Sportlövészet

Sidi Péter szétlövésben maradt le a müncheni döntőről légpuskában

A londoni olimpiára készülő Sidi Péter a tizedik helyen végzett a férfi légpuskások között a müncheni sportlövő Világkupa-verseny szerdai nyitónapján.

A viadal honlapja szerint a szám többszörös Európa-bajnoka és 2010-es világbajnoki ezüstérmese a 60 lövéses alapversenyt 597 körrel zárta, hetes holtversenyben a negyedik helyen, így szét kellett lőnie a nyolcas döntőért. A ráadásban 50,2 kört ért el öt lövéséből, amivel utolsó lett a szétlövés mezőnyében, s így kiszorult a fináléból.

Sidi a múlt heti, milánói Vk-viadalon hatodik lett ebben a számban.

A további két magyar közül Háner Tamás 588 körrel a 78., Somogyi Péter pedig 584-gyel a 94. pozícióban zárt Münchenben.

Szerdán még a női légpuskások versenyét bonyolítják le a bajor városban, ebben a számban Karmacsi Ildikó, Biatovszki Mira és Szijj Katinka képviselik a magyar színeket.