Van Persie triplájával huszadszor bajnok a Manchester United!

A Manchester United 3-0-ra legyőzte az Aston Villát a Premier League 34. fordulójában, ezzel megszerezte története 20. bajnoki címét az angol labdarúgó-bajnokságban. A házigazdák mindhárom gólját Robin van Persie lőtte, a holland támadó ezzel a góllövőlista élére ugrott.

Bajnokavatásra készültek az Old Traffordon, a Manchester Unitednek egy győzelem hiányzott ahhoz, hogy története során huszadszor érjen fel a csúcsra, ami természetesen rekordnak számít Angliában. A Vörös Ördögök "örökös" menedzsere, Sir Alex Ferguson 13. aranyérme előtt állt a csapat élén.

A skót mester komolyan vette a mérkőzést, támadó felfogású együttest küldött a pályára, amelynek játékát nem érhette kritika. És a kezdését sem: a 2. percben Rafael jobbról a túloldalra ívelt, onnan Ryan Giggs egyből középre adott, az érkező Robin van Persie pár lépésről az üres kapuba helyezett (1-0).

A 3. percben ismét a holland került helyzetbe, Valencia beadását 11 méterről a léc fölé perdítette. A 9. percben Van Persie lefejelt labdáját Kagawa lőtte fölé, a 10. percben Rafael 17 méterről, jobbról a jobb kapufát találta el. A 12. percben Benteke puskázott el nagy lehetőséget: kontrázott a Villa, a belga csatár 13 méterről a léc fölé durrantott.

A 13. percben Robin van Persie duplázott: az ismét a középpályára vezényelt Wayne Rooney a félpályáról amolyan Xabi Alonso-féle labdával kínálta meg a leshatárról kiugró társát, aki 16 méterről, kapásból a bal alsóba bombázott. Gyönyörű, Marco van Bastent idéző gól volt (2-0). A holland ezzel beérte a góllövőlista élén Luis Suárezt, aki valószínűleg nem lép többet pályára a szezonban.

A kétgólos előny tudatában lassított a United, rendezhette sorait a Villa. A 31. percben Weimann N'Zogbiának passzolt, aki jobbról, hét méterről lőtt, de a blokkoló Evansról szögletre pattant a labda. Sokáig nem építkezhettek a vendégek, mert a 33. percben újabb gólt lőtt Robin van Persie: Giggs balról begurított, a csatár a komplett védelmet és a kapust is hintába ültette majd öt méterről a kapufa segítségével a jobb felsőbe lőtt (3-0). Ha eddig volt bármi kétségünk, van Persie eloszlatta, a Villának ilyen védelemmel nem volt sansza a rekordbajnok ellen.

Elöl azért acélosabb volt Paul Lambert gárdája, a 42. percben Agbonlahor 16-ról a kapu jobb oldala mellé tekert. A szünetre háromgólos előnnyel mehetett a gyárvárosi alakulat, tegyük hozzá, az első gólnál Valencia, a másodiknál Van Persie hajszálnyi lesen kapta a labdát, de nem ezen múlt a meccs.

Az 50. percben van Persie góltól mentette meg csapatát: Weimann csúsztatását fejelte ki a vonalról... A birminghamiek küzdöttek, az 53. percben Benteke 14 méterről lőtt, David De Gea védett. Pár perccel később a belga támadó elől Rafael tisztázott. A 66. percben Weimann lőtt jobbról, 18 méterről a hosszú felső mellé. A 71. percben Evans szerezhetett volna szép gólt, Rooney bal oldali sarokrúgását sarokkal tette kapura, de tisztáztak a védők.

A 75. percben Karim el-Ahmadi messziről majdnem meglepte De Geát, a spanyol kapus a léc alól ütötte ki a labdát. Két perccel később a túloldalon Kagawa nyolc méterről, ziccerben csúnyán fölé bombázott. Ezután már nem alakult ki nagyobb helyzet, Anthony Taylor hármas sípja pedig azt jelentette, 20. alkalommal lett bajnok a Manchester United Angliában! A Vörös Ördögök négy fordulóval a zárás előtt visszavették a bajnoki címet a városi rivális Citytől, 2011 után hódították el ismét az aranyérmet.

Fergusonék utcahosszal a mezőny előtt, végig vezetve lettek bajnokok, az aranyéremben (eddigi) 24 góljával főszerepet vállaló 29 éves Robin van Persie bármilyen meglepő, pályafutása első bajnoki címét ünnepelhette - a skót szaktekintély Manchesterben a tizenharmadikat, összesen a tizenhetediket, hazájában az Aberdeennel háromszor volt első.