Női kézilabda

Kétgólos előnyben a Győr a visszavágó előtt

A női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjének első mérkőzésén a Győri AUDI ETO KC 29-27-re legyőzte a montenegrói Buducsnoszt Podgorica együttesét. A kisalföldiek végig előnyben játszottak, a vége előtt hét perccel még ötgólos fórban voltak, de a hajrából a vendégek jöttek ki jobban. A magyar csapatban Görbicz Anita 12 gólig, a vendégeknél Bojana Popovics 14 találatig jutott.

Hatalmas küzdelmet hozott a világ két legjobb csapatának csatája

A Győr ezt megelőzően egyszer vívott BL-döntőt, ám 2009-ben kikapott, míg összességében eddig hat európai kupafinálét veszített el. A rivális most először került a legrangosabb kontinentális kupa döntőjébe.

A szurkolók a kezdés előtt elénekelték a magyar himnuszt, az MKB Veszprém férficsapata korábban ilyenért felfüggesztett pénzbüntetést kapott az európai szövetségtől (EHF), amelynek képviselői most is árgus szemmel figyelték a bevezetést.

Két győri gól után Haraldsen megfogta Popovic ejtett hetesét, majd Katarina Bulatovic büntetőjét is. A két vendégjátékos a BL-góllövőlistájának második és harmadik helyezettje. Az ebben a rangsorban éllovas Görbicz – aki most irányítót és balszélsőt is játszott különböző szakaszokban – gyorsan kétszer is betalált. Az első Podgorica-gólra kilenc percet kellett várni, az ex-győri – és az ETO-val a szezonban is sokat tréningező – Djokic lőtte (3-1).

Lassan magukhoz tértek a vendégek, nem szakadtak le, jó átlövéseikkel tartották a lépést, ám Cvijic második kiállításakor 7-4-re ellépett a Győr. Közben ment a lélektani hadviselés: aki gólt lőtt, hatalmasat üvöltött a hozzá legközelebb álló rivális arcába.

Ahogy kiegészültek a montenegróiak, Popovic révén felzárkóztak, majd rövid időre egyenlítettek (12-12). A nézőtéren közben a vendégszurkolók egy csoportja összecsapott a győri drukkerek és a közéjük álló rendőrökkel, percekbe telt, mire helyre állt a rend.

A fordulás után folytatódott Görbicz-Popovic gólpárbaj, majd Amorimot találata után kiállították. Visszatérését újabb góllal jelezte a brazil légiós. Mindkét csapat kőkeményen védekezett, megszaporodtak a büntetések, sok volt a kisebb sérülés, de mindenkit sikerült helyben kezelni. Taktikát váltott az ETO, Löke külön őrizte Popovicot, és a norvég beállóst is egyre többet keresték támadásban a társak. Görbicz közben olyan hetest dobott, hogy Woltering nem is mozdult rá, mereven állt a gólvonalon.

Negyedórával a vége előtt 21-18-ra elhúzott a Győr, majd amikor sorozatban négyszer talált be a házigazda, a 47. percben, 23-18-nál időt kért a vendégek mestere, Dragan Adzic. Görbicz szenzációs alakításával - labdaszerzés, védők megbolondítása, majd éles szögből gól - 26-21 lett. A vendégek K. Bulatovics heteseivel tartották a lépést, de 27-23-nál ő is rontott.

A végén több hiba becsúszott, Popovic megint ellenállhatatlan volt, így a végén meg kellett elégedni a kétgólos sikerrel (29-27). Az utolsó hét percet 5-2-re nyerte a Podgorica.

A Győr norvég edzője, Karl Erik Böhn és élettársa, Heidi Löke a mérkőzésen gyászszalagot viselt a héten elhunyt honfitársuk, Alexander Dale Oen világbajnok, olimpiai ezüstérmes úszó emlékére. A pokolian keménynek és izgalmasnak ígérkező visszavágót jövő vasárnap rendezik Podgoricában.

Női Bajnokok Ligája, Döntő, 1. mérkőzés
Győri AUDI ETO KC - Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 29-27 (13-12)
Veszprém, játékvezetők: Fleisch, Rieber (németek)
Győr: Lunde-Haraldsen, Pálinger (kapusok), Amorim 4, Görbicz 12 (7), Gros, Hornyák, Kovacsics, Lekics 2, Löke 4, Orbán, Planéta, Radicsevics 4, Tóth, Vérten 3. Vezetőedző: Karl Erik Böhn.
Budocsnoszt: Woltering, Barjaktarovics, Vukcsevics (kapusok), Bozsovics, A. Bulatovics, K. Bulatovics 2 (1), Cvijics, Djokics 3 (1), Georgijevszkaja, Jovetics 1, Knezevics 1, Lazovics, Markovics, Mehmedovics, Miljanics 2, Popovics 15 (4), Radovics 1, Szavics 2. Vezetőedző: Dragan Adzics.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 10/6

Vége a mérkőzésnek! A Győrnek végül kétgólos előnyt sikerült kiharcolni az egy hét múlva esedékes visszavágóra.

60. perc: Amorim piros lapot harcol ki, de letelt a rendes játékidő.

60. perc: Popovics belövi a hetest. 29-27

60. perc: Görbicz-cel szemben ziccerben szabálytalankodnak, de a bírók nem fújtak, az utolsó fél percben támadhatnak a vendégek.

59. perc: Popovics megállíthatatlan, védővel a nyakán is betalál. 29-26

58. perc: A szélső Szavics szerzett gólt átlövésből. 29-25

57. perc: Támadót fújtak a bírók a montenegróiaknál, ezután Vérten robogott végig és szerzett gólt. 29-24

57. perc: Popovics lő akciógólt. 28-24

56. perc: Szenzációs játék után Görbicz hozta kihagyhatatlan helyzetbe Lökét. 28-23

55. perc: Újabb hetes, de Bulatovics nem tudott túljárni Haraldsen eszén.

54. perc: Popovics átadása után Cvijics harcol ki egy büntetőt, Bulatovics pedig ezt értékesíti. 27-23

52. perc: Lökéhez került szerencsével a labda, a hatosról a beállós nem is hibázott, a másik oldalon Haraldsen sokadszorra védi Bulatovics bombáját.  27-22

52. perc: Bulatovics hetesével zárkóznak a podgoricaiak. 26-22

51. perc: Görbicz labdát szerzett, majd végigfutva a pályán szinte nullszögből vette be a vendégkaput. 26-21

51. perc: Szép támadás után Radicsevics szélsőbefutásból eredményes, de gyorsan jön a válasz is. 25-21

49. perc: Dokic hetesére Pálinger jött be, védeni sikerült, de a kipattanót értékesítte az ex-győri. 24-20

49. perc: Haraldsen sokadik nagy védését követően Vérten ejt a kapu fölé.

48. perc: Görbicz Anita újabb büntetőt értékesít. 24-19

48. perc: Vendég időkérés után Popovics újabb akciógólt szerez. 23-19.

47. perc: Vérten Orsolya lerohanás után 23-18-ra vezet a Győr!

46. perc. Sikeres védekezés után Radicsevicset hozzák helyzetbe társai, aki nem is hibázik. 22-18

45. perc: Bulatovics nem adja fel, de Haraldsen nagyon érzi a montenegrói nehéztüzért. Amorim büntetőt harcol ki, Görbicz ezt is bevágja. 21-18

44. perc: Görbicz használ ki egy emberelőnyt, majd passza után Radicsevics hetest harcol ki, hanyag eleganciával értékesítette is. 20-18

43. perc: Haraldsen tartja a különbséget a két csapat között, remekel a kapuban a norvég portás, ezúttal Bulatovics lövését hárítja.

42. perc: Popoviccsal nem bírunk, 10. gólját szerzi. 19-18

41. perc: Lekics eladott labdája után Amorim támadás közben szed be egy kétperces kiállítást.

40. perc: Gyors gólváltás, Popovics és Löke is eredményes. 19-17

39. perc: Jó védekezés után sikeresen megúsztuk kapott gól nélkül, majd Radicsevics szorul némi ápolásra. Löke kap nagy labdát Görbicztől, de a beállós mellé dobta a vonalról.

37. perc: A hazai oldalon Görbicz is értékesít egy hetest. 18-16

37. perc: Dokic eredményes büntetőből. 17-16

36. perc: Bulatovics bombáját Haraldsen védi lábbal, Amorim lövése némi szerencsével a kapuba jut. 17-15

35. perc: Görbicz lövését védi Wortling, a másik oldalon Bulatovics ellen fújnak belemenést.

35. perc: Radovics gyorsan szépít beállóból. 16-15

34. perc: Emberhátrányban növeli előnyét az ETO, Radicsevics egy gyors támadás után került ziccerbe. 16-14

33. perc: Amorim átlövése után 15-14 ide.

32. perc: Jó védekezés után Görbicz lódult meg, majd szerezte meg hetedik gólját. 14-14

32. perc: Amorim lő a kapuba, de támadó hiba miatt elveszik a gólt. Marad a 13-13.

Vége az első félidőnek! 13-12-re vezet a Győr! Nehéz lesz a második félidő!

29. perc Időkérés a montenegrói csapatnál, Dragan Adzics nyugtatja lányait, bár erre a győrieknek is szüksége lenne.

28.perc Ezúttal a jobb oldal indul, Miljanics egyenlít (12-.12), mire leülnénk, már jön Amroim gólja (13-12)

27. perc Haraldsen megint véd egy távoli lövést, de a vendégek már jó egy perce támadnak. A norvég kapus újra mehet. Irány előre. Hornyák sajnos kihagyja a ziccert, a gyors ellentámadásból megint Popovics köszön be. 12-11

26. perc Görbicz ellenállhatatlan, a védőfal elől, 8 méterről lő a sarokba 12-10

25. perc. Megtalálták a bejátszást a montenegróiak. Újabb hetes jön, Popovics pedig gólt lő. 11-10

Popovics csúszik el, ápolni kell, de fél perc múlva folytatódhat a játék.

25. perc A mieink közben a játékra koncentrálnak, Lekics kap jó zsugát Görbicztől, 11-9

Sajnos jön a botrány, a felhevült montenegrói szurkolókat a rohamrendőröknek kell(ene) lehűtenie, Miljanics pedig gólt lő sajnos 10-9

22. perc Lazovics kiállítása után megint előnyben a magyarok. Hornyák kap egy hatalmas pofont, ami megtorlatlanul marad.

20. perc Haraldsen megint hetest fog, az indításból egy szép húzás végén Radicevics szerez gólt. 10-7. sajnos aztán Popovics indul meg, újra kettő közte 10-8

18. perc Görbe a szokásos alulról jövő lövését elereszti, megint kettő ide 9-7

17. perc Ami kiválóan működött 8:56-ig, az most nem jön össze, minden támadásból gólt dobnak a vendégek, Popovics tényleg kezd belelendülni... 8-7

15. perc Sajnos Dokics jó bejátszása után hetest kapnak a montenegróiak, Popovics belövi 7-5, majd egy gyors indításból Savics talál be, tíz másodperc két kapott gól... 7-6 Még szerencse, hogy Vérten befordul, megint kettő ide 8-6

15. perc Amorimnak teszik fel a labdát, megvan az őrületes átlövésgól !! 7-4

14. perc Sajnos Popovics kezd beindulni, megint belő egy átlövést, ráadásul emberhátrányból... 6-4

13. perc Popovics lövését Haraldsen a kapufára tolja. Az ellentámadásból Hornyákot rántják le a nyakánál fogja, Cvijics 2 percre kimegy. A hetest Görbicz Anita belövi, 3/3 eddig 6-3. Ezt az állást mi különösen szeretjük... :)

12. perc Löke beállóból gólt dob, marad megint a kétgólos előny 5-3

11. perc Görbicz negyedik mozdulatra dobja el a hetest, de bent van a hetes 4-2, igaz Bulatovics az ellentámadásból bevágja 4-3

10. perc: Popovics akció gólja után egy gólra felzárkózik a vendégcsapat. 3-2

9. perc: Hosszú idő után megszerzi első gólját a Buducsnoszt, az ex-győri Dokics talált be. 3-1

8. perc: Haraldsen csúcsformában újabb védést mutat be, Amorim a másik oldalon kétszer is blokkot kap.

7. perc: Bulatovics hetesét is kivédte Haraldsen, a védés után maj' felrobban a Veszprémi Aréna.

6. perc: Egy-egy kapusbravúr mindkét oldalon, de Cvijics kétperces büntetést kapott, emberelőnyben a Győr.

5. perc: Görbicz Anita a balszélső helyéről felugorva szerezte második találatát. 3-0

5. perc: Bulatovics betörése után Lekics faltolt, hetest kapnak a vendégek is. Popovics ejtését Haraldsen kapta le a levegőből.

3-4. perc: Hornyák betörése után hétméterest kap az ETO, Görbicz pedig kegyetlenül ki is értékesítette is. 2-0

2. perc: Popovics bombáját Haraldsen fogja.

1. perc: A magyar csapat kezdi a mérkőzést, Andrea Lekics pedig talpról rögtön fel is avatja a vendégek kapusát. 1-0

16.50 A győri csapat fináléra költött nótáját a B-közép egy hét éves kislány segítségével énekli el.

A győriek kapusa, Pálinger Katalin is optimista a találkozó előtt: „Nem kell nagy jóstehetség hozzá, hogy remek finálé elé nézünk. Az biztos, hogy a két csapat mindegyike a legjobbját fogja nyújtani. Mi igyekezni fogunk előnyt szerezni hazai pályán, hiszen tudjuk, hogy nem vár ránk sétagalopp a visszavágón sem. A hangulat remek, jól sikerült a felkészülés, már nagyon várjuk a meccset.”

16.38 A montenegróiak gimnasztikáját az ex-győri Ana Djokics vezette. A melegítés közben az edző, Dragan Adzics egyesével ment végig a csapata tagjain és mindenkit két kezén megfogva motivált.

16.36 A bemelegítéshez a Hooligans zenekartól a "Küzdj az álmodért !" című számot kérték a győri lányok. Hallgassátok meg ti is - ráhangolódásnak remek a meccs előtt.

16.34 Itt vannak a mieink is. Jó egyharmad ház van, de a hangulat már remek. A szpíker "Szevasztok lányok!" felkiáltással üdvözli a csapatot.

16.31 A vendégek cserekapusa Sonja Barjaktarovic lábbal is roppant ügyes, úgy dekázott a kézilabdával, mint ha ez lenne a fő feladata. Reméljük ennél több öröm ma délután nem éri...

Győri részről mindenki optimista, a csapat edzője, Karl-Erik Böhn nyilatkozata a mérkőzésre készült hivatalos kiadványból: "Sikerült jól feltérképezni az ellenfelet, remek gárdáról van szó. A sikerünk kulcsa a gyorsaságban lesz, és akkor már csak arra kell figyelnünk, hogy belőjük az ebből adódó lehetőségeinket. Ezen a szinten már nincs olyan, hogy rossz csapat, itt az apróságok döntenek. Hiszem, hogy mi kiegyensúlyozottabbak vagyunk, és ezzel elérhetjük a célunkat!"

16.26 Elsőként a vendég Podgorica játékosai futottak ki a pályára, a veszprémi (és győri) közönség sportszerű tapssal köszönti az ellenfelet.

16.24 Nincs meglepő dolog a csapatok által benevezett listán, mindkét együttes a legerősebb összeállításában a finálé első mérkőzésén:

Női kézilabda Bajnokok Ligája döntő - első mérkőzés
GYŐRI AUDI ETO KC - Buducsnoszt Podgorica
Veszprém Aréna, játékvezetők: Holger Fischer - Jürgen Rieber (német)
GYŐR AUDI ETO KC: Lunde-Haraldsen, Pálinger (kapusok), Amorim, Görbicz, Gros, Hornyák, Kovacsics, Lekics, Löke, Orbán, Radicsevics, Vérten, Planéta, Tóth. Vezetőedző: Karl Erik Böhn
Buducsnoszt Podgorica: Woltering, Barjaktarovic (kapusok) , Miljanic, Djokic, Radovic, Bulatovic, Savic, Jovetic, Popovic, Vukcevic, Bulatovic, Cvijic, Mehmedovic, Gjeorgjijevska, knezevic, Lazovic Vezetőedző: Dragan Adzic

16.22 Már most zúg az "Alé, alé.... csak az ETO"  kórus - pedig még több mint 50 perc van a kezdésig.

16.15. Köszöntünk benneteket a Veszprém Arénából. A kapukat kinyitották, a szurkolók folyamatosan töltik meg a lelátókat. Még egy óra a kezdésig, de a győri "B"-közép már hangol !