Vina del Mar-i tenisztorna

Nadal egyesben és párosban is elbukott

Keserédes véget ért Rafael Nadal menetelése a a chilei Vina del Marban zajló, 410 ezer dollár összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán: a hét hónapos szünet után visszatérő spanyol az egyes és a páros döntőt is elbukta.

Nadal egyesben a fináléig szettet sem vesztett, ott viszont nagy meglepetésre három játszmában, 2 óra 46 perc alatt kikapott az argentin Horacio Zeballostól. A világranglista 73. helyén álló játékos karrierje első ATP-serlegét emelhette a magasba, amivel egyből harminc helyet javított a rangsorban. Nadal 41 salakos fináléjából ez volt az ötödik, amelyet elveszített.

"Nem ez volt életem legjobb meccse, sok jel mutatja, hogy még nem vagyok csúcsformában. Ezzel együtt remélem, hogy ez a torna sok versenynek és jó eredménynek a kezdete" - nyilatkozta a 26 éves Nadal.

A volt világelső spanyol párosban az argentin Juan Monaco oldalán is elbukta a döntőt, az olasz Paolo Lorenzi, Potito Starace páros 6:2, 6:4-re nyert ellenük.