Női kézilabda BL

Régen látott hullámvölgy miatt kapott ki Ljubljanában a Ferencváros

Bebiztosíthatta volna a továbbjutását az FTC-Rail Cargo Hungaria a női kézilabda Bajnokok Ligájában, de vereséget szenvedett a Krim Ljubljana vendégeként. A kudarcban a második félidő eleji hullámvölgynek, a sok ekkor elkövetett hibának volt a legnagyobb szerepe.

A Ferencváros - amely a sérült Zácsik és Pena nélkül volt kénytelen pályára lépni - az előző fordulóban 30-26-ra nyert a szlovén bajnok ellen, és egy újabb győzelem már elődöntőt ért volna számára. Mivel a román Valcea diadalmaskodott a hétvégén, ezért a csoportelsőséget most biztosan nem lehetett bebiztosítani.

Kovacsicz Mónika a Ferencváros-Krim Ljubljana női kézilabda Bajnokok Ligájában 2013-ban.

Szucsánszki vezérletével hamar 3-1-re elhúzott a vendégcsapat, ám ahogy magához tért a Krim, átvette a vezetést. Wörz kiállításakor megint fordult a kocka (5-6), azonos létszámban viszont Penezic révén újra a Ljubljanánál volt az előny. Elek Gábor vezetőedző időkérését követően együtt haladt a két együttes, míg a szünet előtti szakaszban magyar részről több hiba is becsúszott, így háromgólosra hízott a különbség.

A fordulást követően változatlanul a Krim irányított, és fokozatosan húzott el. Az FTC sok hibája - egymást követő labdaeladások, gyenge lövési kísérletek - megbosszulta magát, és az 50. percben már 28-20 volt az állás. Emberelőnye alatt ugyanakkor óriási hajrát nyitott a magyar csapat, feljött négy gólra (29-25), amikor is időt kért a házigazda, és ettől megint nyugodtabb lett a játéka.

Tekintettel arra, hogy a szlovénok most nagyobb arányban nyertek, mint az FTC ellenük, azonos pontszám esetén a Ljubljana lesz a jobb.

Az FTC jövő szombaton Dabason fogadja a Valceát - előtte, szerdán a Népligetben pedig NB I-es rangadót vív a Győrrel -, majd március 16-án Zvenyigorodban lép pályára.

Női kézilabda Bajnokok Ligája
Középdöntő, 2. csoport, 4. forduló
RK Krim Mercator Ljubljana - FTC-Rail Cargo Hungaria 31-25 (15-12)
Ljubljana, vezették: Zigmars Stolarovs, Renars Licis (lettek)

Krim: Stefanisin, Grubisic, Kain (kapusok), Bodnyeva, Piedade, , Gregorc, Grubisic, Jankovic, Krpez, Lazovic-Varlec, Martín, Mavsar, Penezic, Torstensson, Vergeliuk, Wörz, Zrnec
Vezetőedző: Tone Tiselj

Ferencváros: Abramovics, Pastrovics (kapusok), Cifra, Dajka, Kocsis, Kovacsicz, Lukács, Such, Szamoránsky P., Szarka, Szekerczés, Szucsánszki, Tomori, Vérten
Vezetőedző: Elek Gábor

Vége a mérkőzésnek, hatgólos vereséget szenvedett a Ferencváros.

60. perc: Pontatlanság után Pastrovics védett még egyet.

60. perc: Mavsartól elvették a bírók a labdát.

59. perc: Szucsánszki lövését blokkolták. Már arra sincs esély, hogy kevesebbel kapjon ki a Fradi, mint amennyivel Dabason nyert két hete.

58. perc: Elvesztették a labdát a szlovénok, Tomori azonban lehetetlen helyre, három szlovén közé akart indítani. Martín ziccergóllal büntette a hibát. A magyar átlövő két percet is kapott. 31-25

57. perc: Dajka elszórta a labdát.

56. perc: Piedade svédcsavarból - bent állva - lőtt a kapuba. 30-25

55. perc: Tone Tiselj időt kért.

55. perc: Penezic elszórta a labdát, Dajka a jobb szélre került, Stefanisin lába alatt pattintotta be. 29-25

54. perc: Piedade szabálytalanul zárt, Dajka remekül tört be, Stefanisin feje fölé lőtt. 29-24

54. perc: Dajka szép húzása után Szarka talált be a bal szélről. 29-23

53. perc: Penezic mehetett nyolc méterre, át is lőtte a falat. 29-22

53. perc: Tomori kissé a jobb oldalról lőtt a kapu fölé.

52. perc: Krpez szélről jövő lövését védte Pastrovics.

52. perc: Tomori talpról lőtte át a hazai falat. 28-22

51. perc: Eladták a labdát a szlovénok.

50. perc: Penezic lépésgyanús helyzetből gólt szerzett, Tomori gyorsan válaszolt. 28-21

50. perc: Suchnak most sokkal nagyobb helyzete volt, de combon lőtte a kapuba néhány perce beállt Stefanisint.

50. perc: Piedade kapott két percet.

49. perc: Krpez bevarrta a jobb szélről. 27-20

48. perc: Tomori blokkolt lövése Suchoz pattant, aki a kapufát találta el a jobb szélről.

47. perc: Torstensson blokkolta Szucsánszki átlövését, de rossz volt a hazaiak indítása.

47. perc: Az első hetest harcolta ki a Krim a meccsen, Mavsar átejtette Pastrovicsot. 26-20

46. perc: Szucsánszki majdnem elszórta a labdát, de épp ez volt jó cselnek, az ütemváltás után kikerülte a védőket és a kapu jobb oldalába pattintott. 25-20

45. perc: Lazovic alsó lövését bravúrral védte Pastrovics.

45. perc: Szucsánszki pörgetett lövése elment Grubisic mellett a kapuba. 25-19

44. perc: Wörz újabb átlövése a bal alsóba került. Nincsenek meg ütemben az ütközések. 25-18

43. perc: Tomori megpattanó lövését is védte Grubisic.

42. perc: Torstensson könnyedén lőtte át Cifrát. 24-18

42. perc: Szucsánszki test mellett lőtt a bal alsóba. 23-18

41. perc: Wörz volt ismét eredményes. 23-17

41. perc: Újra elszórta a labdát a Krim, ezúttal Szamoránsky ért a kapu elé, ő a jobb alsóba lőtt. 22-17

40. perc: Penezic átlövését olvasta Abramovics, Cifra fejezte be a lerohanást, Grubisic belekapott, de ez most bement. 22-16

40. perc: Tomori átlövését blokkolták.

39. perc: Wörz rossz helyre dobta a labdát.

38. perc: Szucsánszki szép átlövéséből lett gól. 22-15

38. perc: Wörz talpról talált be ismét. 22-14

37. perc: Grubisic szépen emelte a lábát, Dajka ziccerét védte. Lassan elmegy a meccs.

36. perc: Emberelőnyben mindenki Torstenssonra ment, Penezic jobbról betörve talált be. 21-14

35. perc: Tomori átlövésből talált be. 20-14

35. perc: Elvesztettük a labdát, de vissza is szereztük, Wörz kapott két percet Cifra lerántásáért.

35. perc: Wörz középen betörve talált be. 20-13

34. perc: Tomori az oldalvonalon túlra dobta a labdát, nagy gondok vannak.

34. perc: Elek Gábor időt kért. "Emeld már fel a fejed!" - mondta tanítványainak.

34. perc: Cifra lövését Grubisic védte, Martín Szucsánszki mellett kanyarodott fel és begurította a labdát. 19-13

33. perc: Martín a jobb szélről a hosszú felsőbe lőtt, majd Szekerczés eladta a labdát, Wörz indult vele és belőtte. 18-13

32. perc: Tomori eladta a labdát, Matin lerohanásból szerzett gólt, Cifra beállóból válaszolt. 16-13

32. perc: Mavsarnak nagy szöge volt, de a kapuba visszaálló Abramovics nagyot védett.

31. perc: Tomori a kapufát találta el, az oldalvonalon túlra pattant a labda.

31. perc: Tomorinak egy kis ápolásra volt szüksége.

31. perc: A Krim kezdte a második félidőt, Lazovic elszórta a labdát.

A háromgólos hátrány egyértelműen ledolgozható, de ehhez a védekezésnek fel kellene javulnia a Ferencvárosnál. Az első félidő nagy részében középen voltak gondok, hol Cifrát, hol Tomori verték meg könnyen Penezicék, akik így rendre ziccergólokat lőhettek. Amikor átlövés jött, akkor sem nagyon voltak meg a blokkok, így a kapusoknak nehéz dolguk volt. Nem is ment Abramovicsnak és Pastrovicsnak sem. Támadásban a kevés variációs lehetőség miatt láthatóan nagyon felkészültek Tomoriból, Dajkából és Szucsánszkiból a szlovénok, Szekerczés tudott egyszer-egyszer meglepetést okozni nekik. Őt könnyebb lesz támadás és védekezés között cserélni a második félidőben, így valószínűleg több játéklehetőséget kap majd, ami nagyon jól jöhet a Fradinak.

Vége az első félidőnek.

30. perc: Tomori faultos lövését elengedték, Penezic időn túli szabaddobását blokkoltuk.

30. perc: Penezic betört Cifra mellett, megint belőtte. 15-12

29. perc: Cifra lövését ezúttal védte Grubisic.

28. perc: Mavsar is átejtette Pastrovicsot a másik szélről. 14-12

28. perc: Szucsánszki előtt teljesen szétnyílt a fal, ő átment és belőtte. 13-12

27. perc: Penezic kétszer lőhetett passzív helyzetből, előbb blokkal, majd Pastroviccsal találkozott a labda.

26. perc: Szekerczés jónak tűnő átlövését reflexmozdulattal védte Grubisic, de csapata eladta a labdát, ami után Cifra újra eredményes volt beállóból. 13-11

25. perc: Martín a jobb szélről szépen ejtette át Pastrovicsot. 13-10

24. perc: Szekerczés remek bejátszásával Cifra befordult, a jobb alsóba lőtt. 12-10

24. perc: Belemenés miatt újra a Fradié a labda.

23. perc: Eladta a labdát a Krim, végigvitte a lerohanást a Ferencváros, de Grubisic védte Szamoránsky lövését.

23. perc: Tone Tiselj időt kért.

22. perc: Tomori átlövési kísérletét olvasták a védők, majd Vérten ejtett a kapu mellé.

21. perc: Több rossz, de visszafújt lövés után Tomori átlövését olvasta Grubisic, majd Mavsar indult és belőtte. 12-9

20. perc: Torstensson felborította Pastrovicsot, aki némi ápolásra szorult, de folytatja.

20. perc: Torstensson mellé lőtt, majd labdát szerzett a lassúnak bizonyuló Tomorival szemben és ziccerből talált be. 11-9

20. perc: Tomori a bal szélre került, a hosszú felsőbe lőtt. 10-9

19. perc: Lazovicnak maradt helye középen, a bal alsóba lőtt. 10-8

19. perc: Szekerczés bal oldalról lőtt a hosszú alsóra, a kapufát találta el.

18. perc: Elrontott ferencvárosi támadás után Pastrovics szépen védte Penezic közbelövését.

16. perc: Penezicet későn fogadta Cifra középen, a hazaiak játékosa a jobb alsóba lőtt. 9-8

16. perc: Szekerczés szép passzcsel után tört be egyedül és szerzett gólt. 8-8

15. perc: Az edző védekezésben adott tanácsokat az egy az egy elleni párharcokhoz. "Semmi gond, csináld tovább!" - mondta.

15. perc: Elek Gábor időt kért.

15. perc: Penezic újra könnyedén tört be és pattintott a kapuba. 8-7

14. perc: Szucsánszki passzívból elengedett alsó lövését védte Grubisic.

14. perc: Tomori eladta a labdát, de a frissen beállt Pastrovics nagy ziccert fogott!

13. perc: Dajka átlövését Grubisic ütötte a kapu fölé, majd Penezic szépen emelkedve lőtt a bal alsóba. 7-7

12. perc: Lazovic könnyed betörés után szerzett ziccergólt. 6-7

12. perc: Tomori megint talpról talált be. 5-7

11. perc: Szucsánszki labdát szerzett, kapufára ejtett, majd Kovacsicz-cal együtt megőrizte a játékszert.

10. perc: Torstensson könnyedén tört át a magyar falon, egyenlített, de Tomori sem tétovázott, talpról lőtt gólt. 5-6

10. perc: Tomori a jobb oldalon tört be szép ütempassz után, nem hibázott a ziccernél. 4-5

9. perc: Penezic passzív helyzetben magasan fölé lőtt.

8. perc: Tomori játszott be Szamoránskynak, aki befordult és a leülő Grubisic felett talált be. 4-4

8. perc: Tomori jó betörésénél Wörz a levegőben lökött rajta, két perc.

7. perc: Vérten viszonylag jó szögből kapu fölé lőtt, Wörz újabb lendületes érkezéssel szerzett gólt. 3-4

6. perc: Szucsánszki átlövését olvasta Grubisic, majd Dajkát verte meg könnyen Wörz, aki egyenlített is. 3-3

6. perc: Penezic nehéz labdával is jól emelkedett és szerzett gólt. 2-3

5. perc: Szucsánszki remek ütemben érkezve lőtte el a blokk mellett a jobb alsóba a labdát kilenc méterről. 1-3

5. perc: Piedade követett el belemenést.

4. perc: Vérten nagyszerűen piszkált bele egy passzba, meglett a labda, de Grubisic védte Kovacsicz nehéz szögből leadott lövését.

3. perc: Passzív helyzetből lőtt test mellett Szucsánszki, a bal alsóba került a labda. 1-2

2. perc: Gyorsan elvesztették a labdát a mieink, de Martín rálépett a vonalra Abramovics kapuja előtt.

2. perc: Lazovic keresztmozgás után a bal oldalról lőtt a bal alsóba. 1-1

1. perc: Tomori a bal oldalon tört be és a rövid felsőbe lőtte a meccs első gólját. 0-1

1. perc: A Ferencváros kezdte a mérkőzést.

19:29 - A sok sérüléssel bajlódó magyar csapatot újabb baj érte, a heti utolsó edzésen Deáki Dóra is megsérült, porcleválás miatt térdműtét vár rá. Ő elsősorban a védekezésben hiányozhat.

19:28 - Zácsik Szandra a napokban elmondta a hatharom.com-nak, hogy örülne, ha ezen a mérkőzésen sikerülne nyernie a Fradinak, mivel akkor már meglenne a továbbjutás, és "csak" a csoportgyőzelemért kellene tovább küzdeni.

19:26 - A Valcea szombaton másodszor is legyőzte a Zvezda Zvenyigorodot, így életben tartotta továbbjutási reményeit, azaz a Ferencváros esetleges vereségével bonyolult lehetne a csoport állása.

19:25 - Mivel két héttel ezelőtt hazai pályán győzött a Fradi, kétpontos előnnyel vezeti a 2. csoport tabelláját a Krim előtt.