Botrányba fulladt a Lazio udinei vendégjátéka, négyes pontegyenlőség a még szabad BL-helyen

Az Udinese Antonio Di Natale és Roberto Pereyra góljával nyert a vendég Lazio ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának zárómérkőzésén. Az összecsapás vége a nézőtérről elhangzó, lefújásnak hitt sípszó miatt botrányos véget ért. A rómaiak nyakára megérkezett az Udinese is.

Az Udinese Antonio Di Natale góljával nyert a vendég Lazio ellen

A Friuli Stadionban két BL-ért küzdő csapat nézett farkasszemet, amelyek nem tudtak nyerni az előző három fordulóban. Az Udinese és a Lazio is két vereséget szenvedett,és egy döntetlent játszott, így mindkét együttes óvatosan ment neki a másiknak. A 4. percben Antonio Di Natale 24 méteres szabadrúgását védte Marchetti, majd Pinzo próbálkozott többször távolról. A Laziónak egyetlen veszélyes kísérlete volt az első félidőben, Rocchi fejesét tolta ki a léc alól Handanovic.

A folytatásban sem szaporodtak meg a helyzetek, az 57. percben Di Natale kapáslövése ment a kapu fölé, majd Basta jobbról, 16-ról tüzelt a jobb felső fölé. A 69. percben szinte a semmiből jött az Udinese vezető találata, Domizzi ívelt be balról a védők mögé, Di Natale hat méterről, kapásból a jobb sarokba lőtt (1-0). A csatárnak ez volt a 200. találata olasz ligamérkőzésen. A 83. percben Ledesma próbált egyenlíteni, kevéssel suhant el labdája a bal sarok mellett.

A hazaiak meg tudták tartani előnyüket, sőt, a 94. percben Roberto Pereyra az üres kapuba lőtt, Marchetti nem állt kapujában, becsapta a nézőtéren felharsanó hármas sípszó (2-0). A gól után tömegverekedés alakult ki a pályán, André Dias piros lapot kapott, Mauro Bergonzo játékvezető pedig ragaszkodott hozzá, hogy a kakaskodás után a rómaiak végezzék el a kezdőrúgást. Federico Marchetti is meglökte a bírót, valószínűleg ő is megkapja majd a piros lapot, így az utolsó három fordulóra a meccsen megsérült Matuzalem, Biava és a két eltiltott nélkül készülhet a Lazio.

Az Udinese győzelmével felzárkózott, négyes pontegyenlőség alakult ki, a Lazio, a Napoli, az Inter és az Udinese is 55 ponttal áll, és reménykedik a bronzéremben illetve a BL-indulásban.

Internazionale-Cesena 2-1 (0-0)
gól: Obi (59.), Zarate (72.), illetve Ceccarelli (57.)

Lecce-Parma 1-2 (0-0)
gól: Tomovic (83.), illetve Giovinco (67.), Paletta (78.)
piros lap: Esposito (91., Lecce)

Novara-Juventus 0-4 (0-2)
gól: Vucinic (16., 64.), Borriello (40.), Vidal (50.)

Siena-AC Milan 1-4 (0-2)
gól: Bogdani (83.), illetve Cassano (26.), Ibrahimovic (29., 94.), Nocerino (90.)

Bologna-Genoa 3-2 (2-0)
gól: Portanova (24.), Ramirez (38.), Garics (67.), illetve Palacio (59.), Jorquera (77.)