Roland Garros

Del Potro szűk egy óra alatt fejezte be vasárnapról maradt meccsét

Juan Martin del Potro nyerte a negyedik játszmát hétfőn Tomas Berdych ellen a francia nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében, kettejük vasárnap este sötétedés miatt félbeszakadt mérkőzésén, így továbbjutott.

Juan Martin Del Potro köszönti a közönséget a Tomás Berdych elleni győzelmét követően a Roland Garroson 2012-ben.

A vasárnap este 2-1-es szettelőnyt szerzett argentin teniszező sokkal jobban kezdte a negyedik játszmát, cseh ellenfele rengeteget hibázott. Del Potro így gyorsan brékelőnybe is került, amit azonban nem tudott végigvinni, Berdych összeszedte magát a szett második felére, és ki tudott egyenlíteni.

A korábbi US Open-győztes azonban emelni tudott a színvonalon, 6:5 után újra brékelt, ezzel megnyerte a játszmát és az elhúzódó mérkőzést is.

Del Potro a negyeddöntőben a svájci Roger Federerrel mérkőzik.