Kivégzés Münchenben, kilenc góllal üzent a Bayern Torinóba

A Bayern München 9-2-re verte otthon a Hamburgot a német labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombati meccsén.

Pizarro

Ribéry, Mandzukic és Müller is csak a cserék között kapott helyet a Bayern Münchenben, amely fölényes bajnoki előnye okán a keddi Juventus elleni Bajnokok Ligája összecsapásra tartalékolt. Öt perc kellett a münchenieknek a gólhoz, Shaqiri 21 méterről, laposan a bal alsóba lőtt (1-0). A 19. percben másodszor ünnepelhetett a hazai publikum, Shaqiri balról adott be, Schweinsteiger öt méterről a hálóba fejelt (2-0). A 30. percben Robben szögletét Martinez tovább csúsztatta, Pizarro pedig öt méterről, kapásból a kapuba bombázott (3-0). Három perccel később Robben is betalált, 12 méterről a bal alsóba lőtt (4-0). A 45. percben Robben a kapufát találta el, a kipattanót Pizarro a hálóba vágta (5-0). A Hamburg története során először kapott öt gólt az első félidőben a Bundesligában.

Az 53. percben harmadszor is betalált Pizarro, Robben jobbról passzolt, a perui sarokkal a hálóba pöckölt (6-0). Egy perc múlva labdát vesztett 16-osa előterében a Hamburg, Mandzukic passzolt Robbenhez, aki a kapus felett a kapuba pörgetett (7-0). A 68. percben Müller küldte be a labdát balról, ismét Pizarro volt az érkező, a perui negyedik gólját lőtte (8-0). A 75. percben becsületgólt szerzett a Hamburg, egy szöglet után Bruma a jobb sarokba fejelt (8-1). Nem hagyta válasz nélkül a Bayern, egy bedobás után Ribéry a 16-os bal oldaláról a hosszú sarokba gurított (9-1). A 86. percben egy újabb szöglet okozott megoldhatatlan problémát a Bayernnek, ismét balról szállt be a labda, Westermann értékesítette (9-2).

Miután a Dortmund nyerni tudott Stuttgartban, így a bajorok ezen a napon még nem ünnepelhettek bajnoki címet.

27. forduló
Bayern München-Hamburg 9-2 (5-0)
Gól: Shaqiri (5.), Schweinsteiger (18.), Pizarro (30., 45., 53. 68.), Robben (33., 54.), Ribéry (76.), ill. Bruma (75.), Westermann (86.)
[1239709] 2013-03-30 18:30:00 Bayern München - Hamburgx;