Elszórakozta győzelmét a Juventus, egy pontra jött fel a Milan

Hiába vezetett, csak döntetlent játszott a Juventus a Serie A 36. fordulójában, így az Atalanta ellen nyerő Milan közelebb került a listavezetőhöz. Az Inter és a Lazio kiszállni látszik a BL-ért folyó versenyből.

A Juventus rögtön nekiesett a Leccének, és a 8. percben meg is szerezte a vezetést, Pirlo ívelése után Marchisio okosan fejelt az ötösre érkezve a bal alsóba. (1-0)

A gyors gól után hátrébb húzódtak a hazaiak, de így is nekik voltak helyzeteik. A vendégeknél volt ugyan többet a labda, de egyáltalán nem találtak rést a torinóiak védelmén, ehelyett inkább utóbbiak vezettek veszélyes kontrákat. Vidal és Pirlo kerültek a legtöbbször helyzetbe, de minden lehetőségük kimaradt.

A szünet után annyiban változott a meccs képe, hogy a Juventus lehetőségei mellett a Leccének is voltak helyzetei. Mindkét oldalon komoly sanszok alakultak ki, de a csatárok mindkét csapatban pontatlanok voltak, illetve a kapusok is hozzátették a magukét a mérkőzéshez.

Alessandro Matri a Juventus-Lecce mérkőzésen a Serie A-ban 2012-ben.

Egészen a 85. percig, amikor a korábban is sokszor cselezgető Buffon hosszan vett át egy hazaadást, a letámadó Bertolacci pedig elvette tőle a labdát, és az üres kapuba passzolt. (1-1)

A zebramezesek megpróbáltak újabb gólt szerezni, de nem jártak sikerrel, így meglepetésre döntetlennel ért véget a meccs.

Eközben a Milan-Atalanta mérkőzésen is hasonló volt a forgatókönyv, a piros-feketék Muntari közeli belsőzése után már a 9. percben vezetést szereztek. (1-0)

Csak épp a címvédő nem húzódott hátra, irányítása alatt tartott a mérkőzést, Ibrahimovicnak sok helyzete volt, de Robinho szerezte meg a második gólt. A brazil előbb egy kapufát ért el, majd a hosszabbításban egy szabadrúgás utáni kipattanót fejelt be. (2-0)

A kétgólos győzelemmel közelebb került a Milan a Juventushoz, egy pont a különbség a két csapat között a torinóiak javára két fordulóval a bajnokság vége előtt.

A BL-selejtezőt érő harmadik helyért négy csapat állt holtversenyben a forduló előtt, közülük a Napoli már kedden megszerezte a maga győzelmét, így az Udinesének, az Internek és a Laziónak is nyernie kellett - volna.

Az udineiek a már kiesett Cesena otthonában a 4. percben lőtték első góljukat, és meg is tudták tartani az előnyt, így 1-0-s győzelemmel teljesítették a feladatukat.

Az Inter szintén vezetett Sneijder révén a 13. minutumban, de a második félidőben a Parma két gyors góllal fordított, majd harmadszor is betalált, így 3-1-re nyert, amivel lehet, hogy kizárta a milánóiakat a BL-versenyből.

A Lazio volt az egyetlen a nagycsapatok közül, amely egy percig nem volt előnyben sem, sőt, Destro góljával a 26. percben hátrányba kerültek a rómaiak. Erre végül Ledesma tizenegyesével tudtak válaszolni, de csak egy 1-1-es döntetlenre voltak jók, így ők sem tudtak nyerni.

A korábbi "ötvenötösök" közül tehát a Napolinak és az Udinesének 58-58, a Laziónak 56, az Internek pedig 55 pontja van két körrel a szezon vége előtt.

Az alsóházban Fiorentina egy félidő alatt kétgólos hátrányba került a Novara ellen, ami után a hírek szerint a szünetben Delio Rossi vezetőedző lemondott, erre válaszul csapata egyenlített, és szerzett egy pontot.

A Genoa legyőzte a Cagliarit, így hiába szerzett pontot a Lecce a Juventus ellen, az utolsó bennmaradó helyen álló genovaiak hárompontos előnybe kerültek a kiesés elleni küzdelemben.

36. forduló
AC Milan-Atalanta 2-0 (1-0)
gólszerzők: Muntari (9.), Robinho 90+2.)
Catania-Bologna 0-1 (0-0)
gólszerző: Ramirez (79.)
Cesena-Udinese 0-1 (0-1)
gólszerző: Fabbrini (4.)
Fiorentina-Novara 2-2 (0-2)
gólszerzők: Montolivo (48. - büntetőből, 71.), illetve Jeda (14.), Rigoni (30. - büntetőből)
Genoa-Cagliari 2-1 (1-1)
gólszerzők: Palacio (12.), Jankovic (76.), illetve Ariaudo (13.)
Juventus-Lecce 1-1 (1-0)
gólszerzők: Marchisio (8.), illetve Bertolacci (84.)
kiállítva: Cuadrado (55.) - Lecce
Lazio-Siena 1-1 (0-1)
gólszerzők: Ledesma (62. - büntetőből), illetve Destro (26.)
Parma-Inter 3-1 (0-1)
gólszerzők: Marques (53.), Giovinco (55.), Biabiany (82.), illetve Sneijder (13.)