Giro d'Italia

Az idősebb Schleck sérülés miatt feladta, és a Tourra koncentrál

Sérülés miatt a vasárnapi 15. szakaszon feladta a Giro d'Italia országúti kerékpáros körversenyt Frank Schleck, a RadioShack csapat luxemburgi kerekese.

A versenyző - akit egy sérült társa helyett neveztek be a viadalra - még a 11. etapon bukott, vállzúzódást szenvedett, s most a szakasz 15. kilométernél úgy döntött: nem terheli tovább a sérült testrészt. Frank Schleck összetettben a 11. helyen állt.

A kerekes eredetileg nem is akart indulni a Girón, kizárólag a júliusi Tour de France-ra szeretett volna összpontosítani, ahol testvérét, Andyt akarja győzelemhez segíteni. Andy Schleck utólag lett a 2010-es Tour bajnoka, miután az eredeti győztest, a spanyol Alberto Contadort doppingolás miatt megfosztották címétől.