Női kézilabda BL

A fáradt Ferencváros elvesztette a hullámvasúton a továbbjutás esélyét

Három góllal kikapott a Zvezda Zvenyigorod vendégeként, így már nem juthat a legjobb négy közé az FTC-Rail Cargo Hungaria a női kézilabda Bajnokok Ligájában. A szünetben még négy góllal vezettek a mieink, de a második félidőben az oroszok remek védekezésüknek és kapusteljesítményüknek köszönhetően megfordították az állást és végül magabiztosan nyertek.

Kicsit tompán kezdte az Oroszországba csak hajnalban megérkező Ferencváros a mérkőzést védekezésben és támadásban is, így a Zvezda kicsit ellépett (5-2), de a tizedik percre már belerázódtak a mieink is, így ki tudtak egyenlíteni (5-5). A védekezés feszes, ritmusos lett, sok volt a labdaszerzés és Abramovics is "könnyű" lövéseket kapott. Emellett még ziccereket is védett, így Tomori és Szucsánszki gólerős átlövőjátékának köszönhetően sikerült megszerezni a vezetést. Lerohanásokat is tudott vezetni a Fradi, és bár Kovacsicz a szélről sokat hibázott, Vértennel és Szamoránskyval karöltve ezekből a gyors támadásokból ő is eredményes volt. Így már öt góllal is vezettek a mieink (11-16), amiből eggyel tudott a szünetig közelebb kapaszkodni a Zvezda. (12-16)

Tomori Zsuzsanna küzd a Ferencváros-Krim Ljubljana női kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzésen 2013-ban.

Óriásit fordult a meccs a szünet után: Szidorova állt az orosz kapuba, és rengeteg védést mutatott be. Az átlövéseket rendre jól olvasta, de a szélsőkkel szemben is parádézott. Előtte sokat javult a védőfal is, így sorra jöttek a lerohanások, percek alatt egyenlített a Zvezda. (17-17)

Elek Gábor időkérése ellenére sem sikerült javítani a játékon, támadásban egyszerűen semmi nem jött össze, miközben a hazaiak parádés gólokat lövöldöztek. A 49. percig Szucsánszkin és Tomorin kívül senki nem talált be a második félidőben, de Such ekkor szerzett góljával is nagy volt a különbség. (26-21) Ebben az időszakban némi remény még látszott arra, hogy nagy küzdelemben közelebb kerüljön az ellenfeléhez a Ferencváros, de öt perccel a vége előtt is öttel vezettek az oroszok (28-23), így ekkor már lehetetlennek tűnt a feladat. Nem is sikerült megvalósítani, a Zvezda taktikusan megőrzött három gólt az előnyéből, így legyőzte a Fradit. (30-27)

A vereségével elvesztette minden reményét az elődöntőbe jutásra az FTC, amely akkor is a harmadik helyen végez, ha a Krim Ljubljana vasárnap legyőzi a Valceát, ugyanis az egymás elleni eredmények a román csapatnak kedveznek.

Női kézilabda Bajnokok Ligája
Középdöntő, 2. csoport, 6. (utolsó) forduló
Zvezda Zvenyigorod (orosz) - FTC-Rail Cargo Hungaria 30-27 (12-16)
Zvenyigorod, vezetik: Dennis Stenrand, Anders Birch (dánok)

Zvezda: Kalinyina, Szidorova (kapusok), Amelcsenko, Csernova, Da Silva, Dimitrijeva, Havrinyona, Klimanceva, Koroljeva, Lacrabere 5, Lobacs 6, Marennyikova 1, Nikolics 5, Novickaja, Posztnova 8, Uszkova 5
vezetőedző: Zdravko Zovko

Ferencváros: Abramovics, Pastrovics (kapusok), Cifra, Dajka, Kovacsicz 1, Such 1, Szamoránsky 2, Szarka, Szekerczés 1, Szucsánszki 10, Tomori 10, Vérten 2
vezetőedző: Elek Gábor

Vége a mérkőzésnek. Háromgólos vereségével elvesztette esélyét a továbbjutásra a Ferencváros.

60. perc: Szucsánszki belőtte a hétméterest. 30-27

60. perc: Szamoránsky büntetőt harcolt ki.

59. perc: Kapufát lőttek az oroszok.

59. perc: Zdravko Zovko még egyszer időt kért.

59. perc: Szamoránsky beállóból volt eredményes. 30-26

58. perc: Nikolics elhajlásos lövése Pastrovics lábáról bepattant. 30-25

57. perc: Labdavesztés után indulhatott a Zvezda, két faultot is elengedtek a bírók a mieinknek, Szucsánszki gyorsan betalált. 29-25

57. perc: Posztnova középről megint átlőtte a falat. 29-24

56. perc: Uszkova jött a jobb szélről, Pastrovics védett, Tomori talpról lőtt a bal felsőbe. 28-24

56. perc: Szucsánszki lőtt, Szidorova védett megint.

55. perc: Megint kínai jött volna, de Marennyikova leért.

54. perc: Nikolics eladta a labdát, Vérten ziccerét Szidorova védte.

54. perc: Szekerczés átlövésből nem talált el a kaput.

54. perc: Posztnova remek lövőcsel után bement, ziccerből talált be. 28-23

52. perc: Jó védekezés végén Lacrabere lőtt, Pastrovics védett, Tomori belőtte a kilencedik gólját. 27-23

52. perc: Zdravko Zovko időt kért. A Tomori és Szucsánszki elleni védekezésre hívta fel a figyelmet.

52. perc: Pastrovics védte Klimanceva szélső próbálkozását, majd elszórtuk a labdát. Tomori szerint az oroszokról ment ki a játékszer az oldalvonalon túlra, a játékvezető szerint Tomoriról.

52. perc: Lacrabere vállalkozott, Pastrovicsot találta el, de Szucsánszki gyorsan kapu fölé lőtt.

51. perc: Pastrovics védett szépen, Szucsánszki lerohanás végén betalált. 27-22

50. perc: Passzív helyzetből lőtt Tomori, Szidorova védett. Nagyjából elment a továbbjutás.

50. perc: Nikolics középen betörve talált be. 27-21

50. perc: Cifra két percet kapott Posztnova lerántásáért.

49. perc: Nikolics rossz bejátszása után Such indult, jobbról a rövid felsőbe lőtt. 26-21

48. perc: Szucsánszki test mellett lőtt, kapufát talált.

48. perc: Szucsánszki át tudta lőne a falat, Lobacs gyorsan válaszolt beállóból. 26-20

47. perc: Tomori megint vállalkozott, nem talált kaput, Uszkova átejtette Pastrovicsot. 25-19

46. perc: Posztnova lőtt, Pastrovics a kapuban, védett.

46. perc: Szucsánszki telibe lőtte Szidorovát. Nagyon nem megy.

46. perc: Lacrabere középről lőtt, Abramovics látszólag rajta volt, mégis bement. 24-19

45. perc: Szidorova újra védte Tomori átlövését.

45. perc: Dajka elszórta a labdát, Posztnova gyorsan betalált. 23-19

45. perc: "Szedd össze a gondolataidat!" A vezetőedző szerint Posztnova és Lacrabere mozgásai is olvashatók.

45. perc: Elek Gábor időt kért.

44. perc: Such a szélről ment be, Szidorova védett. Lacrabere kínaiból, középről lőtt gólt. Ezt nem kellett volna hagyni. 22-19

43. perc: Posztnova kis cselezés után lőtt a bal felsőbe. 21-19

43. perc: Tomori gyorsan kihasználta az emberelőnyt. 20-19

42. perc: Dajka esett nagyot, Koroljeva két percet kapott, a magyar átlövő szerencsére rendben van.

42. perc: Klimanceva bal szélről jövő lövését védte Abramovics.

42. perc: Vértennek nagy helye volt a bal szélen, Szidorova nagyot védett.

41. perc: Nikolics Cifra csípője mellől lőtt gólt. 20-18

40. perc: Tomori passzív helyzetből leadott lövése blokkról bedobásra pattant, majd újabb gyenge lövést védett Szidorova. Marennyikovát kemény faulttal állította meg Such.

39. perc: Posztnova villant, középről talált be. 19-18

39. perc: Tomori középső átlövését is védte Szidorova. Nagyon jót tett a kapuscsere az oroszoknak.

38. perc: Szucsánszki átlövését olvasta Szidorova, majd Uszkova kilépett a labdával a pályáról.

38. perc: Cifra belemenést követett el, orosz lerohanás végén Lobacs talált be. 18-18

37. perc: Tomori büntetőjét Szidorova védte, de Abramovics is nagy bravúrt mutatott be.

37. perc: Cifrát keményen "összecsomagolták" beállóban, hétméteres.

36. perc: Abramovics szépen védett egy átlövést, megvan a labda hosszú orosz támadás végén.

36. perc: Elek Gábor sárga lapot kapott.

35. perc: Nikolics eladta a labdát, Szucsánszki a jobb oldalról a kapufát találta el.

35. perc: Szucsánszki emelkedett a bal oldalon, megint a hosszú alsóba lőtt. 17-18

34. perc: Megint ugyanaz, ami háromszor már volt: labdaszerzés, Uszkova indult, belőtte. 17-17

34. perc: "Nem ezt beszéltük a félidőben" - mondta Elek Gábor, aki több mozgást és hatékonyabb visszarendeződést kért.

34. perc: Elek Gábor időt kért.

34. perc: Tomori távoli lövését védte Szidorova, újabb lerohanás, újabb gól. 16-17

33. perc: Labdát szereztek az oroszok, Uszkova lerohanás végén talált be. 15-17

32. perc: Szidorova védte Szekerczés lövését, Lacrabere lerohanás végén ziccergólt lőtt. 14-17

32. perc: Posztnova kőkeményen lőtt a léc alá. 13-17

32. perc: Abramovics védte Lacrabere lövését, de orosz bedobás jön.

31. perc: A Ferencváros kezdte a második félidőt, Szucsánszki a bal oldalról szépen lőtt a bal alsóba. 12-17

Kicsit tompán kezdte a Ferencváros a mérkőzést védekezésben és támadásban is, de a tizedik percre már belerázódott. A védekezés feszes, ritmusos lett, sok volt a labdaszerzés és Abramovics is "könnyű" lövéseket kapott. Emellett még ziccereket is védett, így Tomori és Szucsánszki gólerős átlövőjátékának, illetve Kovacsicz és Vérten lerohanásainak köszönhetően sikerült nagyobb különbséget kialakítani a félidőre. Az eddigiek alapján nagy a minőségbeli különbség a mieink javára, a kérdés, hogy a szűk keret erővel bírni fogja-e a mérkőzést.

Vége az első félidőnek.

30. perc: Tomori lövését még védte Kalinyina.

30. perc: Abramovics kettőt is védett, egyet a szélről, egyet átlövésből orosz bedobás után.

30. perc: Tomori nem találta el a kaput.

29. perc: Havronyina kőkemény átlövését olvasta, lábbal védte Abramovics.

29. perc: Szekerczés átlövését blokkolták. Cifra kapott két percet.

28. perc: Lobacs lefordult beállóban, belőtte. 12-16

28. perc: Szucsánszki takarásból lőtt a bal alsóra, bekeveredett a labda. 11-16

27. perc: Nikolics lövését Abramovics védte, Kovacsicz összeszedte a kipattanót.

27. perc: Szucsánszkit kifelé szorították, de tíz méterről is átlőtte a falat. 11-15

26. perc: A Fradi edzője figurákat magyarázott annak függvényében, hogy Lacrabere mennyire veszi komolyan Tomori külön őrzését.

26. perc: Elek Gábor időt kért.

26. perc: Elvették a bírók a mieinktől a labdát, de gyorsan vissza is adták.

26. perc: Szucsánszki ziccerét védte Kalinyina, de maradt a labda a Fradinál.

25. perc: Lovacsra belemenést fújtak, lerohanni nem sikerült az ellenfelet, de a labda megvan.

24. perc: Lacrabere kiállt Tomorira, ez kicsit megakasztotta a játékot, Szucsánszki nehéz helyzetből lőtt mellé.

23. perc: Nikolics középről talált be. 11-14

23. perc: Szekerczés remek lövőcsel után nagyszerűen vágta a léc alá a labdát. 10-14

22. perc: Lacrabere szépített a Zvezda részéről. 10-13

22. perc: Szucsánszki és Tomori szépen megnyitották néhány passzal az orosz falat, utóbbi betörésből talált be. 9-13

21. perc: Lacrabere betalált, de már lent volt a lába, nem adták meg.

20. perc: Havronyina arcon ütötte Tomorit, két percet kapott érte, Vérten gyors húzás végén talált be a bal szélről. 9-12

20. perc: Az oldalhálóba került a játékszer, a Ferencvárosé lesz.

20. perc: Újabb labdaszerzés, sokpasszos lerohanás végén Szamoránsky talált be. Először vezet kettővel a Fradi. 9-11

19. perc: Labdaszerzés után Kovacsicz majdnem elhagyta a játékszert, végül Vértenhez tudott passzolni, aki erőszakosan betört és ziccergólt szerzett. 9-10

18. perc: Posztnova remek bejátszása után Lobacs egyenlített. Tomori talpról jövő lövését védte Kalinyina. 9-9

18. perc: A frissen pályára lépett Szekerczés betört a bal oldalon, hétméterest harcolt ki. Tomori átejtette Kalinyinát. 8-9

17. perc: Posztnova keresztmozgás után szép átlövésgólt lőtt. 8-8

16. perc: Zdravko Zovko időt kért.

16. perc: Szamoránsky szerzett labdát, újabb kapkodó lerohanás végén megint Kovacsicz lőtt estében, Kalinyina védett. Az orosz kapus nagyon jól olvassa a jobbszélső lövéseit.

16. perc: Abramovics megint védett, Cifra azonban belemenést követett el.

15. perc: Abramovics újabb átlövést olvasott, kissé dadogós lerohanás végén Kovacsicz összeszedte a labdát és belőtte. 7-8

14. perc: Lobacs beállóból átejtette Abramovicsot, Tomori gyors átlövéssel válaszolt. 7-7

14. perc: Belemenés miatt az oroszoké a labda.

13. perc: Abramovics szépen olvasta Posztnova átlövését.

12. perc: Szucsánszki szép átlövésével újra egyenlő. 6-6

12. perc: Abramovics védett, de a kipattanó után Nikolics betört, büntetőt harcolt ki. Lacrabere lövésébe Abramovics belekapott, a lécről jött ki a labda.

11. perc: Szucsánszki lőtt újabb kapufát, majd Nikolicstól sikerült megszerezni a labdát, Kovacsicz nagy ziccerét védte Kalinyina.

11. perc: Lobacs kapott beállóban jó bejátszást, a bírók szerint megrántották a lányok, hétméteres, amit Posztnova nagyon gyenge ejtéssel a kapu fölé küldött.

10. perc: Tomori óriási kapufát lőtt, az oroszoké lett a labda, oldalt ment ki.

10. perc: Kovacsicz kissé éles szögből bement, Kalinyina nagyot védett. Nikolics a rossz visszarendeződést kihasználta, középről szerzett gólt. 6-5

9. perc: Lépéshiba miatt a Fradié a labda.

9. perc: Sazmoránskyt nem engedték befordulni, újabb hétméteres, ezt a jobb alsóba lőtte Tomori. 5-5

8. perc: Tomori nagyszerűen blokkolta Nikolics átlövését.

8. perc: Tomori középen ugrott be, meglökték, hetes. A sértett a jobb felsőbe lőtt. 5-4

7. perc: Uszkova rosszul játszott be, nem sikerült indítani, mert a játékvezető sárgát adott egy Fradi-játékosnak.

7. perc: Tomori tört be a bal oldalon, a rövidbe vágta a labdát. 5-3

6. perc: Szucsánszki újabb szép, ezúttal jobb oldali betörése után Kalinyina védett, majd Lacrabere érkezett a Fradi kapuja elé, belőtte a ziccerét. 5-2

5. perc: Marennyikova ezúttal jobbról tört be, hetest harcolt ki, Posztnova belőtte. 4-2

4. perc: Szucsánszki remekül tört be a bal oldalon, a hosszúba lőtt. 3-2

3. perc: Tomori lőtt fölé, majd gyors orosz húzás végén Uszkova megint betalált a jobb szélről. 3-1

2. perc: Uszkova a jobb szélről betalált, majd labdát szereztek a hazaiak, de Abramovics nagyot védett Marennyikova helyzeténél. 2-1

2. perc: Rossz bejátszás után Abramovicshoz került a labda, viszonylag gyors támadás végén Szucsánszki kapu fölé lőtt.

1. perc: A Zvezda kezdett és Marennyikova a bal szélről megszerezte a vezetést, de Tomori talpról, középről egyenlített. 1-1

13:58 - A Zvezdával tavaly a KEK-ben találkozott a Fradi, akkor kettős győzelemmel jutott tovább negyeddöntőből. A mostani BL-középdöntő második fordulójában 35-34-re nyert Dabason a Ferencváros.

13:55 - Az FTC-t az ág is húzza az utóbbi hetekben, napokban. Nem elég a sok sérülés és az, hogy csak 12 játékost tudott nevezni Elek Gábor, még az utazás sem a tervek szerint sikerült. A nagy havazás miatt nem tudtak időben elindulni Budapestről, lekésték a bécsi csatlakozást, így csak ma hajnalban értek Oroszországba.

13:50 - A Ferencvárosnak nyernie kell Oroszországban ahhoz, hogy maradjon esélye a továbbjutásra. Ebben az esetben sem mindegy azonban, hogy mit játszik a Krim Ljulbjana és a Valcea vasárnap. A szlovénoknak pontot kellene szerezni a Fradi "továbbjuttatásához" Romániában. Reményt adhat a mieinknek, hogy a Krim sem lehet teljesen kényelmes, ha csoportelső akar lenni. Igaz, egy kétgólos vereség még beleférne nekik.

Zvezda Zvenyigorod (orosz) - FTC-Rail Cargo Hungaria

Zvezda: Kalinyina, Szidorova (kapusok), Amelcsenko, Csernova, Da Silva, Dimitrijeva, Havrinyona, Klimanceva, Koroljeva, Lacrabere, Lobacs, Marennyikova, Nikolics, Novickaja, Posztnova, Uszkova

Ferencváros: Abramovics, Pastrovics (kapusok), Cifra, Dajka, Kovacsicz, Such, Szamoránsky, Szarka, Szekerczés, Szucsánszki, Tomori, Vérten