Eredivisie

Rangadót nyert és gyakorlatilag bajnok az Ajax

Legyőzte a Twentét az Eredivisie 32. fordulójában a címvédő Ajax, amely így gyakorlatilag bajnoknak tekintheti magát.

Az Ajax úgy készülhetett a rangadóra, hogy matematikailag is bajnok, ha nyer a Twente ellen, és a Feyenoord-Alkmaar mérkőzésen döntetlen születik, hiszen a két üldöző azonos pontszámmal állt a tabellán a forduló előtt.

Az amszterdamiak győzelemre is hajtottak a meccs első percétől, uralták a játékot, a Twente pedig egyértelműen kontrákra rendezkedett be. A hazaiak védelme jól zárt, így nem volt sok helyzet, szinte az első nagyobb lehetőség után gól született. A 30. percben van der Wiel ment el a jobb oldalon, az ötösnél Mihajlov kapus elkaszálta, a megítélt tizenegyest pedig Theo Janssen belőtte. (0-1)

Az Ajax játékosainak gólöröme a Twente elleni mérkőzésen az Eredivisie-ben 2012-ben.

A vendégfölény a gól után is megmaradt, szinte lehetősége sem volt a Twentének az egyenlítésre. Egészen a 70. perc környékéig, amikor először egy látványos ollózást kellett bravúrral védenie Vermeernek, majd az ezt követő szöglet után Fer első távoli lövését blokkolták, az ismétlést azonban védhetetlenül lőtte a jobb alsóba. (1-1)

A hazaiaknak ezt követően is volt lehetősége a gólszerzésre, de a győztes találatot az Ajax szerezte meg, van der Wiel a 78. percben érkezett remekül egy kontra végén keresztbe lőtt labdára, és be is vágta a hálóba. (1-2)

Egy ziccert még az utolsó pillanatokban is kihagyott a Twente, de nem tudott másodszor egyenlíteni, így az amszterdamiak megnyerték a mérkőzést.

A másik mérkőzésen a Feyenoord legyőzte az Alkmaart, így a rotterdamiak és az Ajax között 6 pont maradt a különbség két fordulóval a bajnokság vége előtt. Matematikailag tehát még nem védte meg bajnoki címét a piros-fehér együttes, de a gólkülönbsége, ami azonos pontszám esetén dönt a helyezésekről, 24 találattal jobb, azaz sosem látott csodának kellene történni, hogy ne az Ajaxé legyen az első hely.

Eredivisie
32. forduló
Twente-Ajax 1-2 (0-1)
gólszerzők: Fer (72.), illetve T. Janssen (30. - büntetőből), van der Wiel (78.)
Feyenoord-AZ Alkmaar 1-0 (0-0)
gólszerző: Bakkal (53.)