Wimbledon

Tsonga esőszünetekkel szabdalt mérkőzésen győzte le Fish-t

Jo-Wilfried Tsonga négy játszmában győzte le Mardy Fish-t, a negyeddöntőben pedig Philipp Kohlschreiber ellen játszhat. A férfiak mezőnyéből utolsóként Jo-Wilfried Tsonga is biztosította helyét a legjobb nyolc között az angol nyílt teniszbajnokság keddi játéknapján Wimbledonban. Az ötödik helyen kiemelt francia versenyző 3 óra 18 perc alatt győzte le az amerikai Mardy Fish-t az esőzés miatt többször félbeszakadt nyolcaddöntőben.

Négy játszmában, 4:6, 7:6, 6:4, 6:4-re győzött a több mint három órán át tartó, a Wimbledonra zúduló eső miatt többször megszakított mérkőzésen Jo-Wilfried Tsonga a 10. helyen kiemelt amerikai Mardy Fish ellen az angol nyílt teniszbajnokság keddi, utolsó nyolcaddöntőjében. A francia versenyző az első játszmában több ki nem kényszerített hibát vétett ellenfelénél és első adogatásaiból sem tudott a megszokott hatékonysággal pontokat szerezni. A második szettet szoros küzdelemben, 7-4-es rövidítéssel nyerte, az utolsó két játszmában viszont már 13 ásszal és magabiztos adogatójátékkal tette biztossá győzelmét.

Jo-Wilfried Tsonga Wimbledonban

A 27 éves Jo-Wilfried Tsonga tavaly az elődöntőig menetelt Wimbledonban és erre ezúttal is meg lesz az esélye, hiszen a legjobb nyolc között a 27. helyen kiemelt német Philipp Kohlschreiber ellen lép pályára.