Triatlon Vk

Vanek Margit 14. lett Isigakiban

Az olimpiai indulásért küzdő magyar triatlonosok az izraeli Európa-bajnokság helyett a hétvégén a japán Isigakiban indultak Világkupa-versenyen, közülük Vanek Margit szerepelt a legjobban, aki 14. lett.

A budaörsi versenyző - szokás szerint - a legjobbak között fejezte be a 1,5 km-es úszást, így a 20-22 fős élbolyban tekerte végig a 40 km-es kerékpározást, míg a másik magyar, Kovács Zsófia a második csoportban haladt. A 10 km-es futás során Vanek 14., míg Kovács Zsófia 22. helyen ért célba. Győzött a kanadai Kathy Tremblay.

A férfiaknál Vanek Ákos szintén az elsők között zárta a nyitószámot, de kerékpározásban utolérte őt és csoportját a főmezőny, melyben ott volt Rendes Csaba is. A futásra utóbbinak maradt több ereje, így ő a 22., míg Vanek a 40. helyen fejezte be a versenyt. Nyert a francia David Hauss.