Északi sí-vb

Björgen "korrigálta" a szervezők kínos rajtszám bakiját - fotó

Az olasz szervezők már a verseny előtt világbajnoknak kiáltották ki Marit Björgent - aki végül az is lett...

A Val di Fiemmében zajló északi sí világbajnokság első aranyérmét még csütörtökön a norvég Marit Björgen szerezte meg. A döntőben nagy fölénnyel diadalmaskodó, immáron kilencszeres világbajnok norvég sífutó győzelmi öröméről készült képek bejárták a világsajtót, amelyen csak keveseknek tűnt fel egy kínos baki. Az olasz szervezők ugyan gondosan előkészítették a vb-címvédőknek járó megkülönböztető trikót (Björgen nyerte ugyanis két éve Oslóban is a sprintet), amelyet a norvég sífutó annak rendje és módja szerint végig viselt is.

Utólag derült csak ki, hogy a "2011-világbajnoka" feliratú trikó helyett a "2013-világbajnoka" felirattal ellátott, már a győztesnek előkészített trikót viselte Björgen végig a verseny alatt. Még szerencse, hogy végül a norvég nyert, így nem hozta még kínosabb helyzetbe a szervezőket...