Debreceni Úszó Eb

Egy arany, egy ezüst és két bronz a magyarok szerdai mérlege

Sikereses napot zártak úszóink a Debrecenben zajló Európa-bajnokságon, hiszen a négy megrendezett fináléban összesen négy érmet sikerült szereznie a magyar csapatnak.

A legfényesebb medált Cseh László szállította, aki 200 m vegyesen több mint egy másodperces előnnyel ért be elsőként a célba. Cseh zsinórban negyedik alkalommal nyerte meg a számot, karrierje során pedig a kilencedik Európa-bajnoki aranyérmét gyűjtötte be, ezzel pedig beállította Egerszegi Krisztina csúcsát. Ebben a számban Verrasztó Dávid is rajtkőre állt, végül a hatodik helyen végzett.

A napi nyitószáma az 1500 méteres férfi gyorsúszás volt, melyben érdekelt volt a világbajnoki bronzérmes Kis Gergő valamint az olimpiai kvótára hajtó Gyurta Gergely is. Előbbi végül a 400 méter után ismét másodikként ért célba, Gyurta inkább az órával volt nagy versenyben, ugyanis a harmadik hely mellett a 15:11.83 perces olimpiai A-szintért is küzdött, és ez 15:04.38-as idejével össze is jött neki.

A nap meglepetésembere Kozma Dominik volt, aki 200 méteres gyorsúszásban a harmadik helyet szerezte meg. A legjobb idővel a döntőbe kerülő 21 éves versenyző élete első Európa-bajnoki érmét szerezte ezzel a felnőttek között.