A finnek és az oroszok továbbra is magabiztosak

• MTI/Molnár Dávid

A svéd-finn közös rendezésű vb-n tovább folytatódott az oroszok és a finnek meggyőző teljesítménye. A társházigazdák a franciákon gázolták át, míg az oroszok a dánokat verték le, az Egyesült Államok és Csehország pedig a fehéroroszok, illetve a lettek ellen gyűjtötték be a három pontot.

Jussi Jokinen gólját ünneplik a finnek

Bezsebelte hőn áhított első kiütéses győzelmét az idei vb-n a társházigazda finn jégkorong-válogatott. A finnek két 1-0-s sikerrel rajtoltak el a hazai rendezésű tornán, majd két nappal ezelőtt a svájciakat kapták el 5-2-re, ezúttal pedig a franciákkal törölték fel a jeget egy 7-1-re végződő találkozón. A csapat legjobbja a csapatkapitány, Mikko Koivu lett, aki gólja mellé három asszisztot is összekapart, de igazából a finnek egész sora kiválóan működött, és senki sem hagyta két pontnál alább.

A házigazdák tehát veretlenek maradtak, és tökéletes mérkőzéssel hangolódtak a pénteki szuperderbire, amit majd a legfőbb kihívójuk, a kanadaiak ellen vívnak meg. Előreláthatólag annak a meccsnek a győztese a csoport élén fog végezni.

A helsinki nyolcas másik mérkőzésén az Egyesült Államok a Fehéroroszokkal csaptak össze, és könnyedén nyertek, így az újabb három ponttal őrzik a harmadik helyüket a csoportban a svájciak és a szlovákok előtt.

Kazahsztán 4 0 0 0 4 8-18 0
GY=győzelem, HGY=hosszabbításos győzelem, HV=hosszabbításos vereség, V=vereség, GA=gólarány

A stockholmi csoportban pihentek az eddig bombaformában lévő svédek, helyettük a csehek és az oroszok léptek pályára, mindkét gárda 3-1 arányban győzött ellenfelével szemben. Az oroszok 52 alkalommal zúdítottak korongot a dán kapura, így a 3-1-es végeredmény még a skandinávok szempontjából hízelgő. Ezzel szemben a csehek alaposan megszenvedtek a lettekkel, és csupán a záró játékrészben lőtt két góllal tudták eldönteni a mérkőzést.

Ebben a csoportban is lesz izgalom pénteken, hiszen a két veretlen gárda, a svéd és az orosz nemzeti együttes fog összecsapni, egy előreláthatólag rendkívül izgalmas mérkőzésen. A meccs nyertese itt is nagy esélyekkel fog pályázni a csoportgyőzelemre két fordulóval a vége előtt.