Férfi kézilabda NB I

A Szeged győzött Csurgón és bejutott a döntőbe

A Pick-Szeged 28-20-ra nyert a Csurgó otthonában a férfi kézilabda NB I elődöntőjének második mérkőzésén, így 2-0-ás összesítéssel bejutott a fináléba. A Tisza-partiak ellenfele az MKB Veszprém-Balatonfüred párharc győztese lesz a döntőben.

A Szeged győzött Csurgón és bejutott a döntőbeAz elődöntő első felvonását nagyon szoros meccsen húzta be a Szeged (27-26), de a második meccsen esélyt sem adott ellenfelének, végig vezetve nyert végül nyolc góllal, a második félidőben már 12 gólos különbség is volt a két csapat között. A sikerből Fero Sulc 7, Rajko Prodanovics és Ancsin Gábor 5-5 góllal vette ki a részét.

"Úgy jöttünk Csurgóra, hogy tudtuk: nehéz dolgunk lesz. Örülök, hogy nem kell harmadik meccset játszanunk, nagy kő esett le a szívünkről. Szeretnénk mindenképpen meglepetést okozni a fináléban" - nyilatkozta Mikler Roland, a Szeged kapusa a klub hivatalos honlapjának a mérkőzés után.