Atlétika

Gebrselassie fölényesen győzött Manchesterben

A 10000 méteren kétszeres olimpiai bajnok, korábbi maratoni csúcstartó etióp Haile Gebrselassie nyerte a nagy hagyományú manchesteri utcai futóversenyen a 10 km-es számot.

A 39 éves hosszútávfutó a világ idei legjobb eredményével, 27:39 perc alatt teljesítette a távot, mögötte két honfitársa, Tsegay Kebede és Ayele Abshero állhatott dobogóra. A nők között a kenyai Masai Linet nyert, az olasz Nadia Ejjafini valamint a szintén kenyai Doris Changiwo előtt.

Gebrselassie nem indul az olimpián, a korábbi világcsúcstartó ugyanis az utóbbi hónapokban nem tudott megfelelő versenyt futni, így az etiópok inkább a jobb időeredményeket elérő versenyzőikre bízzák a fő rivális kenyaiak legyőzését a maratonfutásban.