Férfi kézilabda BL

Harcos diadal gólínségben, a Veszprém megnyerte az első csatát a Leónnal szemben

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán a magyar bajnok MKB Veszprém rendkívül kevés gólt hozó, küzdelmes mérkőzésen 23-20-ra győzött a spanyol Reale Ademar León otthonában. A mieink jól kezdtek, a második félidő közepéig uralták a találkozót, ekkor azonban a lelkes házigazda kiegyenlített, izgalmassá téve a végjátékot. Carlos Ortega csapata így háromgólos előnyt szerzett a jövő heti, hazai visszavágóra.

A párharc több szempontból is pikánsnak ígérkezett a sorsolás pillanatában, hiszen minden magyar kézilabdabarát emlékszik arra, hogy egy esztendővel ezelőtt az elitsorozat hasonló szakaszában az ibériaiak drámai csatában, 56-55-ös összesítéssel elbúcsúztatták az akkor még Mocsai Lajos vezette veszprémieket. Az azóta jelentősen megerősödött MKB a visszavágás reményében vetette magát a küzdelembe és Nagy László két átlövésével gyorsan előnybe is került. (0-2) Masszívan zárt a veszprémiek védelme, Inaki Malumbres kapus azonban két vendég hétméterest is hárított. Mindkét hálóőr jó százalékban védte az ellenfél kísérleteit, Mirko Alilovic bravúrokkal hálálta meg az előtte működő fal munkáját, a kellően kreatív támadójáték azonban ebben a periódusban hiányzott a magyar bajnoknál. Gulyás Péter tizenhárom perces gólcsendet szakított meg, de Carlos Ortega fiai ekkor még nem tudták növelni előnyüket. (4-6) A félidő hajrájára fordulva ráadásul utolérte ellenfelét a León (7-7), a veszprémiek spanyol trénerének időkérése után viszont Nagy és Iman Dzsamali is megrázta magát, így emberhátrányban sikerült háromgólosra növelni a különbséget a szünetig. (8-11)

A fordulás után a Nagyról megfeledkező, védekezésben a hatosvonalon tömörülő hazaiak hibáit kihasználva a játékrész feléig sikerült megőrizni az előnyt (12-15), a beállójátékát erősítő Ademar egyre elszántabban küzdött az egyenlítésért. A Veszprém többször is elajándékozta a labdát támadásban, melynek következtében közel hat percig nem tudott gólt szerezni, az ibériaiak 17-17-nél utol is érték a mieinket. Carlos Ortega egyik idejét kérte ki a másik után, igyekezett megnyugtatni csapatát, ám Mirsad Terzic hiába volt erőszakos góljánál, az utolsó öt perc 19-19-es állásnál vette kezdetét. A hajrá történéseiből az MKB jött ki jobban, Nagy lövés helyett a legjobbkor passzolt, Gulyás pedig középre futásával alaposan becsapta a spanyol védőket. Megnyitotta védekezését a León, mindez azonban Ivancsik Gergőnek kedvezett, aki a bal oldalról beugorva beállította a 20-23-as végeredményt.

Napra pontosan egy esztendővel ezelőtt, 2012. március 17-én az akkor még Mocsai Lajos vezette Veszprém 31-28-as vereséget szenvedett Leónban, és noha hazai pályán közel állt a továbbjutáshoz, 27-25-ös sikere kevésnek bizonyult a hátrány ledolgozásához. A helyzet most egészen más, a keserves, küzdelmes idegenbeli siker után jövő szombaton a Veszprém Arénában kényelmesebb visszavágó várhat a mieinkre.

Velux EHF Bajnokok Ligája
nyolcaddöntő, első mérkőzés
Reale Ademar León (spanyol)-MKB Veszprém KC 20-23 (8-11)
Ademar: Malumbres Aldave, Asanin (kapusok) - Carillo Gutierrez 5, Campos 4 1), Goni Leoz 3, Castro Alvarez 2, Vranjes 2, Cabanas 1, Carou Marcel 1, Ruesga Pasarín 1, Pineiro Martin 1, López Alvarez, Molina Martinez, Tatarincsev, Golubovics, Vrazalic
Vezetőedző: Manuel Cadenas Montanes

Veszprém: Fazekas, Alilovic (kapusok) - Nagy L. 7, Dzsamali 6, Terzic 3(1), Gulyás 2, Ivancsik G. 2, Császár 1(1), Chema Rodríguez 1, Sulic 1, Schuch, Laluska, Ugalde Garcia, Pesics
Vezetőedző: Carlos Ortega
Reale Ademar León-MKB Veszprém KC
Percről percre

Vége a mérkőzésnek!

60. perc: Chema Rodríguez szerzett labdát Vranjes elől, újabb gól azonban már nem született.

59. perc: 5+1-es hazai védekezésnél Terzic passzolt a bal oldalon helyezkedő Ivancsikhoz, aki beugorva lőtt a léc alá. 20-23

59. perc: Goni Leoz ugrott és bombázott a kapu mellé.

58. perc: Castro Alvarez lőtt a kapuba. 20-22

58. perc: Kiváló labdát kapott Gulyás, aki beállóból talált a hálóba. 19-22

57. perc: Ruesga hiába szerzett nagy gólt, a labda az MKB-hoz került, a találat támadó szabálytalanság miatt nem érvényes.

56. perc: Manuel Cadenas időt kért, egy veszprémi játékost pedig kiállítottak.

56. perc: Chema rohant végig a pályán és lőtt a kapuba. 19-21

56. perc: Goni Leoz tört be, majd a keresztlécet találta telibe.

55. perc: Nagy ezúttal nem lőtt, Sulichoz passzolt, a beálló Pieniro mellől lőtt a hálóba. 19-20

55. perc: Castro Alvarez egy lövőcsel után Carillóhoz passzolt, aki Suliccsal ütközött, de a játékvezetők nem ítéltek hétméterest.

54. perc: Nantes szorult helyzetben passzolt pontatlanul, majd Terzic volt kellően erőszakos és a védő szorításában bombázott a kapuba. 19-19

53. perc: Alilovic mutatott be fontos védéseket, majd Nagy indult, de belefutott ellenfelébe, legalábbis a bírók szerint.

53. perc: Ivancsik talált a kapuba. 19-18

52. perc: Carlos Ortega újra időt kért.

52. perc: Terzic ziccerét újra Malumbres hárította, Vranjes középen kapott labdát és góllal zárta a támadást. 19-17

51. perc: Nagy László tört be és bombázott kapura, de telibe találta a kapust.

51. perc: Dzsamali átlövését Malumbres védte, Castro Alvarez góljával először vezet a León a mérkőzésen. 18-17

50. perc: Nagy bejátszása nem talált társat, a gyors hazai akció végén Carillo középről volt eredményes. 17-17

49. perc: Nantes átlövését Alilovic védte, a kipattanóval Vranjes ismételt, de már belül állt.

49. perc: Dzsamali passzív közeli játékhelyzetben vesztett labdát, Ivancsiknak egy kétperces kiállításért cserébe azonban sikerült megállítania a lerohanást.

48. perc: Nantes tört be két védő között és dobott gólt. 16-17

48. perc: Dzsamali ellen nincs ellenszere a hazaiaknak, az átlövő hatodszor is óriási erővel lőtt a hálóba. 15-17

47. perc: Carlos Ortega kért időt.

47. perc: Chema adta el a labdát, a gyors indulás végén Nantes talált a kapuba. 15-16

46. perc: Pineiro kapott tökéletes bejátszást és ki is használta a ziccert. 14-16

46. perc: Chema csinált helyet Dzsamalinak, akinek bombáját ezúttal sem lehetett kipiszkálni a léc alól. 13-16

45. perc: Dzsamali rosszul játszotta be a labdát, de a házigazda is hibázott támadásban.

44. perc: Maradt a labda a hazaiaknál, Nantes átadása után Carillo balról beugorva volt eredményes. 13-15

44. perc: Castro Alvarez esett nagyot Sulic mellett, hétméteres! Carillo kísérletét Alilovic tenyerelte oldalra.

43. perc: Manuel Cadenas időt kért.

43. perc: Dzsamali húzódott a balszélre, onnan lőtt óriási gólt a léc alá Vrazalic mellől. 12-15

42. perc: Castro Alvarez takarásból, ütemtelenül lőtt, de nem talált kaput.

41. perc: Rossz hazai átadás után a Veszprém támadhatott, Császár próbálkozását Malumbres védte a bal alsó saroknál.

40. perc: Goni Leoz nagy erejű próbálkozását Alilovic lábbal hárította, a másik oldalon ziccert rontott a Veszprém.

39. perc: Kiegészültek a mieink, Dzsamali lövését azonban blokkolták, így Malumbres védeni tudott.

38. perc: Goni Leoz fordult be Laluska mellett és dobott gólt. 12-14

37. perc: Nagy kapott tökéletes labdát Gulyástól, a gólszerző a hatosvonalról lőtt a hálóba. 11-14

37. perc: Schuch jutott a kiállítás sorsára, amiért visszahúzta ellenfelét.

37. perc: Ruesga betörése után Vranjes volt eredményes. 11-13

36. perc: Nagy László előtt maradt folyosó, az átlövő hatodik gólját szerezte. 10-13

36. perc: Vranjes szedte össze a társ bejátszását és Terzicet felborítva lőtt a kapuba. A veszprémi játékost ápolni kellett. 10-12

35. perc: Kiegészült a Veszprém, Dzsamali lövése azonban kapu fölé szállt.

35. perc: Vrazalic jobbról próbálta célba venni a kaput, de Alilovic eszén nem tudott túljárni.

34. perc: Dzsamalitól vették el a labdát a bírók, Nagy azonban blokkolta Goni Leoz átlövését.

33. perc: Carillo a bal oldalról beugorva emelte át Alilovicot. 9-12

33. perc: Gulyás ütötte el a labdát az ellenfél elől, amikor állt a játék. Kétperces kiállítás a magyar játékos büntetése.

33. perc: Tatarincsev szabaddobás után lőtt kapura, a középre tartó bombát Alilovic védte.

32. perc: Dzsamali a szaggatottról bombázott a kapu bal oldalába. 8-12

31. perc: Tatarincsev átlövését Alilovic még éppen a gólvonal előtt hárítani tudta.

31. perc: A León kezdte a második játékrészt.

Rendkívül kevés gólt született az első félidőben, a veszprémiek a szinte tökéletesen összeállt védekezésnek örülhetnek, a mérkőzés elején kimaradt hétméteresek viszont bosszanthatják őket. Mirko Alilovic fontos védéseket mutatott be, elől Nagy László, majd Iman Dzsamali bizonyult nyerőembernek, a háromgólos előnyt az utolsó percekben, emberhátrányban sikerült kiharcolni a szünetre.

Vége az első félidőnek!

30. perc: Castro Alvarez a jobb oldalról lőtt kapura, de az alumínium megmentette a veszprémieket a góltól.

29. perc: Terzic átlövése után kijött a labda, Nagy a hatosvonalon összeszedte és a kapu közepébe bombázott, emberhátrányban. 8-11

29. perc: Vranjes kapott jó bejátszást, de előrevetődve sem tudta a kapuba tolni a labdát.

29. perc: Dzsamali fogta meg Castro Alvarez lövőkezét, hétméteres és két perc a mieink átlövőjének! Nantes hetesét Alilovic védte, Nagy viszont az ellenfélhez ütötte.

28. perc: Császár nagyszerű cselekkel teremtett helyet Dzsamalinak, aki ismét pontosan lőtt a kapuba. 8-10

27. perc: Gulyás védekezett belül, hétméteres! Nantes Alilovic alatt pattintott a kapu közepébe. 8-9

27. perc: Laluska kapott kétperces büntetést.

27. perc: Császár passza után Nagy lőtt középről a léc alá. 7-9

26. perc: Pineiro került ziccerbe középen, de a kapu fölé pattintott.

26. perc: Dzsamali zavartalanul ugrott és bombázott irtózatos erővel a kapu bal oldalába. 7-8

25. perc: Carlos Ortega időt kért.

25. perc: Goni Leoz csapta be cseleivel a mieink védőit, majd egyenlített. 7-7

25. perc: Megszerezte a labdát a Veszprém, de Dzsamali kezéből kiütötték a játékszert a hazaiak.

24. perc: Nagy László ugrott neki az előtte álló védőknek.

23. perc: Carillo maradt üresen a bal oldalon, be is lőtte a labdát a rövid sarokba. 6-7

22. perc: Dzsamali átlövése a lécen csattant, a kipattanót Ugalde vitte be és harcolt ki hétméterest. Császár higgadtan lőtt a bal alsó sarokba. 5-7

22. perc: Goni Leoz néhány testcsel után az egyes és kettes védő között beugorva használta ki az emberelőnyt. 5-6

21. perc: Terzic kapott kétperces büntetést.

21. perc: Nantes gyötörte be magát középen, lövését Alilovic védte, de a labda maradt a házigazdánál.

20. perc: Nagy László indult meg és bombázott nyolc méterről a kapuba. 4-6

19. perc: Szétszakadt a mezőny, Cabanas összeszedte a gyors indítást és ziccerből talált a hálóba. 4-5

18. perc: Terzic szép testcsel után szerzett gólt, ám a bírók Castro Alvarezzel szembeni belemenésnek ítélték a megmozdulást.

18. perc: Vranjes futott át a hatoson belül, a hazaiak játékosa két percre kiállt.

17. perc: Terzic találatával újra két gól a mieink előnye. 3-5

17. perc: Kimaradt veszprémi lehetőség után Ruesga ment bele Ugaldéba.

16. perc: Nantes átlövése a védők között talált utat a kapu bal oldalába. 3-4

15. perc: Chema bátor betörésével hétméterest harcolt ki, Vrazalic pedig két perces kiállítást kapott. Terzic a harmadik vendég hetest már nem hibázta el. 2-4

14. perc: Carillo a balszélről talált a veszprémi kapuba. 2-3

13. perc: Chema cselezett, majd hagyta ott a labdát Gulyásnak, a válogatott szélső óriási erővel lőtt a léc alá. 1-3

12. perc: Ruesga kísérletét Alilovic bal lábbal védte.

11. perc: Alilovic védése után a horvát kapus Ugaldét hozta volt játékba, de a kapujából kifutó Malumbres lekapcsolta az indítást.

11. perc: Chema rossz bejátszása és Carou kimaradt ziccere után Nagy László átlövése kerülte el a kaput.

10. perc: A házigazda hosszú támadását Alilovic védése zárta, aki a jobbról beugró Cabanas ziccerét hárította.

9. perc: Manuel Cadenast figyelmeztették a játékvezetők reklamálásért.

8. perc: Chema Rodríguez tört be a bal oldalon, visszahúzták, hétméteres! Ugalde hetesét Malumbres védte, másodszor a mérkőzésen.

7. perc: Goni bejátszása után Carou beállóból volt eredményes. 1-2

7. perc: Manuel Cadenas máris időt kért.

6. perc: Terzic pontatlanul játszotta be a labdát Sulic felé.

6. perc: Sulic került a földre védője szorításában, hétméteres! Császár lövését Malumbres térddel védte, de a labda maradt a mieinknél.

5. perc: Elvesztette a labdát támadásban az MKB, Ruesga kísérletét ismét Alilovic védte.

5. perc: Goni Leoz éles szögből leadott lövését hárította Alilovic.

4. perc: Gyors veszprémi akció végén Nagy bombázott a jobb felső sarokba. 0-2

4. perc: Nagy László a szaggatottról lőtt nagy gólt a bal alsó sarokba. 0-1

3. perc: Jó védekezés után Alilovic védte a hazaiak átlövését.

2. perc: Carou próbált befordult a védők szorításában, a bírók visszafújták az akciót.

1. perc: Terzic lőtt hatalmas keresztlécet, de szabálytalan zárás miatt a León kapta meg a labdát.

1. perc: A Veszprém kezdte a mérkőzést.

16:57: Ugyan már 26-22-re is vezetett, végül "csak" 26-25-ös győzelmet aratott a Pick Szeged a lengyel Kielce ellen az Újszegedi Sportcsarnokban a néhány perccel ezelőtt véget ért BL-nyolcaddöntő mérkőzésen.

16:55: Carlos Ortega a mai mérkőzésen nem számíthat a bokaproblémákkal bajlódó Iváncsik Tamás, és a vesesérülése miatt hosszabb ideje maródi Marco Oneto játékára.

16:53: Az Ademar a klubot sújtó anyagi nehézségek miatt jelentősen átalakult a tavalyi évhez képest. A legfrissebb hír, hogy távozott az együttestől a brazil Felipe Borges, a balszélső a Montpellier-hez írt alá. Nem tagja már a spanyolok keretének Martin Stranovsky, Álvaro Ferrer, Dalibor Csutura, Antonio García, Ángel Montoro és Venio Losert sem.

16:50: A León jelenleg harmadik helyen áll a spanyol bajnokságban, tizenegy ponttal lemaradva az éllovas Barcelona, és hattal a második helyezett Atlético Madrid mögött. Az MKB megnyerte az NB I alapszakaszát, egy egységgel megelőzve a Pick Szeged gárdáját.

16:47: Laluska Balázs számára nem ismeretlen León és a klub, a veszprémiek jobbátlövője ugyanis 2005 és 2008 között az egyesület légiósa volt. "Hajdani edzőm, Manolo Cadenas remekül összefogta a tehetséges fiatalokat" - nyilatkozta a 148-szoros válogatott kézilabdázó a Nemzeti Sportnak. "A León eredményei ebben az évadban is önmagukért beszélnek, holott a háttérben súlyos anyagi gondok húzódnak, amelyek miatt tavaly át kellett alakítani a keretet. A jelenlegi csapatban a balátlövő Carlos Ruesga, a beállós Gonzalo Carou és a harminchét éves kapus, Inaki Malumbres a három vezéregyéniség. A többi érkező fiatal, igyekvő tehetség, de tudásuk és rutinjuk messze van a távozottakétól."

16:45: Öt hazai csoportmérkőzése közül mindössze kettőt nyertek meg a spanyolok, ezek azonban a továbblépés szempontjából kulcsfontosságú győzelmek voltak. Manuel Cadenas fiai a Montpellier 30-28-as és a Partizán Belgrád 28-23-as legyőzésével végérvényesen biztosították helyüket a legjobb tizenhat között.

16:44: A magyar bajnok csoportelsőként, tizennyolc pontot gyűjtve jutott tovább a csoportkörből, a veszprémiek egyedül a THW Kiel otthonában veszítettek pontokat. Az Ademar León hét ponttal az A-csoport negyedik helyén zárt a Hamburg, a Flensburg és a Csehovszki Medvegyi mögött.

16:42: Napra pontosan egy esztendővel ezelőtt, 2012. március 17-én a Veszprém 31-28-as vereséget szenvedett Leónban, a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, és bár hazai pályán közel állt a továbbjutáshoz, 27-25-ös sikere kevésnek bizonyult a hátrány ledolgozásához.

16:40: Köszöntjük kedves Olvasóinkat!

Reale Ademar León (spanyol)-MKB Veszprém KC
León, vezetik: Sorin-Laurentiu Dinu, Constantin Din (románok)

Ademar: Malumbres Aldave, Asanin (kapusok) - Cabanas, López Alvarez, Goni Leoz, Carou Marcel, Campos, Pineiro Martin, Ruesga Pasarín, Castro Alvarez, Carillo Gutierrez, Molina Martinez, Tatarincsev, Golubovics, Vrazalic, Vranjes

Veszprém: Fazekas, Alilovic (kapusok) - Gulyás, Ivancsik G., Schuch, Császár, Laluska, Nagy L., Dzsamali, Ugalde Garcia, Chema Rodríguez, Terzic, Sulic, Pesics