Laczkóék automatikusan kiestek.

Az már korábban eldőlt, hogy kiesik a Pro Vercelli is, amelyben Filkor Attila a kispadon ült a Cesena elleni zárómeccsen.

Serie B
42. (utolsó) forduló
Cesena-Pro Vercelli 1-1 (1-1)
gólszerzők: Tonucci (29.), illetve Ragatzu (45.)
Cittadella-Ascoli 1-0 (0-0)
gólszerző: Baselli (90+6.)
kiállítva: Paolucci (61.), illetve Fossati (34.)
22. Grosseto 42 7 13 22 44 67 -23 28
Az 1-2. helyezettek feljutottak, a 3-6. helyezettek rájátszásban döntenek a harmadik feljutó helyezés sorsáról. A 19-22. helyezettek kiestek.