Triatlon

Magyar negyedik hely a texasi triatlon Ironman-viadalon

Major József a negyedik helyen ért célba a közel 2500 induló között a texasi triatlon Ironman-versenyen.

A www.terepsport.hu honlap tájékoztatása szerint a többszörös magyar bajnok sportoló hatalmas hátránnyal indult a kerékpáros szakasznak – az úszás a gyenge száma -, de egyenletesen javuló teljesítménnyel egyre előrébb került.

A versenyt hatalmas csatában az amerikai Jordan Rapp nyerte honfitársa, Justin Daerr előtt, míg a harmadik a svájci Mathias Willisau lett.

Csőke Balázs remek úszás és kerékpározás után az első öt között indult futni, de többször görcsöt kapott, s így végül a 20. helyen ért célba.

Az Ironman-versenyek során a résztvevők 3,8 km-t úsznak, 180 km-t kerékpároznak és végül 42,195 km-t, azaz maratoni távot futnak.