Női kézilabda NB I

Tomori megsérült, a Győrnél az előny a döntőben

A Bajnokok Ligája-döntős Győr nyerte a magyar női kézilabdabajnoki címért kiírt, két győzelemig tartó párharc szombati nyitányát az FTC ellen.

Az elején fej fej mellett haladtak a csapatok, s bár a címvédő hazaiak 5-2-re, majd 11-7-re is elléptek, a Ferencváros rendre visszaküzdötte magát. A győriek 11-9 után nagyobb sebességfokozatba váltottak, elhúztak 15-9-re, a félidőre pedig hétgólos előnyre tettek szert.

A második félidőben sokáig maradt a 6-7 gólnyi különbség, a játékrész közepére azonban egyre közelebb került vendéglátójához az FTC, olyannyira, hogy a nyolcszor eredményes Tomori Zsuzsanna révén 25-22-re módosult az állás. Tomori azonban megsérült, s a fiatalokat is harcba dobó fővárosi együttes lelkesedése, küzdőképessége csupán a tisztesnek minősülő vereséghez volt elegendő.