MotoGP

A címvédő Stoner győzött Jerezben

A világbajnoki címvédő Casey Stoner nyert a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei második versenyén, a Spanyol Nagydíjon a királykategóriában. Az ausztrál mögött két spanyol Jorge Lorenzo és Dani Pedrosa állhatott fel a dobogóra. Valentino Rossi a 9. helyen zárt a Ducatival.

Az ausztrál Casey Stoner nyert vasárnap MotoGP-ben a gyorsasági motoros-világbajnokság második versenyén, a Spanyol Nagydíjon.

Moto2-ben a spanyol Pol Espargaro, Moto3-ben az olasz Romano Fenati diadalmaskodott. A Moto2-ben rendezett versenyt az esőzés miatt a 17. körben leintették.

A vb következő versenyét, a Portugál GP-t egy hét múlva rendezik Estorilban.

Spanyol Nagydíj, eredmények:
MotoGP:
1. Casey Stoner (ausztrál, Honda) 45:33.897 p
2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 0.947 mp hátrány
3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 2.063 mp h.
Az élcsoport állása a második futam után (még 16 van hátra): 1. Lorenzo 45 pont, 2.
Stoner 41, 3. Pedrosa 36.

Moto2:
1. Pol Espargaro (spanyol, Honda) 30:12.879 p
2. Marc Márquez (spanyol, Honda) 0.241 mp h.
3. Thomas Lüthi (svájci, Honda) 0.483 mp h.
Az élcsoport állása a második futam után (még 15 van hátra): 1. Márquez, 2. Espargaro
41, 3. Lüthi 27.

Moto3:
1. Romano Fenati (olasz, Honda) 43:50.885 p
2. Luis Salom (spanyol, KTM) 36.139 mp h.
3. Sandro Cortese (német, KTM) 36.895 mp h.

Az élcsoport állása a második futam után (még 15 van hátra): 1. Fenati 45, 2. Vinales (spanyol, Honda) 35, 3. Salom 33.