Férfi kosárlabda NB I

Elvette a Szolnok a Fehérvár pályaelőnyét

A címvédő Szolnok Székesfehérváron szerzett előnyt pénteken a férfi kosárlabda NB I elődöntőjében.

Az Eurochallenge Kupában negyedik helyen zárt Tisza-parti alakulat a második negyedben fordította a maga javára a mérkőzést, onnantól kezdve bejöttek a hárompontos kísérletei, a lendületesen kezdő Albacomp pedig ritmusát vesztette. A nagyszünetben hat, a negyedik negyed előtt pedig nyolc ponttal vezettek a vendégek, akik azzal együtt zsebelték be a győzelmet, hogy az utolsó szakaszban majdnem hét percen keresztül eredménytelenül játszottak, egyetlen pontot sem dobtak.

A másik párban a szombathelyi Falco élt a hazai pálya előnyével a Körmend ellen.

elődöntő, 1. mérkőzések:
Albacomp-Fehérvár - Szolnoki Olaj 71-79 (22-18, 15-25, 19-21, 15-15)
legjobb dobók: Simon 24, el-Amin 17, illetve Trotter 20

Falco-Szova KC Szombathely - Fortress-Lami Véd Körmend 76-71 (22-22, 22-20, 14-11, 18-18)
legjobb dobók: Timberlake 17, Pantelic 13, illetve Bell 16, Townes 16
A párharcok az egyik csapat harmadik győzelméig tartanak. A következő mérkőzéseket hétfőn rendezik.