Férfi kézilabda

A horvátokkal és a szlovákokkal selejtezünk az Eb-ért

megosztom

Péntek este az Európai Kézilabda Szövetség Koppenhágában megtartotta a 2014-es férfi Európa-bajnokság selejtezőinek sorsolását. A magyar válogatott Horvátországgal, Szlovákiával és egy előselejtezőből érkező csapattal került össze.

A mieink az Eb-n döntetlent értek el a horvátok ellen

Az egyes kalapban lévő csapatok közül a mieink kaphatták volna Franciaországot, Spanyolországot vagy Izlandot is, végül a januári Európa-bajnokságon bronzérmet szerző Horvátország lett a befutó.

A hármas kalapból Oroszország jelentette a valódi fenyegetést, de szerencsére Fortuna ezúttal nem volt kegyetlen a magyar válogatotthoz, és a lényegesen gyengébb játékerőt képviselő Szlovákia csatlakozott a 4-es csoporthoz.

A kvartett negyedik résztvevőjének kiléte még ismeretlen, a négy előselejtező csoport 2. legjobb csoportmásodikja csatlakozik majd a horvát-magyar-szlovák trióhoz.

A többi selejtezőcsoport közül a 7-es számúban várható némi izgalom, itt Szerbia mellett Oroszország, Ausztria és Bosznia-Hercegovina szerepel.

A selejtezők idén október utolsó hétvégéjén kezdődnek és jövő júniusban érnek véget. A négyfős csoportok csapatai oda-vissza megmérkőznek egymással, majd az első két helyezett kvalifikálja magát a kontinenstornára.

A 2014-es Eb-selejtező
csoportok
1. CSOPORT Spanyolország, Macedónia, Portugália, B-előselejtező csoport győztese
2. CSOPORT Németország, Csehország, Montenegró, az előselejtező legjobb csoportmásodikja
3. CSOPORT Franciaország, Norvégia, Litvánia, D-előselejtező csoport győztese
4. CSOPORT Horvátország, Magyarország, Szlovákia, az előselejtező 2. legjobb csoportmásodikja
5. CSOPORT Lengyelország, Svédország, Hollandia, A-előselejtező csoport győztese
6. CSOPORT Izland, Szlovénia, Fehéroroszország, C-előselejtező csoport győztese
7. CSOPORT Szerbia, Ausztria, Oroszország, Bosznia-Hercegovina











 

2014-es Eb-selejtezők
az előselejtezők beosztása
A-csoport (rendező: Finnország): Ukrajna, Ciprus, Finnország, Luxemburg
B-csoport (rendező: Olaszország): Görögország, Svájc, Olaszország, Nagy-Britannia
C-csoport (rendező: Belgium): Románia, Izrael, Belgium, Írország
D-csoport (rendező: Törökország): Észtország, Lettország, Törökország, Málta

 

megosztom