Debreceni úszó Eb

Két magyar döntős lesz női 200 gyorson is

Verrasztó Evelyn és Mutina Ágnes is bejutott a női 200 méteres gyorsúszás szombati döntőjébe a debreceni úszó Eb-n.

A női 200 méteres gyorsúszás elődöntőiben két magyar versenyzőért, Verrasztó Evelynért és Mutina Ágnesért is szurkolhattunk. Előbbi az első futamban kapott szerepet, ahol 1:59,72-t úszott, ami összesítésben a hetedik helyhez volt elegendő, Mutina a második futamban csak ötödik lett ugyan, de 2:00,15-ös időeredményével nyolcadik helyen ő is finalista lett.

"Az volt a cél, hogy kerüljünk be a döntőbe, mert úgy néz ki, hogy kezdünk alkalmazkodni ehhez a számhoz. Örülünk neki, hogy megvan a finálé" - nyilatkozta Verrasztó a célban. "Egyikünk sem volt igazán formában, de próbáltunk nem csalódást okozni a közönségnek" - tette hozzá Mutina Ágnes.