EURO 2012

Jiraceké az Eb-k negyedik leggyorsabb gólja - videó

Az Európa-bajnokságok történetének negyedik leggyorsabb gólját szerezte a cseh Petr Jirácek, aki a harmadik percben vette be a görögök kapuját a lengyel-ukrán közös rendezésű kontinenstorna keddi játéknapján.

A Wolfsburg középpályása 2:15 percnél lőtt gólt Halkiasz kapusnak, s ezzel az angol Michael Owen 2004-ben a portugálok ellen szerzett találatát szorította hátrébb az örökranglistán.

Az Európa-bajnokságok leggyorsabb találata is a görögökhöz kötődik: 2004-ben az orosz Dmitrij Kiricsenkónak 1:07 percre volt szüksége ahhoz, hogy vezetéshez juttassa ellenük csapatát. A görög együttes akkor, a keddihez hasonlóan, 2-1-re elveszítette a találkozót, a folytatásban viszont meg sem állt a végső győzelemig.