Angol Ligakupa

Edzőmeccset nyert a Chelsea, hosszabbításra kényszerült a Manchester City

A Chelsea nagyon könnyen, 6-0-ra győzte le az előző szezonban még a Premier League-ben szereplő, de már másodosztályú Wolverhampton Wandererst az Angol Ligakupa 3. fordulójában.

A Chelsea ugyan messze nem a legerősebb felállásában játszott - Turnbull, Azpilicueta, Bertrand, Moses, Romeu és Lucas Piazon is a kezdőben volt -, de nagyon gyorsan vezetést szerzett. Egy oldalsó szabadrúgás után Cahill érkezett Mata beadására a negyedik percben, és be is talált a kapuba. (1-0)

A 7. percben pedig a bátrabbak már lefutottnak is láthatták a meccset, hiszen Bertrand is eredményes volt. (2-0)

A Chelsea játékosai örülnek a Wolverhampton ellen szerzett góljuknak az Angol Ligakupában 2012-ben.

Bő negyedóra után már tényleg nem volt miről beszélni, Mata és Torres remekül kényszerítőztek, utóbbi pedig már a Chelsea harmadik gólját lőtte. Ahogy Clive Walker szakkommentátor megjegyezte: "Férfiak játszottak a kisfiúk ellen." (3-0)

A második félidő elején a játékvezető is tovább segítette a Chelsea-t, hiszen Moses műesése után tizenegyest ítélt, amit a hétfőn születésnapját ünneplő Oriol Romeu végezhetett el, és mivel belőtte, megszerezte első gólját a Kékek mezében. (4-0)

A kezdőként, állítólag saját kifejezett kérésére szereplő Fernando Torres is megszerezte a maga találatát az 58. percben, majd Moses is bebólintott még egy labdát az ötösről a 71. minutumban, így megalázó különbséggel győzte le a Chelsea a Wolverhamptont, és jutott a 4. fordulóba. (6-0)

3. forduló
Swindon Town (III.)-Burnley (II.) 3-1 (2-0)
gólszerzők: Benson (19.), Williams (42.), Archibald-Henvil (83.), illetve Austin (74.)
West Ham United-Wigan Athletic 1-4 (1-3)
gólszerzők: Maiga (7.), illetve Boselli (14., 41.), Ramis (38.), Gomez (84. - büntetőből)
Leeds United (II.)-Everton 2-1 (1-0)
gólszerző: White (4.), Austin (69.), illetve Distin (81.)
Preston North End (III.)-Middlesbrough (II.) 1-3 (1-2)
gólszerzők: King (40.), illetve Ledesma (13.), Zemmama (18.), Smallwood (61.)
Southampton-Sheffield Wednesday (II.) 2-0 (1-0)
gólszerző: Rodríguez (30., 78. -  a másodikat büntetőből)
Chelsea-Wolverhampton (II.) 6-0 (3-0)
gólszerzők: Cahill (4.), Bertrand (8.), Mata (17.), Romeu (53. - büntetőből), Torres (58.), Moses (71.)
Crawley Town (III.)-Swansea 2-3 (1-1)
gólszerzők: Simpson (45+1.), Akpan (62.), illetve Michu (27.), Graham (74.), Monk (90+2.)
Bradford City (IV.)-Burton Albion (IV.) 3-2 (0-2, 2-2, 2-2) - hosszabbítás után
gólszerzők: Wells (83., 90.), Darby (115.), illetve Kee (18.), Webster (30.)
Manchester City-Aston Villa 2-4 (1-0, 2-2, 2-3) - hosszabbítás után
gólszerzők: Balotelli (27.), Kolarov (64.) illetve Barry (59. - öngól), Agbonlahor (70., 113.) N'Zogbia (96.),
Milton Keynes Dons (III.)-Sunderland 0-2
gólszerző: Gardner (54.), McClean (82.)