London 2012

50 nappal London előtt 155 fős a magyar csapat

megosztom

50 nap múlva, július 27-én kezdődik a XXX. nyári olimpia Londonban. Az ötkarikás sporteseményre jelenleg 150 fős magyar csapat nevezhető.

Az olimpiai "A" szintet eddig 103, a "B" szintet 26 sportoló teljesítette, továbbá a női és félrfi vízilabda-válogatott, és a férfi kézilabdacsapat is ott lesz Londonban.

A kvalifikációs szabályok szerint atlétikában egy versenyszámban maximum három "A" szintes sportoló nevezhető, illetve ha nincs "A" szintes, akkor egy "B" szintes sportoló.

Úszásban a kvalifikációs szabályok szerint egy versenyszámban maximum kettő "A" szintes sportoló nevezhető, illetve ha nincs "A" szintes, akkor egy "B" szintes sportoló.

Atlétikában és úszásban a kvalifikációs idő befejeztével tesznek javaslatot  a szövetségek, hogy kiket javasolnak az olimpiai indulásra.

A jelenlegi magyar olimpiai csapat:
Kvótát szerzett:
- Asztalitenisz: Póta Georgina, Tóth Krisztina, Zwickl Dániel, Pattantyús Ádám
- Birkózás: Bácsi Péter, Lőrincz Tamás, Módos Péter, Deák Bárdos Mihály (kötöttfogás), Hatos Gábor, Ligeti Dániel (szabadfogás), Sastin Marianna
- Evezés: Juhász Adrián, Simon Béla (kormányos nélküli kettes), Varga Tamás, Hirling Zsolt (könnyűsúly kétpár)
- Judó: Ungvári Miklós, Csoknyai László, Madarász Tamás, Bor Barna, Csernoviczki Éva, Karakas Hedvig, Mészáros Anett, Joó Abigél
- Kajak-kenu: Dombi Rudolf, Kökény Roland (k-2 1000), további 5 kajakos, 1 kenus és 6 női kvóta
- Kézilabda: férfi válogatott (14 fő)
- Kerékpársport: Lovassy Krisztián (országúti mezőny verseny), Parti András (hegyi-kerékpár)
- Ökölvívás: Harcsa Zoltán, Káté Gyula, Varga Miklós
- Öttusa: Kasza Róbert, Kovács Sarolta, Tóth Adrienn, Marosi Ádám
- Sportlövészet: Sidi Péter, Csonka Zsófia, Bognár Richárd
- Súlyemelés: Nagy Péter (ólomsúly)
- Szinkronúszás: Czékus Eszter, Kiss Szofi
- Torna: Berki Krisztián, Hidvégi Vid, Böczögő Dorina
- Triatlon: Kovács Zsófia
- Vitorlázás: Detre Diána, Gádorfalvi Áron, Berecz Zsombor (Cholnoky Sára tartalék)
- Vívás: Imre Géza (párbajtőr), Szilágyi Áron (kard), Mohamed Aida (tőr), Szász Emese (párbajtőr)
- Vízilabda: férfi válogatott, női válogatott (13 - 13 fő)
 
"A" szintesek:
- Atlétika: Pars Krisztián, Kiss Dániel, Kővágó Zoltán, Erdélyi Zsófia, Kálovics Anikó, Rakonczai Bea, Fazekas Róbert, Márton Anita
- Úszás: Bernek Péter, Biczó Bence, Bohus Richárd, Cseh László, Gyurta Dániel , Hosszú Katinka , Jakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka, Kis Gergő, Molnár Ákos, Mutina Ágnes, Risztov Éva, Verrasztó Evelyn, Verrasztó Dávid, Takács Krisztián, Gyurta Gergely, Kozma Dominik, Balog Gábor
 
"B" szintesek:
- Atlétika: Deák Nagy Marcell, Farkas Györgyi, Kazi Tamás, Kovács Tamás, Kürthy Lajos , Madarász Viktória, Minczér Albert, Orbán Éva, Rácz Sándor, Juhász Vanda
- Úszás: Pulai Bence, Dara Eszter, Povázsai Eszter, Sztankovics Anna, Szekeres Dorina, Szilágyi Lilliána, további tíz sportoló, akik a kvalifikált öt váltó kiegészítő versenyzői


 

megosztom