Férfi kézilabda BL

A "kötelezőt" sikerült kiharcolni, saját közönsége előtt nyert a Szeged a Kielce ellen

• hatharom.com

A magyar csapatok közül elsőként a Pick Szeged lépett pályára a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. A Tisza-parti együttes az eddig százszázalékos Kielcét látta vendégül, és több extra teljesítményének köszönhetően le is győzte.

A nyolcaddöntős csapatok közül a Szeged jutott tovább a legkevesebb ponttal (6), míg a Kielce a 24-es csoportkörben egyedül volt százszázalékos, így egyértelműen a párharc esélyesének számít. A vendégeket szépszámú szurkolósereg kísérte el.

Kapkodva kezdett mindkét együttes, több lehetőség is kimaradt. Aztán beindultak az átlövők, és felváltva estek a találatok. A 10. percben tört meg a ritmus, Vadkerti indulásával 5-3 lett az állás, ám pillanatok alatt egyenlített a rivális. Prodanovic dupláját követően időt kértek a lengyelek.

Antonio Pribanic ünnepli gólját a Pick Szeged-Kielce mérkőzésen a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában 2013-ban.

Változatlanul jól "pörgött" a Tisza-parti alakulat, de amikor 9-7-nél emberelőnybe került, Larholm büntetőt rontott, Czinát pedig kiküldték. Mindkét oldal egyre többet cserélt, a Kielce pedig megkezdte a felzárkózást. A 23. percben 11-11 lett az állás, ekkor Skaliczki időt kért. A folytatásban sikerült megint létszámfölénybe kerülniük a hazaiaknak, 13-11-re elléptek, ám a kiegészülő vendégek még a szünet előtt egyenlítettek. A csereként beállt Balogh gólja zárta a félidőt.

A fordulást követően felváltva potyogtak a gólok, mígnem Tomczak vezérletével 18-18-ra módosult az állás, ám a lélektanilag fontos vezetést nem sikerült megszereznie a Kielcének, amely két gyorsan bekapott gól után időt kért.

Visszajött a pályára a szegedi kezdősor, Mikler pedig egyre hatékonyabban védett, nyolc percig nem kapott gólt. A Kielce aztán a kétperces emberhátrányát 2-1-re megnyerte, Larholm pedig megint hétméterest rontott. Ezután jött egy újabb szegedi emberelőny, amely során már jobban összpontosított a hazai gárda (24-21).

Vadkerti extázisban játszott, labdákat szerzett, gólokat lőtt, a vállán vitte a csapatát. Ebben a kritikus szakaszban, emberhátrányban, 26-22-es hazai vezetésnél időt kértek a kielceiek, akik sérülés miatt elveszítették Lijewskit, igaz, a Szegedből pedig Sulc dőlt ki, ő a vádliját fájlalta.

A hajrára módosítottak védekezésükön a lengyelek, ez megfogta a hazaiakat, és az 58. percben, 26-24-nél már Skaliczki László próbálta időkéréssel rendezni a sorokat. Buntic azonban nem kegyelmezett, újabb gólt szerzett, s a Szeged a végén örülhetett, hogy a Kielce nem egyenlített.

A visszavágót március 24-én rendezik, arról szintén élő szöveges közvetítést olvashattok a hatharom.com-on.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája
nyolcaddöntő, első mérkőzés
Pick Szeged-KS Vive Targi Kielvce (lengyel) 26-25 (15-14)
Újszegedi Sportcsarnok, Szeged, vezették: Slave Nikolov, Gjorgji Nachevski (macedónok)

Szeged: Mikler, Tatai, Tóth M. (kapusok), Ancsin 2, Balogh Zs. 1, Blazevic 1, Buday, Czina, Kekezovics, Larholm 4, Lasica, Pribanic 4, Prodanovic 6, Sulc 2, Vadkerti 5, Zubai 1
vezetőedző: Skaliczki László

Kielce: Buhcic, Szmal, Losert (kapusok), Bielecki 3, Buntic 3, Grabarczyk, Jachlewski, Jurecki 2, Lijewski 2, Mazur, Musa, Olafsson 3, Stojkovic 4, Tkaczyk 2, Tomczak 4, Zorman 1
vezetőedző: Bogdan Wenta

Vége a mérkőzésnek, egygólos előnyt szerzett a Pick Szeged a Kielce ellen a nyolcaddöntő első meccsén a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

60. perc: Buntic átlövése a blokkról ment ki, lejárt az idő.

60. perc: Vadkerti középen eladta a labdát, a lengyel lerohanás megakadt, 18 másodperc.

59. perc: Larholm jobbról jövő lövését blokkolták, Larholm nem ért vissza, Buntic gólt is lőtt a helyéről. 26-25

59. perc: "Bármi van, VISSZAFUTÁS!" - üvöltötte Vadkerti Attila.

58. perc: Skaliczki László újra időt kért.

58. perc: Buntic a jobb oldalon kifelé csellel betört, Mikler lábai között lőtt gólt. 26-24

57. perc: Ancsin nagy lövésére Szmal ért le a jobb alsóra.

57. perc: Tkaczyk lövésénél Mikler óriásit védett, a labda az alapvonalon ment ki!

56. perc: Passzív helyzetből Buday alsó lövését blokkolták.

55. perc: Sulc vádliját bekötözték, nem valószínű, hogy ma még játszik.

55. perc: Skaliczki László is időt kért, mielőtt elkezdődik az utolsó öt perc, amikor már csak egyszer teheti meg ugyanezt.

55. perc: Olafsson nagyon gyors húzás végén lőtt jobbról a hosszú felsőbe. 26-23

55. perc: Skaliczki László a beállótól széles helyezkedést kért.

55. perc: Bogdan Wenta időt kért.

54. perc: Ancsin gyors bejátszásából Pribanic a negyedik gólját lőtte! 26-22

54. perc: Lijewski lesántikált a padra.

54. perc: Lijewski ráesett Kekezovicsra, megfeszült a térde, ápolásra szorult.

54. perc: Lijewski félkínaiból lőtt, Mikler lábbal védett.

53. perc: Kekezovics lábához érkezett a labda, elvették a bírók.

53. perc: Lijewski alsóba tartó lövését spárgázva védte Mikler.

52. perc: Jurecki alsó lövését Mikler védte, Larholm lövését blokkolták, Szmal indítását leloptuk, Vadkerti kapura tört és belőtte. Két perc Zormannak, aki meglökte. 25-22

51. perc: A lengyelek technikai hibát vétettek, Balogh indult, Szmal azonban nagyot védett.

51. perc: Larholm a kapu mellé ejtett kilátástalanul. Nincs formában a svéd.

50. perc: Balogh újra nagyot esett, ezúttal Tkaczyk kapta a két percet.

50. perc: Jurecki hét méterről begyömöszölte a labdát a bal felsőbe. 24-22

49. perc: Mikler nagyszerűen húzott le egy ejtést, a bírók szerint Vadkerti a hatoson belül szedte össze a labdát.

48. perc: Tkaczyk lövését sikerült blokkolni, Zubai három ember között kapott labdát a hatoson, lerázta őket a hátáról, begördítette a labdát. 24-21

47. perc: Larholm karok között pattintott Szmal kapujába. 23-21

47. perc: Blazevic labdát szerzett, Prodanovic indult, Zorman két percet érőn szabálytalankodott, a hetes viszont elmaradt.

46. perc: Balogh betöréssel hétméterest harcolt ki, Larholm újra hibázott, Szmal védte félmagas lövését.

46. perc: Tomczak szélről cunderezett, becsorgott a labda a kapufáról. 22-21

45. perc: Prodanovic éles szögből a kapufát találta el.

45. perc: Tkaczykot megint nem sikerült a jobb oldalon tartani, belőtte. 22-20

44. perc: Tkaczyk páros lábról lőtt nagy gólt, de Vadkerti is bevágta a negyediket! 22-19

44. perc: Mikler nagyszerűen védte Lijewski átlövését, a labda kipattant.

43. perc: Jurecki két percet kapott Balogh letarolásáért, a labda így is a Kielcéé, mert előnyszabályt adtak, de Buday eladta.

43. perc: Sulc jobb bokáját ápolni kell.

43. perc: Bogdan Wenta reklamálásért sárga lapot kapott.

43. perc: Lijewski kapott egy pofont, emiatt rosszul passzolt, a játékvezetők elengedték a labdát a Szegednek, az átlövőt ápolták egy kicsit.

42. perc: Ancsin tíz méterről hatalmas gólt lőtt a bal alsóba. 21-18

42. perc: Tkaczyk alsó lövését Mikler védte!

41. perc: Larholm lábon dobta Ancsint. Órási, bosszantó hiba!

41. perc: Stojkovic belépett.

40. perc: Blazevic előkészítetlenül lőtt, könnyedén blokkolták a lövését.

40. perc: Mikler vállal hatalmasat védett a jobb szélről jövő lövésnél, a kapufáról jött ki a labda.

39. perc: Bogdan Wenta időt kért. Támadási figurákat magyarázott a játékosainak.

39. perc: Blazevic labdát lopott, Ancsinnal és Prodanoviccsal lerohanást vezettek, a szerb szélső a hatodik gólját lőtte be! 20-18

39. perc: Sok apró passz és testcsel után Vadkerti nagy nehezen túljutott mindenkin, a hatosról volt eredményes. 19-18

38. perc: Stojkovic ziccerénél védett Mikler, lengyel bedobás után újra hárított! Ez már Vadkertié lett.

37. perc: Ancsin távolról kapufát lőtt, Pribanic a hatoson kívül szedte össze a labdát, a levegőben megpördülve bevágta, a játékvezető azonban nem adta meg, azt mutatta, hogy a beállós belül fogta meg a játékszert. A hét góljánál tévedett hatalmasat!

36. perc: Tomczaknak nagy helye volt a bal szélen, ziccergólt lőtt. 18-18

35. perc: Ancsin gyorsan elengedett átlövésére ért oda Szmal.

35. perc: Jurecki magasra ment, bevarrta a lefelé zuhanó védők felett. 18-17

35. perc: Szmal olvasta Sulc átlövését, lábbal védett, de Sulc a saját kapuja előtt labdát lopott, végigvitte, bevágta dühében. 18-16

34. perc: Tóth Mihály állt a büntetőre a kapuba, Stojkovic neki is belőtte. 17-16

34. perc: Zorman betört, hétméterest harcolt ki.

33. perc: Larholm láb között passza után Pribanic kisiklott védője keze közül, ezt most belőtte. 17-15

33. perc: Larholm lassan ért vissza, Tomczak a bal szélről volt eredményes. 16-15

32. perc: Passzív helyzetben Pribanic kapura tudott fordulni, Stojkovic belül állt, hétméteres. Larholm bepattintotta Szmal felemelt lába alatt. 16-14

31. perc: Jurceki átlövését Czina blokkolta, sarokdobás után Jurecki magától is kidobta a labdát a pályáról.

31. perc: Skaliczki László elkésett a második félidőről, sárga lapot kapott.

31. perc: Szmal állt a vendégkapuba, a Kielce kezdi a második félidőt.

A várakozásoknak megfelelően nagyon nehéz dolga van a Pick Szegednek. A Kielce nagy lövőit és a lábbal nagyon jó Zormant nehezen tartják a mieink, középen néha késtek a faultok, néha túl korán jöttek, ebből pedig átlövések, jól megindított húzások vagy épp két percek lettek. Elöl Sulcot nagyon hatékonyan kiveszik a játékból a lengyelek, körülötte pedig lehetne valamivel aktívabb a labda nélküli mozgás, amiben egyelőre csak Vadkerti jeleskedett. Indításokból, a jobb szélre húzott labdákból Prodanovic így is nagyon eredményes volt, egy-egy gólt pedig Larholm, Blazevic, Ancsin, Pribanic vagy épp Balogh is szerzett. Amíg erővel bírják a mieink, illetve amíg a viszonylag széles spektrumú támadójátékot sikerül fenntartani, addig esélyesei a szegediek a mérkőzésnek. Hátul egy kicsit jobban rá kellene érezni az ellenfél játékának ritmusára, elöl pedig több jól kivitelezett figurára lenne szükség az egyéni megoldások helyett.

Vége az első félidőnek.

30. perc: Időn túli szabaddobást sikerült blokkolni.

30. perc: Balogh testcselére hárman mentek el, szépen betört, belőtte. 15-14

30. perc: Buntic rossz passza után Olafsson nem tudta megfogni a labdát, Blazevic viszont eladta, Stojkovic hetest harcolt ki. Bepörgette a kapuba álló Tatai lába mellett. 14-14

29. perc: Passzív helyzetből Balogh lövését blokkolták, sikerült összeszedni a labdát, Balogh bejátszotta Pribanicnak, aki belőtte. 14-13

28. perc: Stojkovic a kapuból kirontó Mikler feje felett lőtt a kapuba. 13-13

27. perc: Buntic a kapufáig lökte Vadkertit, mégis ő kapott hetest.

27. perc: Vadkerti kínaira tette volna fel a labdát Prodanovicnak, de magas volt a passz.

26. perc: Zorman bebújt a bal oldalon az egyes és a kettes védő között, Mikler felkínálta a hosszút, majd elindult, a labda a rövidbe ment. 13-12

25. perc: Mikler egy támadáson belül kettőt védett, lendületes támadásvezetés végén Prodanovic órási helyen ment be, a hosszúba pattintott. 13-11

24. perc: Zubai indította irányítóból a figurát, sok passz után Sulc elszórta, Buntic szerencsére elügyetlenkedte, Pribanic a hatosról lőtt gólt. 12-11

24. perc: Skaliczki mester kétbeállós figurát magyarázott tanítványainak.

24. perc: A vendégek is elszórták a labdát, Skaliczki László időt kért.

23. perc: Olafsson éles szögből is a hosszúba lőtt, majd Larholm lépéshibát követett el. 11-11

22. perc: Ancsin passzát ellopták, de indulni nem tudtak a lengyelek.

22. perc: Buntic könnyedén átemelte Larholmot, belőtte ziccerből. 11-10

22. perc: Ancsin először vállalkozott, nagy kapufás gólt lőtt a jobb oldalról. 11-9

21. perc: Larholmtól elhalászták a labdát, Tomczak érkezett a kapu elé ziccerben, nem hibázott. 10-9

20. perc: Stojkovic beállóban hetest harcolt ki, ő maga bepattintotta. 10-8

19. perc: Vadkerti kihasználta a vendégek gyenge visszarendeződését, keresztülment a "falon", belőtte. 10-7

19. perc: Sulc telibe lőtte Lijewski kezét, de lengyelek újra elszórták a labdát.

19. perc: Olafsson elszórta a labdát.

19. perc: Czina Jureckit tarolta le tíz méteren, aki szépen játszott rá, két perc a magyar játékosnak.

18. perc: Mikler-védés, dadogós lerohanás, Zubai hetest harcolt ki, két perc a vendégeknél. A büntetőt sajnos védte Losert.

17. perc: Zubai kilépett a kilencesre, jöttek vele a lengyelek, Prodanovic negyedik gólját lőtte a passza után. 9-7

16. perc: Olafsson újra kapufát lőtt, a kipattanónál Czina belül helyezkedett, maradt a lengyeleknél a labda, szép keresztmozgásos figura után Lijewski lőtt ziccerszintű gólt. 8-7

16. perc: Ancsin ziccerből kipasszolta a labdát, Prodanovic harmadszor már nem tudta a rövidbe belőni a labdát.

15. perc: Mikler védte Bielecki lövését, de a kipattanóból Jachlewski volt eredményes. 8-6

14. perc: Larholm test mellett talált helyet, a kapu jobb oldalába lőtt. A lengyeleknél előbb-utóbb kapuscsere lesz. Reméljük, minél később. 8-5

14. perc: Zubai befordult volna Musa mellett, aki egyértelműen belül védekezett, csak szabaddobás...

14. perc: Labdát vesztett a Szeged, de Lijewski ellépte. Valóban ő a bizonytalanabb a két kezdő átlövő közül.

13. perc: Lijewski lőtt, Mikler szépen védett.

13. perc: Skaliczki László szerint Lijewskit szabad inkább hagyni lőni, mint Bieleckit, támadásban hosszú passzos figurákat kért.

13. perc: Bogdan Wentának nem tetszik a játék, időt kért.

13. perc: Vadkerti nagyszerűen olvasott egy passzt, Prodanovicot indította, aki szép lövőcsel után vágta be a labdát! 7-5

12. perc: Prodanovicnak most nagyobb helye volt, újra a rövid felsőt találta telibe! 6-5

11. perc: Zorman kis lökés közben kidobta a labdát. Elengedték, a Szegedé.

11. perc: Sulc nem találta el a kaput.

10. perc: Gyors labdaszerzés után Jachlewski került ziccerbe, előtte Mikler mellett. 5-5

10. perc: Bielecki megint lőtt távolról, a jobb alsóba vágódott a labda. 5-4

9. perc: Lijewski kapu fölé lőtt, Vadkerti indult, szépen pörgette Losert felett a hálóba a labdát. 5-3

9. perc: Larholm belőtte az első büntetőt. 4-3

8. perc: Olafsson ezúttal a rövid kapufára vágta a labdát, majd Zubai gyors támadás végén harcolt ki hetest.

8. perc: Mikler szépen olvasta Bielecki átlövését, de Vadkerti csak kiütni tudta a labdát.

7. perc: Alsó lövést blokkoltak könnyen a lengyelek.

7. perc: Olafssonig jutott a labda a jobb szélre, Mikler felett lőtt a kapuba. 3-3

6. perc: Ancsin gyorsan húzott passza után Prodanovic éles szögből bravúros gólt lőtt a rövidbe. 3-2

5. perc: Lijewski lendületből érkezett a falra, átlövésből egyenlített. 2-2

4. perc: Sulc középen emelkedett a fallal szemben, elhajolva vágta be az álló Losert mellé a labdát. 2-1

4. perc: Bielecki távolról lőtt a blokk oldalára, nagy gól. 1-1

3. perc: Lijewski lőtt talpról, kapu mellé, Blazevic átlövése a blokkról Losert kezébe hullott.

2. perc: Blazevic nagyon rossz pattintott passza után kiment oldalt a labda.

1. perc: A gól után rögtön nekirohant a Szegednek a Kielce, ez a lendület elakadt, majd szabálytalan zárás miatt el is vesztették a labdát.

1. perc: A Pick Szeged kezdte a meccset, Blazevic talpról vágta be az első gólt. 1-0

14:58 - Bogdan Wenta a Kielce vezetőedzője kemény csatára számított előzetesen, a Pick Szegedet egy rutinos BL-résztvevőkkel tűzdelt csapatnak tartja.

14:55 - A Kielce alapvetően a lengyel válogatott alapembereire épít, akiknek rossz emlékük lehet a mieink elleni vereség a januári világbajnokságról. Reméljük, a mieink tudnak alapozni arra a sikerre.

14:52 - A lengyelek százszázalékos mérlege elrettentő lehet, de az is igaz, hogy átlagosan gyengébb volt a csoportjuk, mint a másik három közül bármelyik. Természetesen így is ők a párharc esélyesei.

14:50 - A Pick Szeged a D csoport negyedikjeként, a Kielce C jelű hatos győzteseként, az egyetlen százszázalékos csapatként került a nyolcaddöntőbe.

Pick Szeged-KS Vive Targi Kielvce (lengyel)
Újszegedi Sportcsarnok, Szeged, vezetik: Slave Nikolov, Gjorgji Nachevski (macedónok)

Szeged: Mikler, Tatai, Tóth M. (kapusok), Ancsin, Balogh Zs., Blazevic, Buday, Czina, Kekezovics, Larholm, Lasica, Pribanic, Prodanovic, Sulc, Vadkerti, Zubai

Kielce: Buhcic, Szmal, Losert (kapusok), Bielecki, Buntic, Grabarczyk, Jachlewski, Jurecki, Lijewski, Mazur, Musa, Olafsson, Stojkovic, Tkaczyk, Tomczak, Zorman