Férfi kézilabda BL

Tíz gólt már javult a Veszprém, jó az alap a Kiel elleni visszavágóra

Az MKB Veszprém ismét nagyszerű mérkőzést játszott a címvédő THW Kiellel a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, ahol ezúttal a negyeddöntőben csapott össze a német csapattal. A mieink ugyan vezettek hat góllal, végül pedig kikaptak, 32-31-es vereségükkel így is nagy önbizalommal készülhetnek a jövő szombati, hazai visszavágóra.

Felállt fal ellen és a gyors támadásokban is jobban kezdett az MKB Veszprém, ráadásul Omeyer sem védett jól a Kielben a meccs első szakaszában. Igaz, Alilovic sem a mieink oldalán, így bár vezetett a magyar csapat 6-3-ra, később  - egy-egy apró, de egyben bosszantó védekezési hiba miatt is - felzárkózott a német együttes (10-10)

Fazekas állt ekkor a mieink kapujába, vele pedig sikerült feljavítani valamelyest a védekezést. Vujint és a jobbszélső Sprengert ugyan nem sikerült tartani, de mindig volt válasz a hazai gólokra. Ugalde, Nagy László és Sulic voltak támadásban a vezérek, illetve Chema osztogatott remek passzokat, így a szünetig sikerült egygólos előnyt szerezni. (15-16)

Nagy László (k) és a német csapat játékosa, Aron Palmarsson (j) a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, a THW Kiel (német) - MKB Veszprém találkozón a németországi Kielben, a Sparkassen Arénában 2013. április 21-én.

A második félidőt nagyszerűen kezdte a Veszprém, Fazekas elképesztőeket védett ziccereknél és átlövéseknél is, miközben Nagy László akkor ment át a Kiel falán, amikor csak akart. Hol csodálatos passzcselekkel, hogy Chema vagy Császár passzaival, így sorra lőtte a gólokat. A magyar csapat a játékrész közepére hatgólos vezetést harcolt ki. (22-28)

Ekkor azonban jött a fáradtság és a hullámvölgy, Nagy László kapott egy megadható és egy teljesen jogtalan két percet, nélküle pedig a védekezés és a támadás is jócskán visszaesett, a helyére érkező Laluska messze nem tudta őt pótolni. Igaz, értelemszerűen emberhátrányban is volt ekkoriban a Veszprém. A Kiel így egy 6-0-s rohammal egyenlített (28-28), és a hajrában már végig szorosan tudta tartani az állást. Ugyan az utolsó percekben is a mieink tudtak inkább kezdeményezni, a legvége a hazaiaknak sikerült jobban, akik Narcisse hatalmas góljával végül kiharcolták a hazai győzelmet. (32-31)

A meccs képe alapján bőven volt lehetőség a találkozóban, azonban az eredmény - különösen a februári, 11 gólos vereség fényében - nagyon is sok okot ad a bizakodásra. Vannak hibák, amiket ki kell javítani, a védekezést lehetőleg a maihoz hasonló szinten kell tartani, és akkor az MKB Veszprém túljuthat a címvédőn a jövő szombati visszavágón.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája
negyeddöntő, első mérkőzés
THW Kiel (német)-MKB Veszprém 32-31 (15-16)
Kiel, vezetik: Szlave Nikolov, Gjorgji Nacsevszki (macedónok)

Kiel: Omeyer, Palicka (kapusok), Ahlm 2, Ekberg, Ilics 4, Jicha 3, Klein, Narcisse 4, Palmarsson, Sigurdsson 3, Sprenger 4, R. Toft Hansen 4, Vujin 8, Wiencek
Vezetőedző: Alfred Gíslason

Veszprém: Alilovic, Fazekas (kapusok), Császár 1, Gulyás, Iváncsik G., Iváncsik T. 2, Jamali 4, Laluska, Nagy L. 11, Oneto 1, Chema Rodríguez 1, Schuch, Sulic 5, Terzic 2, Ugalde 4
vezetőedző: Antonio Carlos Ortega

A negyeddöntő többi párharcában:
Metalurg Szkopje (macedón)-Vive Targi Kielce (lengyel) 25-27 (13-13)
később:
Flensburg-Handewitt (német) - Hamburg (német) 18:45

szombaton játszották:
Atlético Madrid (spanyol)-Barcelona Intersport (spanyol) 25-20

Vége a mérkőzésnek, a Kiel nyert egy góllal, de ez az eredmény nagyon jó alapot jelent a továbbjutáshoz!

60. perc: Narcisse nagy gólt lőtt a végén. 32-31

60. perc: Nyolc másodperc van hátra.

60. perc: Passzívból Terzic nem talált kaput, tíz másodperc van hátra, Alfred Gíslason időt kért.

60. perc: Fél perc van hátra.

60. perc: Ilics belőtte a büntetőt. 31-31

60. perc: Alilovic védte Sigurdsson lövését, de hetes és két perc Császárnak.

59. perc: Császár kikeveredett helyzetből, de megtalálta Nagyot, aki ziccergólt lőtt. 30-31

59. perc: Narcisse jó zárás mellett betört, újra egyenlített. 30-30

58. perc: Nagy labdájára megint rosszul mozdult Jamali, Nagy visszaért Narcisse-szal, szabálytalanul szerelte, de csak szabaddobás jön (ezt most a javunkra nézték el egy kicsit).

58. perc: Nagy László elszórta a labdát, Alilovic hiába kapott bele Vujin nagy lövésébe, beszédült a labda. 29-30

57. perc: Jicha lépéshibát követett el, Ahlm szabálytalanul is zárt neki, a Veszprémé a labda.

56. perc: Jicha lövését Alilovic ütötte bedobásra, a játék megáll egy kicsit, mert Sprenger megsérült.

56. perc: Alilovic védett két óriásit, közte Jamali lőtt mellé, majd lerohanásból Sulic becunderezte a labdát. 28-30

55. perc: Passzív helyzetnél Császár Ugalde kezébe "lőtt", a spanyol a kapuba. Végre vége a góltalanságnak! 28-29

55. perc: Carlos Ortega időt kért.

54. perc:  Laluska hasra esett a saját lábában, indult a Kiel, Narcisse belőtte. 28-28

53. perc: Sprenger a jobb szélről talált be. 27-28

53. perc: Narcisse elesett Nagy mellett, hatalmas kamu két percet kapott a magyar átlövő.

53. perc: Ahlm beállóból lőtt, Fazekas kirúgta, de Sulic ziccerénél Omeyer is.

52. perc: Iváncsik Tamás megint, ezúttal a felső lécre pattintott.

51. perc: Narcisse betört Nagy mellett, az első gólját lőtte, gyorsan elfogyóban az előny. 26-28

50. perc: Iváncsik Tamás a szélről a kapu mellé pattintott.

50. perc: Laluskától a bírók vették el a labdát, Sigurdsson újra gólt lőtt a szélről. 25-28

49. perc: Passzívból lőtt Chema, Omeyer védett, ahogy Ugalde ismétlésénél is, így nem sikerült a visszarendeződés, Sigurdsson a bal szélről talált be. Fazekas dühében lerúgná a csillárt. 24-28

48. perc: Alilovic a Veszprém kapujában, Ilics neki is bepörgette. 23-28

48. perc: Jicha hétméterest harcolt ki egy bal oldali betöréssel.

48. perc: Nagy László kapott két percet Jicha szép színielőadása után.

47. perc: Ugalde került helyzetbe, emberrel a nyakában is belőtte. 22-28

47. perc: Ha minden igaz, kétbeállós támadójátékot vázolt fel a mieink mestere.

47. perc: Carlos Ortega időt kért.

47. perc: Toft Hansennek megy beállóban, Jicha pattintott bejátszása után lőtte be. 22-27

46. perc: Középre tömörített védelem mellett Nagy újra betört, és meglőtte a tizedik gólját! 21-27

45. perc: Ilics hetest harcolt ki Iváncsik Tamás mellett, majd be is lőtte. 21-26

45. perc: Nagy valahova nagyon messzire küldte el Ilicset, majd ziccergólt lőtt. 20-26

44. perc: Nagy óriási passzt kapott Chema Rodrígueztől, belőtte. A másik oldalon Ilic lövését védte Fazekas, de megint rossz helyre pattant a labda, Toft Hansen tudott végül betalálni beállóból. 20-25

43. perc: Vujin hosszú idő után tudott villanni. 19-24

43. perc: Nagy újabb nagy kapufája után visszapattant a veszprémiekhez a labda, majd újra a balkezes sztár lőtt, bepattant valahogy. 18-24

42. perc: Nagyon rosszul passzolt Palmarsson Sprengerhez, aki csak kint szelídítette meg, majd a saját lábára húzta a labdát.

42. perc: Narcisse-t lökte Sulic, újabb két perc neki.

41. perc: Iváncsik Tamás bepattintotta a hétméterest. 18-23

41. perc: Nagy László tankként tört át három emberen, Omeyer védte a lövését, de hetes jön.

41. perc: "Nándi! Nándi!" - hallatszik a nézőtérről, de Ilics fejre húzva belőtte a büntetőt. 18-22

40. perc: Vujin blokkolt lövése és kieli sarokdobás után Fazekas egy átlövést védett, Toft Hansen a kipattanóból hetest harcolt ki.

39. perc: Gulyás ziccerét olvasta Omeyer, veszprémi bedobás, Gulyás leül, Nagy remek átlövésgólt vág a jobb felsőbe! 17-22

38. perc: Sigurdssonak hatalmas helye volt a bal szélen, belőtte. 17-21

38. perc: Terzic ütemtelenül pattintott balról, a rövidben a labda. 16-21

37. perc: Labdát vesztett a Veszprém, Jicha két védő szorításában ért a kapunk elé, lőtt, de Fazekas óriásit védett megint!

37. perc: Chema sántikálva is a pályán.

36. perc: Jicha bejátszása után Toft Hansen pattintotta be az első Kiel-gólt a második félidőben. 16-20

36. perc: Chema Rodríguez megsérült, lebicegett a pályáról.

36. perc: Nagy lövését blokkolták, Sulic nagyot ütött Narcisse fülére, de két perccel megúszta.

35. perc: Remek veszprémi védekezés után passzívból Jicha óriási lövésénél Fazekas kitekert mozdulattal védett.

35. perc: Alfred Gíslason időt kért.

34. perc: Ahlm óriási ziccerénél Fazekas elképesztőt védett, Sulic ötgólosra alakította az előnyt Chema bejátszása után! 15-20

33. perc: Gulyás kis helyen ment be, Omeyer lábbal nagyot védett.

33. perc: Vujin messziről lőtt, Fazekas remekül olvasta.

32. perc: Nagy remekül tört keresztül a falon, négy ide! 15-19

32. perc: Óriási Fazekas-védés, Chema-gól, kieli labdavesztés, két perc Sigurdssonnak. Ez úgy 18 másodperc alatt. 15-18

31. perc: A Kiel kezdte a második játékrészt, egy pontatlan lövéssel. Ellenben Nagy László kilőtte a jobb felsőt. 15-17

Ugyanazt láthattuk eddig a pályán, mint ősszel Veszprémben: két parádés csapat parádés meccsét, amit az fog megnyerni, aki kevesebbet hibázik. Egyáltalán nem volt tökéletes egyik oldal játéka sem, mégis nagyon magas színvonalú meccset játszanak. A védekezés mindkét oldalon feszes és kemény, a kezdőkapusok egyik oldalon sem remekeltek. Az MKB Veszprémnek a meccs első szakaszában jobban ment a gyors és a felállt fal elleni játék is, utána azonban labdavesztések és védekezési pontatlanságok miatt közelebb jött, vezetett is a Kiel. Az erőnlétnek nagy szerepe lehet, illetve Vujint és Sprengert, a hazaiak balkezeseit kellene semlegesíteni.

30. perc: Vujin kezéből Nagy simán kivette a labdát, de többre már nem volt idő.

30. perc: Ugalde nagyon éles szögben ment be, Palicka védett.

29. perc: Újabb labdaszerzés után Iváncsik Tamás elszórta a játékszert, végül a jobb szélről Sprenger újra betalált. 15-16

28. perc: Jamali rosszul lőtt, lemaradt védekezésben, de Fazekas óriásit védett, Nagy és Iváncsik Tamás lerohanást vittek végig, utóbbi talált be. 14-16

27. perc: Sulic elől loptak el egy bejátszást, sikerült visszaszerezni a saját kapunk előtt a labdát, de közben Gulyást kiküldték két percre.

27. perc: Ilic nem találta el a kaput.

26. perc: Jamali! Újabb nagy gól! 14-15

25. perc: Vujin jobb kézzel kapu felé löbbölte a labdát "kamuból", mivel Császár közben már szabálytalankodott, hetes jön. Jicha a felső lécet találta el!

25. perc: Ugalde faulttal együtt is egyenlített. 14-14

25. perc: Nagynak óriási ziccert csinált Császár, az átlövő kapufát lőtt, a másik oldalon viszont szintén egy pontatlan lövés jött.

24. perc: Jamali betöltötte és elsütötte az ágyút, talált is, de a másik oldalon Toft Hansen beállóból gyors gólt lőtt. 14-13

23. perc: Először vezet a Kiel, Sprenger a jobb szélről átpörgette a labdát Fazekas feje felett. 13-12

23. perc: Jicha két kézzel hanyatt lökte Császárt, megúszta a két percet, majd Császár lövését blokkolta és szerezte meg utána a labdát Toft Hansen.

22. perc: Passzív helyzetből Nagy kapufát lőtt, Chemáé lett a labda, aki nemes egyszerűséggel a hazaiakhoz passzolt, Jicha indult, de Fazekas óriásit védett!

21. perc: Vujinra még mindig nincs ellenszer, hatodszor talált be. 12-12

20. perc: Blokkról lepattanó lövés után Nagy László alsó lövéssel köszönt be az immár a kieli kapuban álló Palickának. 11-12

20. perc: Nagy keresztpassz után Sprenger a jobb szélről ment be, a rövidbe lőtt. 11-11

19. perc: Schuch két kézzel megtartotta Toft Hansent, két percet kapott.

19. perc: Nagy hosszú idő után vállalkozott, a rövid alsóba vágta a labdát. 10-11

18. perc: Jicha labdát szerzett, ziccerből sajnos gyorsan felavatta Fazekast. 10-10

18. perc: Vujin parádézik a másik oldalon, ötödik gólja jött, Fazekas fog a kapunkba állni. 9-10

17. perc: Jamali lövőhelyzetet birkózott ki magának, majd begyötörte a kapuba a labdát. Omeyer belekapott, de hiába. 8-10

17. perc: Ortega a védekezést próbálja újraszervezni egy kicsit.

17. perc: Carlos Ortega időt kért.

16. perc: Nagy labdáját ezúttal Jamali kapta beállóban, ő a felsőbe vágta, de Vujin megint gyorsan válaszolt. 8-9

15. perc: Vujint egyelőre nem sikerül megfogni, a harmadik gólját szerezte. 7-8

15. perc: Terzic a jobb oldalra keveredett, blokkon megpattanó lövésére Omeyer már elment, így nem volt esélye védeni a falevélként hulló labdát. 6-8

14. perc: Sprenger szélső lövésénél Alilovic nagyot védett, a középre pattanó labda Ahlmé lett, aki a bal alsóba lőtt. 6-7

13. perc: Oneto Nagy labdáját kapta le és vágta be! 5-7

13. perc: Ahlm szabálytalanul zárt, Ugaldéra véleményes belemenést fújtak, Jicha lendületből jött és lőtt gólt. 5-6

12. perc: Palmarsson nem találta el a kaput, de Terzic sem.

12. perc: Chema lépéshibát követett el.

11. perc: Vujin nagy passzcsellel ment be, ziccergólt lőtt. 4-6

11. perc: Alfred Gíslason időt kért.

10. perc: Ugalde lelopta Vujin passzát, Chema felvitte elképesztő tempóban a labdát, Ugaldénak passzolt, aki ezúttal bepörgette! 3-6

10. perc: Nagy átlövését védte Omeyer.

9. perc: Jicha a bal szélen éles szögből ment be, Alilovic betakarta. Hosszan reklamálnak szabálytalanságot a hazaiak, Gíslason edző sárgát kapott.

8. perc: Sulic fordult be újra és szerzett gólt, Ugalde labdát szerzett, indulhatott is utána, de ziccerből kapufát lőtt. 3-5

7. perc: Nagy sok keresztmozgásos figura végén kapu mellé lőtt, Ahlm beállóból osztotta vissza a labdát Vujinnak, aki két ember mellől lőtt gólt. 3-4

7. perc: Belemenést követtek el a hazaiak, Terzic megsérült, de egyelőre folytatja.

6. perc: Nagy nagy átlövését Omeyer védte, de Sulic a levegőből behúzta a kapujába a labdát. 2-4

4. perc: Vujin bejátszása után Ahlm is beállósgólt szerzett. 2-3

4. perc: Sigurdsson kilépett Nagyra, Sulichoz került a labda, aki befordulva gólt lőtt. 1-3

3. perc: Jicha messziről emelkedett, a levegőben elhajolva lőtt a kapu jobb oldalába. 1-2

3. perc: Vujin bődületes kapufát lőtt, Chema indította Gulyást, de egy kicsit hosszan, Narcisse-é lett a labda.

2. perc: Jicha kihajította a pályáról a labdát a veszprémi kispadra, Ugalde a másik kapunál gyorsa eredményes volt. 0-2

1. perc: A Veszprém kezdte a meccset, Nagy László egy alsó lövéssel gyorsan gólt szerzett. 0-1

17:12 - A legfrissebb hírek szerint Zeitz öltönyben van, így ő egyáltalán nem fog játszani.

17:09 - A februári mérkőzésen a veszprémi beállós, Marco Oneto veséje megsérült, mostanra azonban már visszatérhetett a csapatba, ahogy Schuch Timuzsin is játszhat, aki a Pick Szeged elleni múlt heti Magyar Kupa-döntőben szenvedett bokasérülést. A hazaiaknál Christian Zeitz kézközépcsontja tört el egy hete, azaz komoly szerepet nem kaphat a mérkőzésen - ahogy már a szezonban sem -, de a keretnek papíron tagja.

17:05 - Sokan elmondták, hogy mindkét csapatnak helye lenne a legjobb négy között, a (bal)szerencse azonban úgy hozta, hogy már a negyeddöntőben újra össze kell csapniuk. A szezonnak ebben a szakaszában a legtöbben már a Kielt tartják esélyesebbnek, Fazekas Nándor, a magyar bajnok kapusa viszont annyira bízik a továbbjutásban, hogy szerinte idegenben is képesek lehetnek a győzelemre.

17:00 - Ebben a szezonban kétszer már játszottak a csapatok, Veszprémben ősszel egy góllal nyertek a mieink, februárban idegenben azonban 11 találattal kikaptak.

THW Kiel (német)-MKB Veszprém

Kiel: Omeyer, Palicka (kapusok), Ahlm, Ekberg, Ilics, Jicha, Klein, Narcisse, Palmarsson, Sigurdsson, Sprenger, R. Toft Hansen, Vujin, Wiencek

Veszprém: Alilovic, Fazekas (kapusok), Császár, Gulyás, Iváncsik G., Iváncsik T., Jamali, Laluska, Nagy L., Oneto, Chema Rodríguez, Schuch, Sulic, Terzic, Ugalde