Debreceni úszó Eb

Ma nem lesz magyar érem - Bernek 4. lett 100 háton

Bernek Péter érte el a keddi nap legjobb magyar eredményét a döntőkben, aki negyedik lett a 100 méteres férfi hátúszásban.

A keddi versenynap egyetlen magyar érdekeltségű fináléjában, a férfi 100 méteres hátúszásban két magyar úszóért is szurkolhattunk. A kettes pályán az ifjúsági olimpiai bajnok Bernek Péter, a hatoson pedig a hétfőn olimpiai A-szintet úszó békéscsabai Bohus Richárd várta a finálét. Az első hossz után a görög Grigoriadisz fordult elsőként, Bernek hatodikként, Bohus pedig hetedikként fordult. A versenyszámot végül a görög úszó nyerte (53,86) meg, aki ezzel élete legnagyobb sikerét érte el, míg Bernek végül (54,77) a negyedik, míg Bohus (55,00) a nyolcadik helyen zárta a döntőt. Bernek időeredménye elmaradt az A-szinttől (54,40), így korábban hiába volt korábban B-szintje is, egyik legjobb hátúszónknak veszélybe került londoni szereplése ebben a számban.