MotoGP

Lorenzo jubilált Le Mans-ban és átvette a vezetést

Jorge Lorenzo győzött a királykategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság Francia Nagydíján. A spanyol motoros Pályafutása negyvenedik futamgyőzelmét aratta, és átvette a vezetést a pontversenyben.

Pályafutása negyvenedik futamgyőzelmét aratta Jorge Lorenzo

Lorenzo már tavaly és tavalyelőtt is első volt MotoGP-ben a Francia Nagydíjon. A második helyen Valentino Rossi végzett, az utosló körben előzte meg Casey Stonert - a hétszeres világbajnok legutóbb szintén Le Mans-ban állhatott fel a dobóra, 2011-ben. A harmadik helyen a címvédő és eddigi vb-éllovas Stonert intették le. Az ausztrál versenyző a csütörtökön jelentette be, hogy a szezon végén szögre akasztja a bukósisakot.

Moto2-ben a svájci Thomas Lüthi, Moto3-ban pedig a francia Louis Rossi győzött. Előbbi géposztályban a spanyol Julian Simon okozott mókás pillanatokat a nézőknek, üzemanyag nélkül ért célba a Suterrel, a célegyenesben már tolta versenygépét, de szerzett három pontot. A Le Mansi-i születésű Rossi először nyert futamot.

A vb következő versenyét, a Katalán GP-t két hét múlva rendezik.

Eredmények:
MotoGP:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 49:39.743
2. Valentino Rossi (olasz, Ducati) 9.905 mp hátrány
3. Casey Stoner (ausztrál, Honda) 11.298 mp h.
Az élcsoport állása a negyedik futam után (még 14 van hátra): 1. Lorenzo 90 pont, 2. Stoner 82, 3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 65

Moto2:
1. Thomas Lüthi (svájci, Honda) 50:02.816 perc
2. Claudio Corti (olasz, Honda) 6.354 mp hátrány
3. Scott Redding (brit, Honda) 12.162 mp h
Az élcsoport állása a negyedik futam után (még 13 van hátra): 1. Pol Espargaro (spanyol, Honda) 71 pont, 2. Marc Marquez (spanyol, Honda) 70, 3. Lüthi 68

Moto3:
1. Louis Rossi (francia, Honda) 49:12.390 perc
2. Alberto Moncayo (spanyol, KTM) 27.348 mp hátrány
3. Alex Rins (spanyol, Honda) 28.899
Az élcsoport állása a negyedik futam után (még 13 van hátra): 1. Sandro Cortese (német, KTM) 67 pont, 2. Maverick Vinales (spanyol, Honda) 55, 3. Luis Salom (spanyol, KTM) 49