Férfi vízilabda ob I

Egy év szünet után ismét a Vasas a bajnok

A TEVA-Vasas-UNIQA nyerte a magyar férfi vízilabda-bajnokságot, mivel a címvédő Eger elleni finálé vasárnapi, harmadik mérkőzésén 11-8-ra győzött, s ezzel 2-1-re diadalmaskodott a párharcban.

A Vasas játékosai vízbe rántják Földi László edzőt a Komjádi uszodában. A TEVA-Vasas-UNIQA nyerte a magyar férfi vízilabda-bajnokságot, mivel a címvédő Eger elleni finálé, harmadik mérkőzésén 11-8-ra győzött, s ezzel 2-1-re diadalmaskodott a párharcban. MTI Fotó: Földi Imre

A mindent eldöntő összecsapás hőse a három gólt dobott Steinmetz Ádám volt, aki így elévülhetetlen érdemeket szerzett abban, hogy története során 17. bajnoki címét ünnepelheti az angyalföldi gárda, amely legutóbb két éve lett aranyérmes.

Az Euroligában négyes döntőbe jutott Vasas hétfőn - szintén hazai medencében, a Komjádi uszodában - 6-5-re diadalmaskodott, majd az egriek csütörtökön egy 10-7-es sikerrel egyenlítettek a párharcban.

Eredmény, döntő, 3. mérkőzés:
TEVA-Vasas-UNIQA - ZF-Eger 11-8 (0-2, 2-2, 5-2, 4-2)
gól: Steinmetz Á. 3, Brguljan, Katonás 2-2, Boskovic, Fülöp, Fazekas, Vörös 1-1, illetve Biros, Hosnyánszky 2-2, Bátori, Kovács G., Seman, Kovács G. 1-1
A párharc végeredménye: 2-1 a Vasas javára.

Az Eger kezdte jobban és nyugodtabban a meccset, a nyitónegyedben kétgólos előnyre tett szert. A folytatásban a Vasas ugyan egyenlített, de a félidőre visszaállította az eredeti különbséget Gerendás György vezetőedző csapata.

A harmadik negyedben egy ideig felváltva potyogtak a gólok, aztán az Eger pontatlanná vált támadásban, s ezt kihasználva a Vasas előbb ismét egyenlített, majd a játékrész lejárta előtt első ízben a vezetést is magához ragadta. A záró nyolc percben is a Vasas játszott jobban, így összességében megérdemelten hódította vissza az Egertől a bajnoki címet.