VB 2014

Lefagytunk a végén, pontot loptak a románok

Péntek este presztízsmérkőzés várt a magyar labdarúgó-válogatottra Budapesten, a zárt kapus Puskás Ferenc Stadionban. Egervári Sándor csapata Románia legjobbjai ellen lépett pályára a világbajnoki selejtezősorozat D-csoportjában, és a 92. percig 2-1-re vezetett, ekkor azonban a vendégek pontot mentettek.

A magyar válogatott két játékosa, Varga József és Mészáros Norbert a románok elleni vb-selejtezőn (2-2)

További képekhez kattints erre a linkre!

Az üresen ásító lelátók látványa cseppet sem befolyásolta a mieink harci kedvét, Pintér Ádám távoli kísérleténél már biztató taps hallatszott a magyar kispad és a sajtópáholy felől. Az első negyedóra végén a taps örömittas ujjongásba csapott át, öklök csaptak a levegőbe, Vanczák Vilmos ugyanis olyan príma ütemben érkezett és emelkedett Hajnal Tamás kapu elé tekeredő szabadrúgására, hogy már csak egy pontos fejesre volt szükség a találathoz. (1-0) Pontatlanná vált a vendégek játéka, Dzsudzsák Balázs lövése után a védők önfeláldozó mentésére volt szükség az újabb kapott gólt elkerüléséhez. Victor Piturca joggal idegeskedett a kispad mellett, fiai csak elvétve tudták megbontani a mieink védekezését, Mihai Pintilii átlövéseit olvasta Király Gábor, Adrian Mutu pedig hiába fordult be kis területen Mészáros Norbertről, próbálkozása nem talált utat a hálónkba. A másik oldalon Szalai Ádám tüzelt a jobbösszekötő helyéről, a kísérlet centikkel kerülte el a jobb sarkot.

A fordulás után is Egervári Sándor csapatának akarata érvényesült, a mieink egymás után alakították ki a lehetőségeket Ciprian Tatarusanu kapuja előtt. Előbb Dzsudzsák életerős lövése landolt az oldalhálóban, majd Szalai fejelhetett meglepően tisztán, de a mainzi gólvágó kevéssel célt tévesztett. A kihagyott helyzetek egy bírói döntés formájában bosszulták meg magukat, Mutu Korcsmár Zsolt lábán esett át, majd a Wolfgang Stark által különösebb hezitálás nélkül megítélt tizenegyest a jó irányba vetődő Király kezei mellett bombázta a jobb alsó sarokba. (1-1) Két perc sem telt el és a német sporttárs újra a büntetőpontra mutatott, igaz, ezt legnagyobb örömünkre a másik kapu előtt tette. Korcsmár tűnt el a védők szorításában, Dzsudzsák pedig higgadtan helyezte el a labdát a hálóban. (2-1)  A magyar válogatott a második félidőben egyértelműen a románok fölé nőtt, a sárgamezesek csak az utolsó tíz percben jutottak el néhányszor a hazai kapuig. Fortuna jóvoltából ennyi is elég volt számunkra a pontszerzéshez, Alexandru Chipciu ugyanis egy perccel a lefújás előtt betalált, így a mieink bátor, taktikailag jól felépített futballja a vártnál haloványabb Románia ellen egy pontot eredményezett. (2-2)

Világbajnoki selejtezők 2014
D-csoport, 5. forduló
Magyarország-Románia 2-2 (1-0)
Puskás Ferenc Stadion, zárt kapuk mögött, vezeti: Wolfgang Stark (német)

Gólszerző: Vanczák (16.), Dzsudzsák (71. - 11-esből), ill. Mutu (68. - 11-esből), Chipciu (92.)
Sárga lap: Goian (73.), Mutu (74.)

Magyarország: Király - Vanczák, Korcsmár, Mészáros, Kádár - Koman, Pintér, Hajnal (Kovács I., 80.), Dzsudzsák (Halmosi, 90.) - Szabics (Varga, 58.), Szalai
Cserék: Bogdán, Megyeri, Guzmics, Elek, Lipták, Varga, Rudolf, Böde, Halmosi, Gyurcsó, Pátkai, Kovács I.
Szövetségi kapitány: Egervári Sándor

Románia: Tatarusanu - Tamas, Goian, Radu, Chiriches - Bourceanu, Pintili (Chipchu, 87.) - Torje (Maxim, 66.), Grozav (Rusescu, 72.), Mutu - Stancu
Cserék: Pantilimon, Lung, Luchin, Rat, Grigore, Chipchiu, Popa, Keseru, Rusescu, Tanase, Maxim, Gardos.
Szövetségi kapitány: Victor Piturca
D csoport
Hollandia-Észtország 2-0 (0-0)
gólszerzők: van der Vaart (47.), van Persie (72.)
MAGYARORSZÁG-Románia 2-2 (1-0)
gólszerzők: Vanczák (16.), Dzsudzsák (71. - büntetőből), illetve Mutu (68. - büntetőből), Chipciu (90+2.)
Andorra-Törökország 0-2 (0-2)
gólszerzők: Inan (30.), Yilmaz (45+1.)

A csoport állása: 1. Hollandia 15 pont, 2. MAGYARORSZÁG 10, 3. Románia 10, 4. Törökország 6, 5. Észtország 3, 6. Andorra 0

A mérkőzés részletes tudósítása

Vége.

92. perc - Egyenlítettek a románok, Chipciu a magyar védők gyűrűjéből a magyar kapuba talált (2-2).

90. perc - Három perc hosszabbítás, Mutu szabadrúgását Király védte.

90. perc - Dzsudzsák helyett Halmosi.

86. perc - Pintiliit Alexandru Chipciu váltja a románoknál.

80. perc - Hajnal helyett Kovács István folytatta, először szerepel a válogatottban.

78. perc - Mutu tekert a magyar kapu elé szabadrúgást, Király lehúzta.

73. perc - Dorin Goian szabálytalankodott Szalaival, majd reklamált, sárga lap, még ebben a percben Mutu is kapott egy lapot.

70. perc - Újra vezetünk! Korcsmár esett össze a 16-oson belül egy román mellett, ez is büntető, Dzsudzsák a kapu jobb oldalába lőtte (2-1).

67. perc - Egyenlítettek, Mutu esett át egy magyar lábon a 16-os vonalán, büntető. Mutu a jobb alsóba lőtte, Király jó irányba vetődött (1-1).

66. perc - Torje helyett Maxim a románoknál.

63. perc - Pintér jobbról adott be, Szalai középen, kilenc méterről, óriási helyzetben, tisztán a kapu mellé fejelt.

60. perc - Dzsudzsák jobbról lopta magát befelé, 20 méterről lőtt, a labda az oldalhálóba vágódott.

59. perc - Dzsudzsák balról adott volna be, lecsúszott neki, a kapu mögé ment.

58. perc - Szabics helyett Varga folytatja.

54. perc - Szabics indult a román kapu felé Chiriches szorításában, akivel ütközött, a labda Szalai elé pattant, a mainzi támadó lövése elakadt Chiriches testében.

51. perc -  Radu rúgta meg Szalait a román térfél közepén, Dzsudzsák szabadrúgását követően viszont felszabadítottak a vendégek.

49. perc - Vanczák indította Szalait, aki az előnyösebb pozícióban lévő Chirichessel szemben szabálytalankodott a román kapu előterében.

47. perc - Szabics jobbról laposan adott középre, Szalai lövését azonban a bevetődő védő blokkolta. Folytatódott a magyar támadás, Dzsudzsák jobb vette célba a kaput, a gyenge kísérlet Tatrusanu zsákmánya lett.

46. perc - A mieink kezdték a második félidőt.

45. perc - Félidő.

44. perc - Hajnal bal oldali beadás kevéssel suhant el Szabics feje felett.

43. perc - Torje lőtt a kapu elé szabadrúgást, Kádár fejjel mentett. Aztán ismét Torje veszélyeztetett a jobb oldalon, lapos beadását Stancu tette vissza, de nagy nehezen felszabadítottunk.

42. perc - Király Gábor 18 méterre a kapujától fejjel mentett.

41. perc - Dzsudzsák balról adott be, Hajnal kapásból lőtt, blokkolták.

Vanczák

38. perc - Mutu Mészáros mellől tüzelt balról, Király a rövid saroknál védte.

37. perc - Dzsudzsák balról ívelt be, Koman fölé fejelt.

34. perc - Stancu került helyzetbe, eltolta a labdát Király mellett - szerencsére hosszan.

33. perc - Tamas beadását Grozav fejelte kapura, Király egy kézzel a jobb felső előtt kapta el a labdát.

32. perc - Kádár beadása után Szabics csúsztatta a labdát Szalaihoz, aki egyből lőtt, a labda centikkel a hosszú sarok mellett ment el.

Szalai

29. perc - Pintilii 25 méterről tüzelt, Király vetődve a jobb sarok előtt védett.

27. perc - Dzsudzsák ívelt szabadrúgást jobbról, kifejelték.

25. perc - A magyar cserék is melegíteni kezdtek.

21. perc - Vanczák labdaszerzése után Hajnal indította volna Komant, sajnos hosszúra sikeredett.

19. perc - Dzsudzsák a jobb összekötő helyéről, tíz méterről tüzelt, Tamas bevetődött.

18. perc - Király futott ki egy labdára, Mészáros elvitte előle, Stancu megszerezte és kis híján gólt szerzett.

16. perc - Vezetünk!!! Hajnal lőtt balról, a román térfél közepéről szabadrúgást, a labda remekül ívelődött, Vanczák emelkedett és öt méterről a hosszú sarokba fejelt (1-0).

14. perc - Bajt éreznek a románok, hárman már melegíteni indultak - vagy csak fáznak.

13. perc - Király Gábor "egyszerű, egyszerű" buzdításával kísérve Mészáros hagyta kicsorogni a labdát egy román szorításában.

10. perc - Kádár felszabadítása után Pintilii 25 méterről ballal, kapásból tüzelt, Király csak másodjára fogta.

8. perc - Pintér tüzelt messziről, a labda a bal sarok mellett suhant ki.

7. perc - Dzsudzsák szögletét kiöklözte Tatarusanu. Aztán magyar szabadrúgás távolról, Dzsudzsák lövése Szalairól pattant le.

6. perc - Dzsudzsák ívelt a kapu elé szabadrúgást, szögletre mentettek a románok.

5. perc - Szalait lerántotta Chiriches a román térfél közepén.

3. perc - Az első román szöglet nem okozott veszélyt, Pintér kivágta.

2. perc - Minden jól hallatszik a játéktérről, Király Gábor a kapuból irányít.

1. perc - A románok kezdtek.

20:24 - Újra megjelent a két csapat, himnuszok.

20:17 - Kiürült a játéktér, ismét nyomasztóan üres és csendes a Puskás Ferenc Stadion, a Dózsa György út felől ide fújja a zenét a jéghideg szél.

20:14 - A magyar csapat visszatért az öltözőbe, a románok még gimnasztikáznak.

Puskás Stadion

20:00 - Mindkét csapat megkezdte a bemelegítést, a románok a Keleti pályaudvar felőli kapunál, a magyar csapat a másik oldalon.

19:50 - Köszöntjük olvasóinkat! Négy fordulót követően Hollandia hibátlan teljesítménnyel, 12 ponttal vezeti a D csoportot. Magyarország és Románia egyaránt kilenc-kilenc ponttal áll, Egervári Sándor együttesét jobb gólkülönbsége a második helyre rangsorolja.