Australian Open

Sarapova tovább menetel

A 2. kiemelt Marija Sarapova simán jutott tovább a 4. fordulóba, miután két szettben győzni tudott az amerikai Venus Williams ellen.

Marija Sarapova úgy kezdte a mérkőzést, ahogy az előzőt abbahagyta. 4:0-ig Venus Williams bele sem tudott szólni a játékba, az 5. game-ben  azonban sikerült megtörnie az orosz menetelését és az idei tornán először sikerült valakinek játékot nyernie ellene. Ez nem zavarta meg Sarapovát és 6:1-re behúzta az első szettet.

A második szettben is az orosz akarata érvényesült. 5:1-nél Sarapova szerválhatott a meccsért, azonban Williams felszívta magát. Sikerült elvennie ellenfele adogatását, utána pedig hozni tudta sajátját. Sarapova ismét szerválhatott a mérkőzés megnyeréséért, ezúttal nem hibázott és továbbjutott a 4. fordulóba.

Az orosz szőkeség sima győzelmével a találkozóra vonatkozó tippünk is bejött.

Sarapova következő ellenfele a világranglista 43. helyén álló belga Kirsten Flipkens lesz. Egymás elleni mérlegük 2-0 Sarapovának. Legutóbb a 2010-es Roland Garroson találkoztak, ahol az orosz diadalmaskodott két sima szettben.

Flipkens (belga)-Savinyikh (orosz) 6:2, 4:6, 6:3
Az Eurosport és a Hatharom.hu közös játéka!
Nyerd meg Roger Federer teniszfelszerelését!
Az Australian Open ideje alatt minden nap kiválasztunk egy mérkőzést a (helyi idő szerinti) esti programból, Neked pedig nincs más dolgod, mint tippelni a meccsre, és máris megvan a lehetőséged, hogy nyerj velünk!