Egyszer sem győzte le, mégis elbúcsúztatta a PSG-t a Barcelona

A végletekig kiélezett csatában, idegenben szerzett góljainak köszönhetően jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjébe az FC Barcelona, amely az idegenben elért 2-2-es döntetlent követően hazai környezetben 1-1-re végzett a Paris Saint-Germain ellen. A franciák közel álltak a bravúrhoz, Javier Pastore révén vezettek a Camp Nouban, Pedro Rodríguez gólja után azonban a katalánok ünnepelhettek.

Az odavágón térdsérülést szenvedő, ezért a visszavágót a cserepadon kezdő Lionel Messi nélkül is óriási elánnal vetették magukat a küzdelembe a csapatok, a lendület pedig egészen a lefújásig kitartott az első félidő során. A katalánok az első percekben Xavi Hernández szabadrúgásával veszélyeztettek, és a játékrész feléig támadásban is maradtak, ám a párizsi védelem, valamint Salvatore Sirigu kapus állta a sarat. A Barcelona folyamatosan koncentrációra késztette a franciák hátsó alakzatának tagjait - Pedro Rodríguez és Cesc Fabregas volt a leginkább aktív -, mégis úgy tűnt, ezúttal hiányoznak az igazán váratlan megoldások a gránátvörös-kék támadórepertoárból. A folytatásban kibújt a szorításból a PSG, Ezequiel Lavezzi és Lucas Moura révén közel kerültek a vezetés megszerzéséhez, ám Víctor Valdés az argentin közeli lövésénél, és a brazil veszélyes fejesénél is bravúrral hárított.

Óriási küzdelemben vívta ki a továbbjutást a Barcelona a PSG-vel szemben - Fotó: AFP

Az első játékrész vendég lehetőségei a szünet után értek góllá. Javier Pastore és Zlatan Ibrahimovic elegáns összjátéka után a svéd parádésan ugratta ki az argentint, aki Daniel Alves mellől lőtt a hálóba. (0-1) A rémület után nemsokkal Messi is beszállt a buliba, aminek következtében egyre fokozódott, majd egy idő után elviselhetetlenné vált a hazaiak nyomása. Messi David Villához passzolt, aki Pedro elé talált, a szélső pedig a francia-spanyol Eb-selejtező után tovább keserítette a gallokat, védhetetlenül bombázott a kapu bal oldalába. (1-1) Carlo Ancelotti fiainak erejét kihúzta a védekezés, a támadásépítésre kevés szufla maradt. A Barcelona szokásához híven eldugta a labdát ellenfele elől, és bár egyszer sem győzte le a párharc mindkét felvonásán jól futballozó PSG-t, idegenben szerzett második góljával kiharcolta a továbbjutást.

UEFA Bajnokok Ligája
negyeddöntő, visszavágó
FC Barcelona-Paris Saint-Germain 1-1 (0-0)
Camp Nou, vezeti: Björn Kuipers (holland)
Gólszerző: Pedro (71.) illetve Pastore (50.)
Sárga lap: Adriano (42.) illetve Lavezzi (80.), Thiago Silva (86.), Beckham (89.)
Kiállítva: -

Barcelona: Víctor Valdés - Daniel Alves, Piqué, Adriano (Bartra, 62.), Jordi Alba - Busquets, Xavi, Iniesta - Pedro, Fabregas (Messi, 62.), Villa (Alex Song, 84.)
Cserék: Pinto (kapus), Bartra, Montoya, Thiago Alcántara, Song, Alexis Sánchez, Messi
Vezetőedző: Tito Vilanova

PSG: Sirigu - Jallet (Van der Wiel, 88.), Thiago Silva, Alex, Maxwell - Lucas, Verratti (Beckham, 83.), Thiago Motta, Pastore - Lavezzi (Gameiro, 81.), Ibrahimovic
Cserék: Douchez (kapus), Sakho, Armand, Van der Wiel, Chantome, Beckham, Gameiro
Vezetőedző: Carlo Ancelotti
FC Barcelona-Paris Saint-Germain
Percről percre

A Barcelona 3-3-as összesítés után, idegenben szerzett több góllal jutott tovább.

Vége a mérkőzésnek!

90+3. perc: Ibrahimovic fejesét Valdés húzta le.

90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.

89. perc: Beckham is besárgult, amiért legyintett a játékvezető ítéletére.

88. perc: Ahogy beállt a holland védő, oda is keveredett a kapu elé, lövését blokkolták a hazaiak.

88. perc: Jallet helyére Van der Wiel állt be a párizsiak utolsó cseréjeként.

87. perc: Iniesta parádés csellel rázta le Alexet és Jallet a kaputól balra, ám a látványos csel után csak az oldalhálót találta el.

86. perc: Thiago Silva állította meg Messit szabálytalanul, sárga lap a "jutalma".

84. perc: Tito Vilanova kihasználta utolsó cserelehetőségét: David Villa le, Alex Song be.

83. perc: Újabb párizsi csere: Verratti helyett Beckham lépett pályára.

82. perc: Gameiro egy távoli lövéssel mutatkozott be, ami messze elkerülte a Barcelona kapuját.

81. perc: Carlo Ancelotti változtatott: Lavezzi helyére Gameiro érkezett.

80. perc: Lavezzi lépett oda keményen Jordi Albának, az argentin rögtön elnézést kért, de sárga lapot kapott.

79. perc: Az elmúlt percekben alábbhagyott a katalánok nyomása, főként a mezőnyben zajlottak az események.

71. perc: Góóól! Egyenlít a Barcelona! Messi indult meg két párizsi között, az argentin passzát David Villa készítette le Pedrónak, a szélső pedig 15 méterről a kapu bal oldalába lőtt. (1-1)

68. perc: Ide-oda pattogott a labda a Barcelona kapuja előtt, Ibrahimovic csapott volna le rá, de Valdés résen volt.

67. perc: Pastore ballábas, lapos próbálkozása suhant el a bal kapufa mellett.

65. perc: Iniesta egy kényszerítő után kapásból lőtt veszélyes helyzetből, Sirigu nagyot védett.

65. perc: Xavi szöglete után Piqué tüzelt, Ibrahimovic a gólvonal közeléből mentett.

62. perc: Adriano megsérült, le kellett cserélni, Bartra folytatja helyette. Lionel Messi is pályára lépett, a Bolha Fabregast váltotta.

61. perc: Jordi Alba centerezése átszállt a jobb oldalra, Dani Alves azonban nagy helyzetben a lelátóra bombázott.

60. perc: 28 méterről járt a PSG szabadrúgása, Lucas lövését Valdés könnyedén fogta.

59. perc: Busquets szabálytalankodott Verrattival szemben, mégis Adriano szorult ápolásra egy korábbi eset miatt.

58. perc: Ibrahimovic ismét a balszélre húzódott ki, onnan tálalt a remek ütemben érkező Pastore elé, de az argentin középről nem találta el jól a labdát. Nagy helyzet volt.

57. perc: David Villa a tizenhatos vonaláról kapásból lőtt, a labda Alexről szögletre pattant, de a játékvezető kirúgást ítélt.

54. perc: Lionel Messi elindult melegíteni...

53. perc: Nyom a PSG, Ibrahimovic balról, laposan adott középre, az érkező Lucas elől Adriano szögletre mentett.

50. perc: Góóól! Vezet a Paris Saint-Germain! Pastore és Ibrahimovic gyönyörű összjátékkal hozta ki a labdát a középpályáról, a svéd parádésan ugratta ki az argentint, aki Dani Alves mellől, ballal lőtt a hálóba. A labda az elvetődő Valdés lábáról csúszott a gólvonalon túlra. (0-1)

49. perc: Fabregas került lövőhelyzetbe középen, de csúnyán mellé durrantott.

48. perc: Maxwell adott középre balról, de a katalán védők elhárították a veszélyt középen.

48. perc: Felcsendültek a "Marseillaise" dallamai a Camp Nou lelátóin.

47. perc: Jordi Alba vitte a labdát az alapvonalig Jallet átugorva, beadását Alex tisztázta szögletre.

46. perc: A Barcelona kezdte a második félidőt.

Kiegyenlített a csata a lüktető iramú első játékrész után, mindkét gárda előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, ám jelen állás szerint - idegenben szerzett góljaival - a Barcelona áll továbbjutásra. Folytatás 15 perc múlva.

Vége az első félidőnek!

45+1. perc: Iniesta balról, Maxwell mellől tekert középre, de a hosszú oldalon nem érkezett társ a beadásra.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

43. perc: A 28 méterről járó szabadrúgást Ibrahimovic végezte el, és a sorfalba bombázott.

42. perc: Adriano kapta a mérkőzés első sárga lapját - így kihagyja a Barcelona következő BL-meccsét -, miután rossz ütemben csúszott be és telibe trafálta Lucast.

41. perc: Fabregas került tiszta lövőhelyzetbe a kaputól 25 méterre, ám a próbálkozás nem talált kaput.

40. perc: Pastore ugratta ki majdnem jó ütemben Ibrahimovicot, de a svéd a passz pillanatában lesen állt.

38. perc: David Villa kapott labdát a tizenhatoson belül, néhányat igazított rajta, majd ballal kapu fölé lőtt.

37. perc: Jallet szorult ápolásra, miután Jordi Alba könyökével találkozott.

36. perc: David Villa Jallet verte meg egy az egyben, de az alapvonal közeléből keresztbe lőtte a labdát a kapu előtt.

34. perc: A sarokrúgás után Ibrahimovic elől Dani Alves mentett, majd a második korner után Alex emelkedett, de csak kifelé tudott csúsztatni.

33. perc: Lucas tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, végül pedig szögletet tudott kiharcolni.

32. perc: Az elmúlt percekben csak tíz Barcelona-játékos volt a pályán, Dani Alves levonult cipőt kötni, a játékvezető pedig csak hosszas várakoztatás után engedte vissza.

29. perc: A sarokrúgás után Alex fejelt Dani Alves mellett, Valdés nagyot vetődve ismét tisztázott, de a kapust zavaró Lavezzi lesen állt.

28. perc: Verratti tálalt Ibrahimovic elé, aki balról középre adott, a magas ívű labdát Lucas hat méterről felejte kapura, de Valdés szögletre mentett. Ez is komoly hárítás volt.

27. perc: Pedro állította meg szabálytalanul a rakétákat begyújtani szándékozó Lavezzit.

24. perc: Lavezzi kapott kitűnő labdát Ibrahimovictól a barcelonai kapu előterében, de Jordi Alba szorításában nem tudta elpöckölni azt Valdés mellett. A hazaiak portása nagyot védett.

24. perc: Iniesta kis területen forgolódott, lövése Maxwellen pattant fel és Sirigu zsákmánya lett.

23. perc: Egymás hibáiból éltek a csapatok a középpályán, majd Lavezzi kereste Ibrahimovicot egy hosszú indítással, de csak Valdést találta meg.

21. perc: Pedro rázta le Jallet a bal oldalon, lapos beadását Sirigu kiütötte, de a labda visszaperdült a katalán szélső elé. Az éles szögből leadott "ismétlés" az oldalhálóban kötött ki.

20. perc: Lucas tört be két hazai játékos között, de Lavezzitől pontatlanul kapta vissza az átadást.

19. perc: Lucas nem sokat tétovázott, középről, 22 méterről bombázott a léc fölé.

17. perc: Dani Alves jobb oldali beadása után David Villa félfordulatból tüzelt, a labda egy párizsi játékosról szögletre vágódott.

15. perc: Lavezzi balról húzott középre, jobblábas próbálkozása viszont magasan kapu fölé szállt.

14. perc: Egy bal oldali akció után jobbra szállt a labda, Jallet kotorta a játékszert Lucas elé, akinek lapos lövése középre tartott, így Valdés hárított.

13. perc: Lucas húzott el Busquets, majd Jordi Alba mellett a jobb oldalon, utóbbi nagyot lökött a brazilon, de a játékvezető nem ítélt szabadrúgást a párizsiak javára.

12. perc: Iniesta gondolt egy merészet, a kint bóklászó Sirigu felett majd' 40 méterről emelt kapura, de túlságosan magasra célzott.

10. perc: Piqué ajándékozta meg Ibrahimovicot egy labdával, de a svéd pontatlanul passzolt Lavezzi felé.

8. perc: Fabregas passza után Iniesta a balösszekötő helyéről próbálkozott, Alex szögletre blokkolta a kísérletet.

7. perc: Fabregas lőtt jobbról, Thiago Motta kissé megtámasztotta, talán ennek is köszönhető, hogy a labda kapu mellé szállt.

6. perc: David Villa félmagas lövése a sorfalról pattant oldalra.

5. perc: Thiago Silva csúszott el egy szabadrúgás elvégzése közben saját tizenhatosának előterében, és mivel másodszor is hozzáért a labdához, a Barcelona közvetett szabadrúgáshoz jutott.

4. perc: Busquets labdavesztése után Lavezzi tört előre, de két védő szorításában nem tudott lőni, Valdés a kapujából kilépve lábbal tisztázott.

3. perc: Iniesta ugratta volna ki Xavit, de Alex lekapcsolta a lapos átadást.

3. perc: Lavezzi a balösszekötő helyéről gyengén emelt Valdés kezébe.

2. perc: Xavi 25 méterről, balról végezte el a szabadrúgást, a labda kevéssel kerülte el Sirigu kapujának jobb oldalát.

1. perc: A kapu felé száguldó Fabregast Alex szabályosan, Verratti viszont később szabálytalanul állította meg.

1. perc: A Paris Saint-Germain indította útjára a labdát.

20:43: Megérkeztek a csapatok a gyepre, felcsendült a Bajnokok Ligája himnusza.

20:41: A játékosok az "alagútban" várakoznak, beszélgetnek, a holland Björn Kuipers játékvezető vezetésével pedig hamarosan kivonulnak a pályára.

20:38: David Beckham, a párizsiak angol klasszisa - aki Lionel Messihez hasonlóan a cserepadon kezdi a mérkőzést - elmondta, pontosan tudják mit kell tenniük a továbbjutáshoz.

20:35: A mérkőzés felvezetéseként olvassátok el beharangozó cikkünket is!

20:33: A párizsi, bírói tévedésektől sem mentes első mérkőzés 2-2-es döntetlennel ért véget.

20:30: Köszöntjük kedves Olvasóinkat!